Přejít na obsah

Audemars Piguet Royal Oak 15400ST


Josef01

Doporučené příspěvky

Už dlouho jsem na tuhle značku koukal, Royal Oak je pro mě velká ikona. Návrh designu hodinek dělal slavný švýcarský designer Charles Gérald Genta, který stvořil řadu značek, mimo jiné i dnes oslavované Universal Geneve Poleroute, Omega Constellation, Patek Philippe Golden Ellipse,  IWC Ingenieur apod.

 

Chtěl jsem tento model se stříbrným ciferníkem díky jeho univerzálnosti, přestože modrý je oblíbenější a i nedostatkový model. Hodinky mají pro mě naprosto ideální průměr 41mm a co bylo hlavní, chtěl jsem in-house kalibr 3120 s centrální vteřinovkou. Menší model Royal Oak (39mm) obsahuje kalibr 2122, který je z dílny JLC (i když byl vyvinut ve spolupráci tzv. velké čyřky) a má několik základních nevýhod. První z nich je rezerva nátahu 40 hod. oproti 60 hod. u 3120, rotor má poloviční váhu a tedy menší dynamiku kyvů, menší počet kamenů 38 versus 45 a nižší frekvenci 19800 oproti 21600. Tady jedna zajímavost, kalibr 3120 má oficiálně uvedený počet 40 kamenů, nicméně 5 kamenů je schováno pod datovým věncem, nejsou tedy vidět a nesmí se v takovém případě uveřejnit jako oficiální počet. Automat natahuje péro s poměrem 150:1 a oboustranně, což umožňuje ve spojení s větší váhou rotoru nesmírně efektivní natahování. Vyvažovací můstek je řešen naprosto odlišně od většiny kalibrů a umožňuje vetší přesnost a stabilitu kmitů. Přesnost hodinek je v současné době pod 1s/den, jsem zvědav, jak se projeví po zaběhnutí.

 

Pouzdro, ciferník a tah je na světle plný odlesků a jemný rovný brus v kombinaci s lesklými povrchy a ostrými hranami dodává hodinkám naprosto jedinečnou atmosféru. Nakonec můžete posoudit sami.

post-11110-0-49691200-1488746600_thumb.jpg

post-11110-0-27594300-1488746610_thumb.jpg

post-11110-0-98950200-1488746619_thumb.jpg

post-11110-0-35572300-1488746628_thumb.jpg

post-11110-0-94604900-1488746644_thumb.jpg

post-11110-0-90462000-1488746664_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taktéž připojuji velkou gratulaci. Neskutečné hodinky!

 

Sám bych asi sáhl po 39mm modelu s černým cifrem, přes veškeré nevýhody, ergonomicky by mi sedly líp ; resp. to mám již vyzkoušeno. Mám je ve škatuli "až jednou OWG", ale to má svůj čas :)

 

Každopádně ať slouží a val sem fotky co to dá!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapi všem!!

 

Ještě dodám, že rotor je monoblok z 22 karátového zlata a je uchycený na keramickém ložisku. Ciferník má tak jemnou stříbřitou strukturu, že vynikne jen v makro fotografii, tak jeden výřez přikládám.

 

 

post-11110-0-81633400-1488750119_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud pominu vzhled, který se ti líbit může a nemusí, což je záležitost vkusu, tak konkrétně u AP je to naprosto fenomenální kvalita zpracování. Ta vynikne zejména a v detailu a naživo.  Pokud se o hodinky delší dobu zajímáš, tak už si určitě měl možnost mít pár lepších kousků v ruce a tady je to opravdu dotažené do naprosté dokonalosti. Od zarovnání šroubků na lunetě, zpracování ciferníku až po detaily strojku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzdro bylo inspirováno průhledem potápěčské helmy pro velké hloubky a i šrouby kolem průhledu byly inspirací designera. Korunka tedy kopíruje hexagonální šroubky, nikoliv oktagonální pouzdro. Méně je známé, že šroubky, indexy a ručky jsou vyrobeny z bílého zlata, tedy zvláštní kombinace zlata a oceli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...