Jump to content

Ukažte svoje Steinhart

vE13Lius

Recommended Posts

Včera jsem měl na ruce Steiny a Subáče a ty hodinky nejsou vůbec stejné. Ano, jsou tam na první pohled podobné prvky, ale to je vše.Na obrázku působí podobně, ale jsou to uplně jiné hodinky. Jinak co se týká čočky, nějakej extra rozdíl ve zvětšení jsem tam neviděl, oboje zvětšujou pěkně, nebo nepřišlo mi to tak, že by Suby zvětšovaly nějak extraultra lépe než tohle.

Jasně že Rolex zvětšuje více, to ví každej, ale potřebuješ takový zvětšení? Já naštěstí ještě ne a co se týče potom vzhledu, tak mě to veliký zvětšení přijde srandovní, to okno je pak obrovský proti všemu ostatnímu na cifru, ale to je jen muj pocit, někomu zase to menší může připadat zbytečný, ale je to jako řešit jakejkoli jinej rozměr - velikost :lol2:

Někomu se líbí to, jinýmu ono a tak je to v pořádku :guitar:

Edited by Panchart

Poučte mě prosím, na cifru mají Steinharty nápis swiss made a tady jsou v sekci německé hodinky,
co mi uniká? Samozřejmě že jsem googlil, ale na webu nic jako "about us" nebo "our story" nemají.
Kontakt je do Německa.
Na chronoshopu je psáno že se jedná o hodinky vyráběné ve švýcarsku. 
určitě se to tu řešilo, kdyžtak stačí link, nemůžu to najít, děkuji.

Poučte mě prosím, na cifru mají Steinharty nápis swiss made a tady jsou v sekci německé hodinky,

co mi uniká? Samozřejmě že jsem googlil, ale na webu nic jako "about us" nebo "our story" nemají.

Kontakt je do Německa.

Na chronoshopu je psáno že se jedná o hodinky vyráběné ve švýcarsku. 

určitě se to tu řešilo, kdyžtak stačí link, nemůžu to najít, děkuji.

Parkrat sa to tu riesilo niekde. Swiss made ja asi lepsi marketing ako Made in Germany :) Ak chces mat na ciferniku Swiss made, musi byt tusim strojcek svajciarsky, a celkovo iste percento komponentov vyrobene v Svajciarsku. Kompletovane by to tiez malo byt tam, pre Steinhart robi hodinarsky atelier v kantone Jura (pozri https://www.chronoshop.cz/steinhart/).

Majitel a zakladatel je nemec a firma ma sidlo v nemecku, len vyroba je v Swiss...

Jo jo,  ten fígl je kvůli tomu,  aby steinhart neměl nouzi o strojky.  Tím že to dělá ve švajcu tak má předkupní právo.  Není tudíž nucen dávat miotu či jiné strojky.

K tomu jsem se v podstatě dopátral, takže to je vše? Žádný chyták?

žádnej chyták ...... pouze demence tvůrců vláken ..... stejný jako BALL který jsou v amerických hodinkách ..... a Panerai kterej není v sekci Italský hodinky .... prostě chronomag ... no

Edited by YPO

Vyroba včetně pouzder je ve Svycarsku.. v Nemecku je snad jen finální kontrola a balení..

Briefly, Steinhart's cases are made in the Jura region by their affiliate producer ie: Not a facility owned & operated by Steinhart but one in which Steinhart has a commercial interest for the production of their cases. So to answer the question 'where is it made', Steinhart cases are made in Switzerland. Movements are also made in Switzerland but the exact 'in's & out's' is somewhat ambiguous depending on each persons view. However, both ETA & Soprod have production facilities in Switzerland so the % rule applies meaning they also qualify to be known & labelled as Swiss made.

...So I guess then it's safe to say that www.palladiumag.ch is the partner company in Jura that makes Steinhart's cases and assembles the watches.

Riker je ohledne Stajnu velmi duveryhodna osoba z wus..

http://forums.watchuseek.com/f275/newbee-question-about-steinhart-how-swiss-made-swiss-made-3516306.html#/topics/3516306?page=2

Edited by petr_cha

Ano, tak to máš pravdu, gravírování je u Davosa takový hlubší (pěknější, plnotučný), to ano, no česnek jsem se Štajnama nestrouhal, už mám asi hrany na dýnku ojetý :smile_anim: ale určitě jsou Davosa víc podobný předloze, pro mě je to ale minimální rozdíl v produktu, velikej rozdíl v ceně

Mno, ta luneta je někdy šedá,  aby se to tak netlouklo s lumi. Na to dýnko stačí trochu ojet houbičkou( ale chápu že  se to někomu příčí),  a za tu cenu super kauf.  Bych to řekl jinak.  O kolik jsou lepší jiné modely od jiných značek za dvojnásobek?

Štajny se dělají ve švajcu.  A ti i za malý peníz,  nepustí ven vyloženě brak.

Otázka by měla znít,  jestli slovutné značky už nejsou dost nenažrané.  Odpověď.  Ano je to drahé,  ale Asie po tom prahne.

Jinak ,, my bychom i slevili,  ale proč?

Kamrád má stejně starý jako já, r. 2015 a jeho vložka lunety vypadá černěji a indexy jsou i z úhlu krásně vidět, tak to možná bude kus od kusu, myslim u Štajnů, samozřejmě má taky keramickou, ale na první pohled jsem si myslel, že je to hliník

U mě ta luneta na Štajnech odráží okolní barvy, někdy se jeví skoro jako matně šedá, někdy zase hluboce leskle černá, záleží na okolí a na osvětlení. Indexy nejdou vidét vždy, na černé spíše ne, na šedé ano, jsou prosté pod povrchem a odrazy na ně mají vliv. Podobný barevný efekt měla keramická vložka na mých šedých TH Carrera 1887. Venku často vyloženě splývala se šedým sunray cifernikem, jindy tvořila samostatný černý obrys. Jinak to porovnáni různých kusů by mě zajímalo.:)

Edited by JamesLurk

Ty hele,  nechci tě chytat za slovo, ale jetli máš carrera r. 1887 tak klobouk dolů.

Já přiznávám že mám štajny rád.  Za tu cenu prostě bezkonkurenční.  Ale netvrdím že jsou to Rolex.

Jsou to štajny.

:goof:

Chápu,  ale já z uživatelského hlediska nemám problém.  A používám je jako tool watch.

A že jsou to kopírky.  No sou, ale za fíky považuji něco jiného.

V tomhle se my dva neshodnem.  Ale to neva.  Je to dialog.

Já se přiznám že ty jejich klasický suby bych si nekoupil.  Ale ne proto že to vypadá jako  R.   ale proto že mě strašně iritují ty ručky, tak tipické pro R.  Proto jsem pustil OV a pořídil OVM.

A než si koupit nějakou srágoru typu Diesell či jak se to píše tak mi štajny přijdou dobrý.

Nakonec to asi nedělají špatně.  Je tábor Seiko prospex a seiko 5,  jsou štajny a zbytek světa.

Navíc nikdo z normálních smrtelníků tuhle značku nezná.  Nezasvěcenému to příjde pomalu jako must have,  a já to mám jen jako tool watch.

Omlouvám se za ty anglicismy,  ale přesněji to vystihují.