Přejít na obsah

Orlik 38


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 250
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tady jsou kecy vse, co nezapada do linie prim je nejlepsi. Jinej obrat nemas, uz tu byl.

Nikdo tohle tady neresi, tak to sem prosim netahej. Mel jsem jeden jasnej dotaz a na ten jsem odpo nedostal.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tysmek

Moje řeč :-) A schválně, kolik z nás si je koupilo?

Ja rozhodne ano. A to jsem jeste namotivoval kolegu z prace. Ani nevite, jak se tesime:-) a radost nam nikdo nezkazi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle analogie kulha na obe nohy. Steinhart dela kopirku Subu, protoze je to komercni trhak, tak proc to nevyuzit. Elton delal na zakazku potapecsky hodinky za hlubokyho sociku, zkopiroval Seamastery, ktery prakticky nemely sanci penetrovat na mistni trh, navic hodinky sly ve velmi omezeny serii pouze jedinemu zakaznikovi - armade. Rezim se zmenil. lidi maji love, zacali si kupovat drahy hracky a diky tomu vytahli Orliky na svetlo bozi. A ze jich bylo jen 300, tak je z nich podpultovy kultovni zbozi, ktery roste na cene. No a Elton toho vyuziva ke svoji dnesni produkci a dela reedice. Takze linka mezi Seamasterem a Orlikem na nasem trhu moc nefunguje. Stejne tak, jako Orliky moc nebudou fungovat mimo ceskej trh.

Dvojí metr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, nema absolutne cenu srovnavat svycary (at uz Omegu, Longines apod.) s Primem. Pokud clovek srovna kvalitu, tak je jasny, ze firmy, ktery ovladaj hodinarskej trh, budou nekde jinde. Primky (a orliky obzvlast) jsou hlavne pro srdcare, ktery jim ty nedostatky odpusti. Pro me jsou 38 to nej, co kdy z Eltonu vylezlo, ale stejne si tuhle limitou neporidim, bude mi stacit klasicka nelimitka, které bude (snad) o ctvrtinu az tretinu levnejsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, nema absolutne cenu srovnavat svycary (at uz Omegu, Longines apod.) s Primem. Pokud clovek srovna kvalitu, tak je jasny, ze firmy, ktery ovladaj hodinarskej trh, budou nekde jinde. Primky (a orliky obzvlast) jsou hlavne pro srdcare, ktery jim ty nedostatky odpusti. Pro me jsou 38 to nej, co kdy z Eltonu vylezlo, ale stejne si tuhle limitou neporidim, bude mi stacit klasicka nelimitka, které bude (snad) o ctvrtinu az tretinu levnejsi

suhlasim s tebou.

chapem je to limitka v 75 kusoch, tak nech ma svoju cenu. len nechapem, preco su zakladne Orliky tak vysoko. ak si dobre spominam, tak Orliky 38 isli po tusim 34/39 tisic. znali veci mi to vysvetlia. vysvetlenie typu - Prim uz nie su hodinky pre chudobnych neberiem ;) (potom nech sa necuduju, ze si ludia kupia PRIM MPM, ktore su pre "chudobnych". pamatnici vedia, kolko PRIM ELTON stali)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímhle souhlasím, osobně cílím na orlíky II-C ( oprostěte se od toho, že s originálem nemají nic společného, mají datum, jsou vetší, ale mně bližší ).

Jen mně nadzvedává to, když si tu někdo posteskne nad strojkem, cenou,....., že má hned kecy a podobně.

A přesně jak píše Skalis- po značce šáhne jen sběratel, nebo čech a slovák, ostatní ani neví, že existuje. 

Firmě fandím ( minimálně z toho důvodu, že to už nezabalila a snaží se "chrlit" limitky- prosím, nechytat za slovo ), rozhodla se to dělat takhle ( vybraná klientela nikoli masovost ), což je její volba, ale na druhou stranu by si mohla uvědomit, že při "masovosti"- např ETA strojky, čímž by se přiblížila "masám" by možná udělala lépe, můj dohad.

Nikdy se nezavděčí všem ( ETA - fuj/dobře, vlastní strojky - fuj/dobře,...... ), vždy se najde někdo, kdo to bude znevažovat a na druhou stranu se najdou "zaslepenci" co od nich koupí snad i prd zabalenej v papíru, ale zakopejme sekyru a těšme se na fotky z limitky a první dojmy hrdých majitelů ( nechci, aby to tu bylo jak v Damasko vlákně ), držme se faktů a ne silných slov. Já se na fotky těším, protože jak jsem psal, hodinky jsou malé ( pro mne ) a jelikož mám hodinky jen na nošení a ne do trezoru, tak je mít nikdy nebudu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono najlepsie hodinky na svete to za ten peniaz asi nebudu, ale na druhu stranu ani to nie je uplne nahorsi sposob ako uvalit 70 klackov za hodinky. Ak je to naozaj tak, ze sa naslo tolko fajnsmekrov a vsetko sa to popredalo, tak to vcelku klobuk dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

suhlasim s tebou.

