Přejít na obsah

Ukažte svoje Steinhart


vE13Lius

Doporučené příspěvky

Teď už tomu rozumím. Pochopil jsem to špatně tak, že by Tritony měly být taková ta horší alternativa k skx, což ve mě popravdě řečeno docela hrklo. Ale špatně sem to celé pochopil a uznávám. Nad Tritony docela vážně uvažuju, tak jak se Štajnům otlouká o hlavu jejich homage, tak Tritony mi přijdou naopak velmi originální, velmi zajímavý, velmi praktický a velmi účinný. Ale jejich eventuální nákup budu řešit zase až za rok, v létě. Jejich barvičky sou pro nás suchozemce roztomilý, pro potápěče ale kdesi tam dole k nezaplacení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Těm hodinkám nic nechybí. Tím jak je nosím fakt jen občas, tak z nich mám pokaždý radost jak z nových.

Obvykle se u nich diskutuje nápis zboku pouzdra a obří index na dvanáctce. To se mi obojí líbí. Pokud bych měl něco kritizovat, tak váhu. Titan je tady jen pro oko, zašlá šedá tomu sluší, ale rozhodně ty hodinky nejsou titanově lehký.

Celkově jsou ale ukázkou Steinhartových schopností nechat ve švajcu postavit dost dobrý hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě je homage úplně ukradenej. Kdyby homageovali jenom čínský šmuky a pak jenom Štajni, tak by mě to štvalo. Homageujou ale daleko jinčí hráči a tam to, světě div se, nevadí. Tak mě to zas v tom případě nevadí tady u Štajnů 🙂

Jinak musím napsat, páč sem tady na to nikde moc nenarazil, ale kvalita takovejch hodinek začíná o hodně tříd vejš. Štajny co mám ( Ocean 44 GMT) sou naprosto nekompromisní co do kvality materiálů i kvalitou zpracování. Kdosi na nějaké zahraničí recenzi psal, že Štajni sou dokonce i lepší, než Rolády. A to měl i to, i to. Bylo to docela zajímavý počtení, kór od někoho, kdo je přímo má...

Upraveno uživatelem ten blbej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, ten blbej napsal:

.... kvality materiálů i kvalitou zpracování. Kdosi na nějaké zahraničí recenzi psal, že Štajni sou dokonce i lepší, než Rolády....

... jedna babka povídala. Nesmíš všemu věřit 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věřím jenom  tomu, co mám na ruce, víme? Jinak srovnání s Rolexem není ode mě, ale od jejich majite. Z recenze mi bylo jasné to, že se tomu až sám divil. Škoda, že už to nemůžu dohledat. Rozhodně ale v recenzi link na prodej Štajnů nebo tak něco podobně ten člověk neměl. Dokonce jako majitele homageovaného bych spíš čekal, že je příšerně zdupe. Tak proč se vyjadřoval zrovna takhle?

Buď jak buď, mě je celkem jedno, co si kdo myslí (te), Štajny co mám sou prostě xkrát kvalitnější, než kde co za o dost víc - tohle si už ověřit můžu sám ze svých zkušeností a taky si tím pádem za tím můžu i stát. A rozhodně si nemyslím, že by konkrétně ten můj kus byla jen nějaká světlá výjimka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to já si myslel taky. A právě proto mě to srovnání hodně překvapilo. A nemyslím, že by si to ten člověk cucal z prstu, nebo že by tomu nerozuměl. Fakt je ten, že asi 5 let sem po Štajnech pokukoval a až letos se odvážil koupit, že zvědavosti, jejich neoblíbenosti navzdory, s tím, že když jiskra nepřeskočí, objeví se zde pod cenou v prodejním vlákně, a fakt musím sám za sebe říct, že sou mnohem kvalitnější, než sem čekal. Možná sem podvědomě čekal jen sprostou kopírku, něco jako čínskej šmuk, ale fakt je ten, že na Štajny nedám dopustit, úplně sem si je zamiloval a to sem si o nich z koukání na fotky tohle ani zdaleka nemyslel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, ten blbej napsal:

lale kvalita takovejch hodinek začíná o hodně tříd vejš. Štajny co mám ( Ocean 44 GMT) sou naprosto nekompromisní co do kvality materiálů i kvalitou zpracování. Kdosi na nějaké zahraničí recenzi psal, že Štajni sou dokonce i lepší, než Rolády. 

To jsou zase pro jednou hovna... Nekdo rict nahlas musel. Steinharty v tehle kategorii jsou zpracovanim nekde na urovni Seiko Sumo plus safir, minus lumi, minus ergonomie pouzdra. 

Kdysi jsem je na mesic koupil na zkousku, abych se podival,co na tom vsichni maji. Poctive hodinky, desna lupa. 

