Přejít na obsah

Ukažte svoje Steinhart


vE13Lius

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No já nevím, jestli si takovéhle chování strojku po měsíci "sedne". Z osobních zkušeností můžu jen říct, že pokud hodinky nejdou z výroby +- uspokojivě, po záběhu se alespoň u mě žádná velká korekce přesnosti chodu nikdy nekonala. 

@SigurdOno taky záleží na způsobu nošení. Automaty s ETou nebo Selitou, co dávají do Steinhartů, vyžadují docela živý pohyb ruky, aby se natáhly doplna. Tyhle strojky jsou oproti japonským docela líné. Pokud jsi méně aktivní, pak je možné, že strojek po celou dobu "mele z posledního". 

Pokud máš ale pocit, že jsou hodinky natažené dostatečně, tak nějaký týden počkej a nech je u hodináře seřídit. To je u mechanik běžná procedura, kterou je čas od času potřeba stejně udělat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, siwi napsal:

No já nevím, jestli si takovéhle chování strojku po měsíci "sedne". Z osobních zkušeností můžu jen říct, že pokud hodinky nejdou z výroby +- uspokojivě, po záběhu se alespoň u mě žádná velká korekce přesnosti chodu nikdy nekonala. 

@SigurdOno taky záleží na způsobu nošení. Automaty s ETou nebo Selitou, co dávají do Steinhartů, vyžadují docela živý pohyb ruky, aby se natáhly doplna. Tyhle strojky jsou oproti japonským docela líné. Pokud jsi méně aktivní, pak je možné, že strojek po celou dobu "mele z posledního". 

Pokud máš ale pocit, že jsou hodinky natažené dostatečně, tak nějaký týden počkej a nech je u hodináře seřídit. To je u mechanik běžná procedura, kterou je čas od času potřeba stejně udělat. 

Díky za reakci, skutečně je málo nosím,🤔 cca 6 hodin po práci, doma na gauči, maximálně mytí nádobí a řízení auta při cestě do krámu, když nám tu teď řadí ten virus.😭 Také je fakt, že po koupi jsem je natáhl manuálně, a to udělaly za prvních 12 hodin jen minus sekundu, tudíž můžeš mít pravdu. Hezký večer 😁

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jery napsal:

Už téměř 39 měsíců mi dělají radost, skoro denně na ruce a zažily toho se mnou dost, což je i vidět... Od včerejšího dne poprvé na něčem jiném než origo tahu :)

IMG_9860.jpg

Promiň,ale ta  guma, šiřší než nožky, mi k nim vůbec nesedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky. Takhle by to šlo, ale při jiným tvaru nožiček, tyhle se k daný gumě moc zužují. A ta modrá sice hezky jde k vteřinovce i nápisu, ale je jí podle mě už moc. Volil bych spíš černej s modrým akcentem, třeba prošívání. Ale je to jen můj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Fordik napsal:

Kde jsi to tam prosímtě našel? Projel jsem snad vše, ale nikde sem toto neviděl :( Díky

No já si to tenkrát stáhnul tady https://www.chronoshop.cz/steinhart-nav-b-uhr-ii-44-mm-hand-driven , ale teď už jsem to tam taky nenašel 😞 Byla tam i fotka s tím milanem 😞

zkus ještě https://www.steinhartwatches.de/de/fliegeruhren.html?modell=90

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 1. 4. 2019 v 13:51, misoo napsal:

Tak dorazili... nove Gun metal pilotky ;)

post-22327-0-24984800-1554119486_thumb.jpeg

Ty jsou parádní, kde jsi je objednal? v Chronoshopu je v nabídce nemají, ten řemen byl k nim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 4. 2019 v 13:09, misoo napsal:

Este povodny remen... co ja viem, viac mi reze ten cierny :)

post-22327-0-26570300-1554289759_thumb.jpeg

post-22327-0-68428400-1554289945_thumb.jpeg

Aha, už to vidím, tohle je ten původní, mě se skoro víc líbí, než ten černý, působí to víc syrově, pro mě paráda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 2. 2. 2021 v 21:26, Jery napsal:

Už téměř 39 měsíců mi dělají radost, skoro denně na ruce a zažily toho se mnou dost, což je i vidět... Od včerejšího dne poprvé na něčem jiném než origo tahu :)

IMG_9860.jpg

Jak jsou hodinky vysoke ?

Uvadeji 13mm. Ale na Youtube namerili 14.5mm. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 2. 2021 v 10:23, jvnr napsal:

Aha, už to vidím, tohle je ten původní, mě se skoro víc líbí, než ten černý, působí to víc syrově, pro mě paráda

jj, ten hnedy bol k hodinkam. cierny je nejaky uni pilotkovy kupeny zo stranky steinhartu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...
V 27. 3. 2021 v 21:43, jvnr napsal:

A jak jsi spokojený s přesností?

uz ich davno nemam, ale ak si dobre pamatam, tak mi robili cca +/- 5-10s den, cize pohoda. ako kazde ine selita/eta strojceky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...