chapem je to limitka v 75 kusoch, tak nech ma svoju cenu. len nechapem, preco su zakladne Orliky tak vysoko. ak si dobre spominam, tak Orliky 38 isli po tusim 34/39 tisic. znali veci mi to vysvetlia. vysvetlenie typu - Prim uz nie su hodinky pre chudobnych neberiem ;) (potom nech sa necuduju, ze si ludia kupia PRIM MPM, ktore su pre "chudobnych". pamatnici vedia, kolko PRIM ELTON stali)

No jo, jenže těch limitek je už docela dost, ta výjimečnost se pak trošku vytrácí. Nemluvě o tom, že v Eltonu občas nejdříve udělaj limitku a když vidí, že je zájem, pustěj to (třeba s drobnou úpravou, aby se neřeklo) na trh a je po exkluzivitě. A co má Orlík společného s operací Anthropoid, to vážně netuším, to je marketing pro hejly jak vyšitej. Tvl, hodinky armády režimu, který vojáky, co bojovali v Anglii zavíral a likvidoval, se pojmenují po akci těch vojáků. Dobrou chuť:-). 

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega dtto. Speedmastery v milionu variaci, Seamastery jakbysmet. Vyrabeny v limitovanych i otevrenych seriich paralelne vedle sebe. Prim v tom neni nikterak vyjimecnej, i kdyz s timhle pristupem mam osobne taky trochu problem. Dalsi srovnani jsou Engineery od IWC, tech variaci a barvicek maji taky, az to clovek nestiha sledovat...

No jo, jenže těch limitek je už docela dost, ta výjimečnost se pak trošku vytrácí. Nemluvě o tom, že v Eltonu občas nejdříve udělaj limitku a když vidí, že je zájem, pustěj to (třeba s drobnou úpravou, aby se neřeklo) na trh a je po exkluzivitě. A co má Orlík společného s operací Anthropoid, to vážně netuším, to je marketing pro hejly jak vyšitej. Tvl, hodinky armády režimu, který vojáky, co bojovali v Anglii zavíral a likvidoval, se po jmenují po akci těch vojáků. Dobrou chuť:-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle analogie kulha na obe nohy. Steinhart dela kopirku Subu, protoze je to komercni trhak, tak proc to nevyuzit. Elton delal na zakazku potapecsky hodinky za hlubokyho sociku, zkopiroval Seamastery, ktery prakticky nemely sanci penetrovat na mistni trh, navic hodinky sly ve velmi omezeny serii pouze jedinemu zakaznikovi - armade. Rezim se zmenil. lidi maji love, zacali si kupovat drahy hracky a diky tomu vytahli Orliky na svetlo bozi. A ze jich bylo jen 300, tak je z nich podpultovy kultovni zbozi, ktery roste na cene. No a Elton toho vyuziva ke svoji dnesni produkci a dela reedice. Takze linka mezi Seamasterem a Orlikem na nasem trhu moc nefunguje. Stejne tak, jako Orliky moc nebudou fungovat mimo ceskej trh.

Aha, takže to, že Elton vytáhl Orlíky protože je to trhák je v pořádku, protože je zkopíroval už dávno :) Vlastně je oproti jiným homage značkám očištěn a je to v pořádku. V pořádku to je také kvůli toho, že se drží jen v českých vodách. Že expanduje do Japonska, to už opět nevadí.

Aby bylo jasno, v tomhle nemám zásadní problém ani se Steinhart, ani s Eltonem a fandím jim. Nalijme si ale čistého vína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 A co má Orlík společného s operací Anthropoid, to vážně netuším, to je marketing pro hejly jak vyšitej. Tvl, hodinky armády režimu, který vojáky, co bojovali v Anglii zavíral a likvidoval, se pojmenují po akci těch vojáků. Dobrou chuť:-). 

tiez ma napadlo, ze ako by skoncili chalani, ak by prezili? pekne je vsak to, ze si to firmy Prim a Mikov pripomenuli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ktera jina znacka nabizi remake svyho kultovniho designu s rozumnymi parametry a vlastnim strojem za 2k EUR?

to bol ich vlastny dizajn? ja som si tiez davnejsie myslel, potom ma opravili, ze Prim len vybral Omegu. bol som z toho taky nijaky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega dtto. Speedmastery v milionu variaci, Seamastery jakbysmet. Vyrabeny v limitovanych i otevrenych seriich paralelne vedle sebe. Prim v tom neni nikterak vyjimecnej, i kdyz s timhle pristupem mam osobne taky trochu problem. Dalsi srovnani jsou Engineery od IWC, tech variaci a barvicek maji taky, az to clovek nestiha sledovat...

Jenže třeba u Moonů je to trošku jinak, dělají standardní model, v podstatě skoro shodný s původními hodinkami a občas přijdou s tématickou limitkou. Tohle opravdu u Orlíků nevidím. Naopak, udělají jako limitku hodinky, které normálně neprodávají, čímž samozřejmě zvyšují její atraktivitu v očích potenciálních zájemců a když si pak zřejmě tady přečtou, že by to mohlo jít na odbyt, tak to pustěj ven a majitelé limitky se můžou jít klouzat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...