Přejít na obsah

Ukažte svoje Steinhart


vE13Lius

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja jsem tady asi ani radeji nemel chodit a cumim se po vsech hodinkach :lol2:  Opravdu jsem celkem v pasti do kterych mam jit ? Premyslim i nad tema bazarovkama, co jste tady dali odkaz. A nebo jestli prihodit jeste par fiku a poridit uz s lepsim strojkem..?! Ted babo rad. Kazdy tady ukazuje ty 5 kila, ty jsou vazne moc pekne, ale uz to muj rozpocet presahuje, takze ty vyskrtavam. Ted premyslim, zda vzit tu klasiku a nebo prihodit a vzit s tim lepsejsim strojkem. Hmm je mi jasne, ze to je individualni a je to taky otazkou penez  :unsure: 

 

Aspon jedno vim, ze jeden z techto modelu musim mit :D

Jinak se omlouvam ze jsem trosku mimo tema,bo tady je to spise chlubirna s tim co kdo ma :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ten "lepší strojek" mají jen Ocean 500 a Ocean One Blue Premium, a sice ETA 2892-2 v provedení TOP..všechny ostatní Oceany (vyjma GMT) mají ETA 2824-2 v provedení Elaboré, tj. druhý stupeň (stupnice je standard, elaboré a TOP). Oceany s GMT funkcí mají pak 2893-2 s druhým časovým pásmem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlubírna to bude spíš ve vlákně švýcarské hodinky, tam to je už opravdová nemoc a jsou tam hodinkový skvosty, tady je to spíš o kráse a kvalitě za rozumný kačky, tak to aspoň vnímám já, tak se na mě majitelé skvostů nezlobte, je docela pěkný den :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to tu padlo od siwiho, ale je opravdu zbytečné obávat se strojku ETA 2824-2, který se dnes dává do většiny "swiss made" produkce. Naopak to vidím jako výhodu; pokud se něco používá v milionech výrobků po desítky let, tak už to bude vychytané. A netýká se to zdaleka jen hodinek :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych teda 2824-2 nejak na vetvi nebyl.Spatny to neni, ale rozhodne se z nej nezuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsem dekuji za nazory. Moc mi to pomohlo.

Jsem rohzhodnuty definitivne, poridim ty co jsem puvodne zamyslel. Uz jsem napsal do chronoshopu :rolleyes:

 

TomiTT: V tom musim souhlasit, co se (vseobecne) spokojene pouziva vic let, tak to je osvedcene a neni co resit. Navic kdyby neco, tak ten mechanizmus musi znat kazdy hodinar, takze si myslim ze budu spokojeny nad miru.

 

tano: Ja jsem v hodinkach laik, takze nemam vysoke pozadavky a myslim ze pro me to bude suprove :wub:

 

Ono je vzdy treba srovnavat cenu vs kvalitu. A tady se mi to zda velice dobre meritko.

 

Jak budou doma, tak se urcite pochlubim fotkou :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych teda 2824-2 nejak na vetvi nebyl.Spatny to neni, ale rozhodne se z nej nezuju.

No nicméně, je podstatně lepší než kopie Selitta, zvláště pak ve vyšších stupních. Jinak je pak ještě 4. stupeň, Chronometre, viz více na https://www.uhren-wiki.net/index.php?title=ETA_2824-2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie: díky za link.

 

Šnuptychl: ano, znalost servisu je další plus, s ETOU jsem zatím neměl problém, že by ji někdo neuměl zregulovat (i když jsem měl zatím jen dvoje hodinky s tímto strojkem).

 

Tano: řešil jsem podobné dilema s Primkama, že ten kalibr 95 je vlastně konstrukčně velmi starý a provedení je také poplatné době vzniku (což je všechno pravda), ale když je pak máš na ruce, tak Tě spíš zajímá, že je pár let nosíš v podstatě pořád a zajímá Tě spíše každodenní spolehlivost, která je podle všeho bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie: jojo, znam. Nezlob se, ale delat z Eta nejaky narez? Ja to beru, ze jako v poho ale zadny extra nazer to neni.

Znam hodne lidi co jim Eta slape na pic-.

Ja muzu jen rict, mam v 500 slavnej Top a jsou to nejhorsi hodinky co mam. Asi je nakopnu a hodim do kose :) a kvuli tem par tisicum ani nepujdu do chronoshopu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie: jojo, znam. Nezlob se, ale delat z Eta nejaky narez? Ja to beru, ze jako v poho ale zadny extra nazer to neni.

Znam hodne lidi co jim Eta slape na pic-.

Ja muzu jen rict, mam v 500 slavnej Top a jsou to nejhorsi hodinky co mam. Asi je nakopnu a hodim do kose :) a kvuli tem par tisicum ani nepujdu do chronoshopu.

 

... jen dej prosím předem vědět do jakého koše, udělám si cestu kolem :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znam hodne lidi co jim Eta slape na pic-.

Ja muzu jen rict, mam v 500 slavnej Top a jsou to nejhorsi hodinky co mam. Asi je nakopnu a hodim do kose.

Takhle hanit ETU? No Pavle, jsem zklamanej, co je to za reklamu? :D

 

Ta moje dělá +1/24h, to mi přijde sakra hodně dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxx:ale jo Dave, ja jsem nasranej, to je cely :(

Zelvy mi za 8 dni delaj 0. Pak ctu, jak super strojek tam mam. Mam asi smulu, nejhorsi je ze to byl darek a asi je nemuzu prodat. Hodim je do popelnice a bude klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle hanit ETU? No Pavle, jsem zklamanej, co je to za reklamu? :D

 

Ta moje dělá +1/24h, to mi přijde sakra hodně dobrý.

Já neříkám, že se Eta nemůže pokazit. Nicméně jsem zatím nepotkal nikoho, kdo by s ní měl závažné problémy (nepočítám malou doregulaci...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxx:ale jo Dave, ja jsem nasranej, to je cely :(

Zelvy mi za 8 dni delaj 0. Pak ctu, jak super strojek tam mam. Mam asi smulu, nejhorsi je ze to byl darek a asi je nemuzu prodat. Hodim je do popelnice a bude klid.

Pavle, zahod hrdost a hod je do chronoshopu, jako tu selitu. Daj ti to dohromady.

A neser, tak ses z nich tesil :-)), tohle te nemuze rozhodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tano: Takhle si kazit radost tvl, tak si kup baterku a máš úplný klid, takhle jsem to dořešil taky, Seika už mám hlavně v baterce, tam mi to lítalo hore, dole - opakovaně, ale ETA zatím vždy šlapala perfektně. 

 

Frostie: Viz. výše, taky jsem v klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxx:ale jo Dave, ja jsem nasranej, to je cely :(

Zelvy mi za 8 dni delaj 0. Pak ctu, jak super strojek tam mam. Mam asi smulu, nejhorsi je ze to byl darek a asi je nemuzu prodat. Hodim je do popelnice a bude klid.

V takových případech vede přímá zkratka od automatic k r/c. Tam nemusíš nic laborovat, pouze najít vhodnou polohu směrem k příjmu DCF a fertig. Ale to už je na úplně jinou značku a vlákno, což víš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...