Přejít na obsah

Skoro "definitivky"


Doporučené příspěvky

Ahoj vespolek,

 

už jsem myslel, že si tu vlákno nikdy nezaložím, protože jsem byl přesvědčen, že vím co chci, kam mířím atp. Dokonce už jsem chtěl hodinky odsouvat na druhou kolej a hledat nové zájmové činnosti. To byl ale šeredný omyl, prostě přišla krize. Jak už možná někteří ví, jsem ještě student, ještě si pořád užívám toho pohodového života, jenže to už nebude trvat dlouho a tohle chci brát jako jedno z posledních povyražení.

 

Mám moc rád Seiko, ale tak nějak nevím kam bych se posunul. Úplně nevím, jestli chci tolik hromadit. Vím, že mi to asi kolegové seikaři neodpustí, ale co se dá dělat. Nebo vás něco napadá?

 

A co bych vlastně chtěl? Může to být cokoliv, ale měly by to být totální univerzály. A co si pod tím představuji? Úplně ideálním příkladem jsou vintage 36mm Datejusty na jubilee. Ty si prostě může vzít opravdu k čemukoliv. Ke košili, k obleku, v létě k šortkám a tričku.

 

Co by to být určitě nemělo? Tak třeba B-Uhry, masivní potápky, prostě cokoliv, co už z principu nemůže být univerzální.

 

Parametry:

 - mechaniky všeho druhu

 - nejlépe 36-40 mm (ve výjimečných případech cca 41)

 - ideální lug to lug do 45 mm

 - tah výhodou

 - dobrá likvidita (u definitivek velmi podstatné (:, samozřejmě to souvisí s tím, co jsem psal výše) => nejspíš nic nového

 - 30-50 kKč +- (kolem hranice 60k už ne) =>

 

Můj dětský sen je Omega, sen z posledních let je Rolex. Jediné nové hodinky, které zvažuji, jsou Primky. Konkrétně Elton Sporty a Orlíky 38, zvlášť ty nové s in-housem.

 

Pokud by někomu vadilo, že se na konci třeba psychicky zhroutím a nic z toho nebude, tak ať to s klidným srdcem ignoruje. :)

 

Uvítám vaše tipy. Dík!

Jak už možná někteří ví, jsem ještě student, ještě si pořád užívám toho pohodového života, jenže to už nebude trvat dlouho a tohle chci brát jako jedno z posledních povyražení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mikefuxi, prvni klasicka rada bude znit: dosetri na ty DJ

Presne si neuvedomuju, co uz mas nebo jsi mel, ale pokud rad Seiko, tak SARB033/035 je jasna volba a jeste ti zbyde spousta chechtaku. Nebo pak ty vyssi rady jako SARX apod.

Pokud mimo Seiko, tak Sinn 104st nebo 856. Stoctyrky jsou uzasny chameleon na meneni remenu a tahu.

Kid_A prodava jeho IWC Marky tusim za 59k. Sice je to pres, ale treba byste se nejak dohodli. Jsou to super hodinky od vyborne znacky.

Dal me napada neco od Ball.

Good luck s vyberem, tohle vlakno budu sledovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Pebe, Sarby mám, jsem spokojen, ale třeba v létě jsem je tolik nenosil.

 

Líbí se mi si Sinny 556, ale určitě nechci nové, ale v prodeji jsem je tu snad ještě neviděl.

 

Ale nebudu lhát, svoji roli v tom hraje v tom hraje machr index. Myslel jsem si, že v tom mám jasno, ale asi mě to nemine.

 

Proti Tudoru nic nemám, bb36 se mi líbí asi víc, ale nevím kolik stojí.

 

SMP určitě ne, mají už docela dost přes nožky, primární je pro mě pohodlí.

 

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 60k už se dají sehnat i GSka v automatu. Chce to ale hodně času, hodně hledání a nebát se nakoupit přes japonskou aukci. :)

Jako "jedno z posledních povyražení" pro seikaře ale podobný lov nemusí být úplně špatná volba.

 

Jinak se tady v prodeji pořád válí Sinn 856 UTC - mně se vždycky jako totální univerzály líbily a na kůži je podle mého můžeš vzít i k tomu obleku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud byl od dětství tvůj sen Omega, tak není co řešit, nebudeš mít klid dokud je aspoň jednou nebudeš mít :) Cokoliv jiného koupíš tě neuspokojí tolik, jako splněný dětský sen.. SMP bys do 50k sehnat mohl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moony Reduced, aka Speedmaster 3510.50. 39mm naprosté univerzálnosti, lug-to-lug 44. Cenově v pěkném stavu do 40k.

Po zkoušce klasických Moonů jsem se svou rukou necelých 17cm zakotvil v těchto vodách a jsem spokojen.

https://www.omegawatches.com/watches/speedmaster/reduced/35105000/

 

Jinak bych hlasoval pro DJ, imo taky skvělá volba.

post-37766-0-07154100-1488459143_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne ty Orliky zrovna neprijdou jako uplne univerzalky. I kdyz zekonova limitka je paradni.

SMP bych se nebal a pokud resis velikost, tak je delaji i ve 36mm

Nebo jeste male tudor suby, ale tam nejake v peknem stavu budou nad limit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moony Reduced, aka Speedmaster 3510.50. 39mm naprosté univerzálnosti, lug-to-lug 44. Cenově v pěkném stavu do 40k.

Po zkoušce klasických Moonů jsem se svou rukou necelých 17cm zakotvil v těchto vodách a jsem spokojen.

https://www.omegawatches.com/watches/speedmaster/reduced/35105000/

 

Jinak bych hlasoval pro DJ, imo taky skvělá volba.

 

Omegu moc nesleduji. V čem spočívá model "reduced" oproti běžným moonům? A kde se dají sehnat do 40K?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...