Přejít na obsah

Stowa Flieger 6498 Kleine Sekunde


Doporučené příspěvky

Zdravím vospolok,

Ešte na jeseň minulého roku som začal obzerať pilotky, čítal som si články a recenzie. A tak nejak som prudko zatúžil jedny Fliegere vlastniť, a no, Vianoce sa blížili tak som mal aj celkom slušnú výhovorku...

Potichu a postupne som začal zbierať chechtáky a tak nejak čakal, samozrejme Wempe alevo IWC by bola brutka a vlhký sen by boli A. Lange Sohne keby sa podarilo, ale rozpočet ma tlačil viac smerom k Stowa alebo Laco (nevadí, všetky majú historickú hodnotu tým, že patria medzi origo dodávateľov letectvu za 2sv. vojny).

 

Jeden pekný večer som sa vďaka tomuto skvelému fóru dozvedel o tom, že Stowa má zľavu na kusy, ktoré vystavovali na MunichTime 2016 (do Viedne sa im nechcelo....Jorg jeden). Letel som na ich stránku a ešte o polnoci bojoval s internet banking-om aby som si poistil, že mi nikto moje B-Uhr nevyfúkne :D.

 

Platba prešla a nastalo dlhé čakanie na FedEx (mrchy nevozia na západ od Prahy... to som zistil, ale až neskor). Balík mi mal doraziť 12.12.2016, ako som prišiel z práce som do večera 18:00 čakal ako truľo pred barákom multifunkčného domu a žral kebab a vyzeral prekliaty FedEx. No nikde nič. Zklamaný a naštvaný som zaliezol do bytu a doháňal deficit aspoň fotkami na nete.

Druhý deň ráno som ešte z práce volal na hotline, a týpek mi hovorí, že oni tam nevozia, že to predali GLSku....... že fasa. Naštastie krátko na to mi prišla sms, že mi to v ten deň doručia, museli do nemocnice, bo ako inak som musel mať v ten deň službu. Okolo obeda som prebral balík a teším sa z nich do dnes a ešte dlho budem.

 

Pár techno-info

model Stowa Flieger no logo no date 6498 Kleine Sekunde

Priemer 41mm, výška 12mm, lug to lug 50,20mm

5ATM vodonestesnosť

Krásne zdobený poctivý manual wind Unitas 6498-1

 

Táto smršť mobiloviek je taký malý unboxing, snáď aspoň trochu potešia oko tunajšieho kritického publika :)

 

 

post-47055-0-80858500-1487782566_thumb.jpg

post-47055-0-89206200-1487782582_thumb.jpg

post-47055-0-08524400-1487782699_thumb.jpg

post-47055-0-04602300-1487782715_thumb.jpg

post-47055-0-28618900-1487782732_thumb.jpg

post-47055-0-31210800-1487782747_thumb.jpg

post-47055-0-31628900-1487782827_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda. Ten manuální Unitas k nim sedí, stejně jako absence loga (co si budeme povídat, starší bylo lepší).

A jsem rád, že někdo ten link na akci využil! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji, jsou skutečně parádní. Mě na nich nesedí pouze mimostředná vteřinovka.

to je ovšem konstrukční vlastnost osmičkového kalibru (na 6). Sedmičkový ji má na 9

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi ďakujem za kladné ohlasy! Veľmi ma to teší.

 

 

 

Gratuluji, jsou skutečně parádní. Mě na nich nesedí pouze mimostředná vteřinovka.

 

Zo začiatku mi mimostredovka nesedela tiež, ale v tej dobe to bolo buď automat s centrálnou sekundovkou, alebo manuál s mimostredovkou. A ja som tvrdohlavý a chcel som silou mocou manuál.... Za čo som teraz rád, zamiloval som si ich.

Teraz ma veľmi srvbela peňaženka ked som videl limitku B-Uhr muster B s centrálnou sekundovkou a manuálnym náťahom.... ale zase, mať skoro také isté hodinky 2x.... I keď vyzerajú fakt skvelo, a sú asi najvernejšou verziu orginálu keď neberieme do úvahy veľkosť (originál mal brutánych 55mm priemer).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bozi pilotky, uzivej. Ta mimostredovka je pecka!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi dobre si pametam ten pocit ked pred casom nadisiel den dorucenia tych mojich vysnivanych :)

Ak by som si mal dnes vybrat klasicke pilotky v rozpocte okolo tej tisicky, zobral by som urcite tieto. Uz som ich castokrat okukoval na stowa stranke v minulosti...

Puzdro ma prijemne a na moju ruku prudko nositelne rozmery, urcite skvele vyladeny a krasne zdobeny rucne natahovaci unitas, tepelne modrene rucicky... nikde sa nesetrilo a je to poznat.

Gratulujem, uzivaj, paradne hodinky si si doprial! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc gratuluju. krasny fliegry! absence loga na cifru je naprosto genialni. strojovna ukazkova - skoro by chtel clovek nosit dynkem nahoru, co?: ) jestli neco stowa umi, tak je to prave tenhle typ hodine.  At dobre slouzi!

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...