Edit: pisu o oceanech, gmt jsou trochu vys. Uz jenom asi svetelny rok za rlx.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko sumo vs Steinhart Ocean: minus safír, minus keramika, minus šitovej poloplastovej strojek vs švýcarská Sellita = ggrande, hovna tu píšeš ty. 

Jestli si měl někdy Štajny, tak bys o nich nikdy takovýhle sračky tvrdit nemoh. A jestli si je měl a přesto je o nich píšeš, je mi tě líto. A to si patřil k těm pár tady, kterých sem si tady na fóru vážil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Štajnů jsem několik měl a stále mám pepsi gmt 39. V téhle cenové kategorii jsou to skvěle zpracované hodinky, to je bez debat. Ale s RLX se srovnat opravdu nedají - strojek, indexy a ručky z bílého zlata, zpracování (bez ohledu na neoddiskutovatelnou kvalitu zpracování Štajnů, RLX v ruce působí úplně jinak). Sice je k diskuzi, nakolik o něco kvalitnější zpracování, historie, aura, apod. odůvodňuje dvacetinásobnou cenu, ale to je věc jiná.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tohle já přece vůbec netvrdím, proboha, jediný, co sem tvrdil bylo tlumočení nějakýho chlapíka, který jakožto RLX majitel si ze zájmu koupil i jedny Štajny a prostě je chválil. Já si naopak takovýho člověka vážím. To je celý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steinharty jsem mel dvoje (ocean one vintage a ocean 44), jejich kvalita se Rolexu ani trochu nepodobá, nejsou to určitě špatný hodinky, ale ze by byly stejne nebo lepší, to fakt ne:). Nazor jsem si udělal až po koupi hodinek Rolex, do té doby jsem raději mlčel:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, ggrand napsal:

:D Zrovna Sellitu do toho sporu tahat fakt nechceš :D

Ano přesně, sellitu, konkrétně s její verzi elaboré s 6r určitě srovnávat nechci, to skutečně nejde. Sellita není samozřejmě žádnej top, ale... Nebo tomu mám rozumět tak, že 6r je v tvých očích srovnatelný, nebo dokonce lepší strojek? A můžu se teda v tom případě zeptat (kromě nějaké úsměvné 70h rezervy chodu) v čem? Vypadá to na mou vážnou mezeru, kterou si rád nechám opravit. Vážně.

před 3 hodinami, Spok napsal:

Steinharty jsem mel dvoje (ocean one vintage a ocean 44), jejich kvalita se Rolexu ani trochu nepodobá, nejsou to určitě špatný hodinky, ale ze by byly stejne nebo lepší, to fakt ne:). Nazor jsem si udělal až po koupi hodinek Rolex, do té doby jsem raději mlčel:).

Tak takhle si představuju přínosný srovnání od někoho, kdo má/měl oboje a může tím pádem porovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vim, tak 6r je spolehlivy stroj. Coz se o ws200 rict neda, rozhodne ne ve vsech verzich a fakt nemam zapotrebi pri vyberu novych hodinek resit, jestli uz tahle ci tahle verze sw200 uz je udelana poradne, jako predloha, nebo se tam bude srat zase neco jineho, co jeste neni verejnym tajemstvim.

Btw taky popisuju vlastni zkusenosti s porovnanim jak s Steinama, Seikama, tak rlx.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Sellitu momentalne trikrat, vsechny ty hodinky mam dva roky a dyl. Chodej stejne stabilne, jako ETA 2824. Opravdu. Suma a Alpinisty s 6r jsem mel dohromady asi ctyrikrat. Ten stroj je k placi, uz bych ho nechtel ani za nic. Je moc hezky, ze za 10 dnu udela v prumeru 3 vteriny, ale jeden den jde plus 15, dalsi minus 22, pak plus 3...asi to bude tim, z ceho ten stroj vychazi... Tyhle 7s, 4r, 6r a ja nevim co, jsou postaveny skoro stejne. Zlaty stary 6105, 6309...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední odstavec tě šlechtí, ten první už ne. Za mě teda, když opomenu Swiss strojek, tak Sellita čistě papírově, jmenovitě Sellita SW200 Elaboré montovaná do Štajnů má circa o 1mm menší tloušťku, chod v rozmezí -7 až +15 s oproti tebou vyzdvihovanýmu 6R15 chodu  - 15 až + 25. To je skoro poloviční (!) hodnota A nějakej ten rubínek navíc mluví taky ve prospěch Sellity. Nemluvě o tom, že Seikovi to chodí přesně jak podle plotu.

Navrhuju nechat tady už těch nesmyslů, Štajni sou prostě hodně dobrý hodinky, i díky právě tý jejich Sellitě. S RLX si je určitě porovnánm jednou osobně, ale popořadě, teď sem koupil barák a potřebuju tam ještě něco doladit tak circa za další milion, tak uvidíme, na co zbyde, tipuju to momentálně na nějaký dětský Casio 😁

 

edit: villain83 byl rychlejší 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...