Přejít na obsah

Aliexpress -dodání zboží


Doporučené příspěvky

Clo/dph a zarovky jsou tedy jasne, ohlede dodani to tam proste nahazet do kosiku a neresit. A nebo lepe kupovat na vickrat (asi ne, kvuli bank.poplatkum, ze?)?

Platím tam normálně kartou a nikdy žádný problém a ani poplatky..

Kupovat na víckrát pouze v případě, že nakupuješ u jednoho obchodníka a dostaneš se přes 25 USD (resp. 22Eur), jinak naházet do koše, zaplatit a pak 2-6 týdnů čekat na zásilku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jen si u platby kartou dejte pozor, abyste si vždy po platbách v Číně zablokovali platby na internetech, případně, abyste měli platby chráněné verifikací přes sms. Já takto platil cca 2 roky kartou na Čínských shopech. 2 roky klid a najednou žádost o verifikaci platby za zájezd na nějakých Francouzských stránkách... Kartu jsem pro jistotu zrušil a na aliexpress a dalších nenakupuji. Všechno je na eBay, někdy sice o dolar dražší, ale klidný spánek.

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

S dovolením oživuji staré téma s dotazem, jak vám nyní fungují nákupy z Ali?

1) jak rychle to chodí z Číny

2) jestli již došlo ke změnám ve výberu DPH a jestli je nutné to placené celní prohlášeni?

jde mi zejména o zboží v limitu do 22e, které mi dříve pošták normálně hodil do schránky nebo přišlo přes zásilkovnu.

 

děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Něco jsem o tom četl, ale není nad osobní potvrzenou zkušenost.

Dříve jsem z Ali nakupoval dost, ale když začaly ty zprávy o změnách, tak jsem přestal, než se to vyjasní. Teď jsem si tam něco vyhlídnul a nechtěl bych být nemile překvapen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alik je pořád úplně napohodu. Daň ti započítají při závěrečném součtu před platbou. Možná je lepší zaplatit nějaký drobný shipping než koupit úplně bez, protože se shippingem i za pár drobných to chodí rychleji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

No tak teda nevím, já čekám na balíček z Ali už více než 6 týdnů a pořád nic. :( 

Odesláno: 31. 7.

Dorazilo do ČR: 11. 8.

a od té doby nic. ČP mě fakt už sere, a to je se vším, za týden dva zboží v ČR a pak minimálně měsíc to leží někde ve skladu.:raygun:

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem objednával 8.9. a už mi píšou, že to je u nás a předáno dopravě ke mě. Ale dokud to nedostanu, tak tomu nevěřím.

Mimochodem naši politici prej zase něco odhlasovali, takže zase nevím, co se tím změní. Prase aby se v tom vyznalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...