Přejít na obsah

Aliexpress -dodání zboží


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, Pepino777 napsal:

Máte někdo přehled o tom, jak dlouho to ještě bude chodit bez dalších poplatků? Nerad bych naobjednal a za měsíc až to začne chodit zjistil, že musím doplácet výpalný.

Pokud je to z Ali, nebo

 Bang, potom již nic neřešíš - Číňan to řeší v rámci vstupu do EU sám (pokud vidíš při objednávce poznámku Inclusive VATL,což je u všech. Mají celní deklarace a řeší samo, což znamená, že Česká pošta ostrouhá (myslím tím to výpalné cca 110 Kč za každou zásilku). 

Upraveno uživatelem vaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, vaba napsal:

Pokud je to z Ali, nebo

 Bang, potom již nic neřešíš - Číňan to řeší v rámci vstupu do EU sám (pokud vidíš při objednávce poznámku Inclusive VATL,což je u všech. Mají celní deklarace a řeší samo, což znamená, že Česká pošta ostrouhá (myslím tím to výpalné cca 110 Kč za každou zásilku). 

Slovenka posta to vyriesila "vyborne". Za kazdu zasielku so zaplatenou danou (ali) z Ciny si vypyta 2€ za "spracovanie". Dufam ze to coskoro niekto napadne na sude a zrusia to. Prakticky je uz nemyslitelne objednavat male blbosti z Ali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Asi se shodneme na tom, že cena navysena o dph by nikomu nevadila, ale opicarna a naklady spojene s celni deklaraci mnohdy prevysujici cenu drobneho zbozi ano.

predpokladam, ze to povede ke zvyseni sortimentu vyrobku, ktere budou dopravovany primo ze skladu v eu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem takovy soucasny poznatek zde...  (a ted koukam tady primo vlakno...), -copy tedy i sem...

Dorazila prvni objednavka batt. (jeste cekam dve). Nekdy jdou ty asijske  zasilky fakt dlouho... diversifikace zajisti rychlejsi dodani aspon nekterych.
Konkretne tato sla takto... Bez ucasti ceske posty -vyzvedl jsem na avizovanem vydejnim miste. Uz dle novych pravidel, dph/clo -bez starosti...
Zda se mne, ze ke zmenam tedy jak avizovano skutecne dochazi... -sledovani na 17track + meest...

Bez názv.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, akai napsal:

Dal jsem takovy soucasny poznatek zde...  (a ted koukam tady primo vlakno...), -copy tedy i sem...

Dorazila prvni objednavka batt. (jeste cekam dve). Nekdy jdou ty asijske  zasilky fakt dlouho... diversifikace zajisti rychlejsi dodani aspon nekterych.
Konkretne tato sla takto... Bez ucasti ceske posty -vyzvedl jsem na avizovanem vydejnim miste. Uz dle novych pravidel, dph/clo -bez starosti...
Zda se mne, ze ke zmenam tedy jak avizovano skutecne dochazi... -sledovani na 17track + meest...

Bez názv.png

Ano máš samozřejmě pravdu. Česká Pošta je banda lemplů a lhářů. Navíc je to bohužel bezedná žumpa na peníze a proto nestojí o to, aby jsme se dozvěděli, že VAT stačí zaplatit prodejci v místě nákupu a zde již nic neplatíš.

Takhle to ale funguje při nákupu na Ebay. Ali a jinde již cca 3 měsíce.

Rychlost dodání zásilky je dle mého závislá na tom jestli má prodejce zboží skladem a proto , když u něj nakupuji poprvé. což se mi stává málokdy, píši mu dopředu a ptám se kdy může zboží distribuovat.

Druhou věcí je dobře sledovat  a proklikat se na stránku prodejce, od jeho hodnocení až ke zbytku informací

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli to tu padlo, ale co se týče alixpressu, tak to vypadá, že daň je automaticky v ceně nákupu

nejen při koupi z číny, ale i z některého ze skladů v EU. Jakože ten algoritmus použili globálně na celý alík

bez ohledu na místo odeslání. Trošku prasárnička, ni? A teď jsem právě zkusil nějaké výbojky d1s. Tak sklady

francie, polsko, česko a pár dalších zruba 12,5 USD plus něco málo na počtu. Including VAt je tam psané všude.

No a čína 8 doláčů a skoro prd na poštu, taky incl VAT. To mňa poser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, miccalek napsal:

ale i z některého ze skladů v EU. Jakože ten algoritmus použili globálně na celý alík

bez ohledu na místo odeslání. Trošku prasárnička, ni? 

A preco by to tal byt nemalo? Ved to je logicke, po novom musia aj tovar dodany do tychto EU skladov (samozrejme povodne z Ciny) zdanit... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 2 minutami, shaggy napsal:

Prave mi dorazila zasielka, ktora isla povodne z ciny. V Belgicku prelepeny stitok a k nam na postu to prislo bez colneho konania.

Teraz neviem, ci sa na to spoliehat alebo co...

Nie. Nespoliehaj. Statisticky to je u mna 50:50, na asi 40 balikoch odkedy to plati; a ovplyvnit to nevies. Ak samozrejme nenakupujes z eu skladu, kde ale maju 0.1% tovaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Hodím to sem: budu brát pár drobností z Ali (do oněch 22 EUR, kdy se neplatí clo). Vše bohužel půjde z Číny (tj. mimo EU - není alternativa) a řeším, jak se vyhnout oseru s procedurou placením DPH. Pár lidí uvedlo, že když si člověk připlatí za standardní poštovné (Aliepress Standard Shipping), tak DPH neřeší, tj. při nákupu vybrané DPH je skutečně ze strany Ali odvedeno a hotovo. Máte někdo s tím zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, VAT included je asi vsude, ale co jsem cetl, tak Česká pošta, ktera ma na to vyrizovani DPH a cla v tomto v podstate v ČR monopol, obcas zahaji rizeni. Resp. se tak delo minimalne loni, byt lidi DPH pri nakupu platili. 2 EUR by bylo v pohode (byt jde treba o veci za par EUR), me odrazuje ten proces. No, stejne to prubnu a uvidim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z x desitek zasilek se mi to stalo jednou, bylo to par dolaru a ani nevim jak to dopadlo. Urcite jsem to neresil s postou a zbozi nedostal. Jen nevim jestli jsem dal na aliku open dispute a dostal penize zpet nebo jsem se na to vyflaknul i tam.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chodí to v pohodě. Zboží odešlou z Číny, ale jde to přes sklady co mají třeba v Nizozemsku a odtud, už přijde balík poštou. Vždy když číslo balíku končí na písmeno F se clo neplatí. Teď, už mi začali chodit balíky i s písmenem E a chodí v pohodě bez poplatku. A chodí do 15 dnů od objednání. Stává se, že přijdou dvě objednávky od různých obchodníků v jednom balíku. To nejspíš dělají v těch EU skladech. Objednávám zboží v hodnotě víc jak 22Eur a vše došlo bez dalších poplatků. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...