Přejít na obsah

Auta na alternativní pohon


Josef01

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Jo, kde jinde 😂

S dovolenim sem zkopiruju muj koment k tematu z FB pod clankem na slovenskem SME:

Pre vsetkych, co by ich to zaujimalo, tak elektricke auto je auto ako vsetky ostatne.
Je to ALTERNATIVNY typ pohonu, v tom zmysle slova alternativa, co to znamenalo nez alternativni odbornici a tak celkovo ludia zijuci v alternativnej mentalnej norme z toho urobili nadavku.
Tj. inym sposobom dosiahnete rovnaky výsledok - v tomto pripade je vysledok ze si preveziete svoju chlpatu prdel z bodu A do bodu B. Len to dosiahnete inym technologickym riesenim. A z toho vyplyva to ponatie alternativnosti - tj. niekde pridate, niekd uberiete. Ma to svoju alchymiu, rovnako ako ma svoju alchymiu auto na LPG, diesel alebo auto na vodik.
U jedneho je vyssia nakupna cena, u dalsieho udrzba, u dalsieho pohonne hmoty. A takto sa daju rozobrat vyhody a nevyhody v kazdom jednotlivom pohone a vyskladate si z toho vzdy to, co vam vyhovuje, co nevyhovuj, comu date prednost a comu nie.
To je cele. Vo vsetkom ostatnom je to uplbe rovnake - mate volant, pedale, packy a gombiky a jazdite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je noční můra, když by se to zkombinovalo. Ženeš to domů aby ses nepo a auto nedojede 🙈

 

A k tomu co píšeš to je všechno pravda.

Jenže, spalovací auta jsou tu s náma x let a jsme na ně zvyklí, mají vybudovanou infrastrukturu a dlouholetým vývojem dosáhly prakticky dokonalosti.

Nyní nám toto berou, tak se nelze divit, že to hodně lidí štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych si jen dovolil doplneni abych tady nebyl nespravne zaskatulkovan:

Ano, mam elektricke auto ve smyslu BEV a libi se mi, ALE:

1. Nejsem a nikdy nebudu zastancem imperativniho prechodu na BEV ani zakazovani spalovacich aut nebo proste restrikci, to je mi proti srsti...at si kazdy koupi, oc ma zajem.

2. Nekoupil jsem si ho jako ze jsem ekofanatik a uprimne priznavam, ze tenhle aspekt u mne prakticky nehral roli. Ano, je to pridana hodnota, ale me to nejak nebere....ja porad tvrdim, ze my tu jdeme budovat ekoutopii a USA, Cina a Indie s tim se smichem vytrou prdel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nejsem pro tlačení BEV, naopak, já jsem pro, aby to mohlo mít maximálně pár % lidí a tak nám zůstaly ty výhody + ještě se těším, že uvolní pro BEV pruhy pro BUS. Díky všem, že se do této technologie netlačíte!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boužel automobilový průmysl do vývoje a výroby BEV naivestovali těžké miliardy eur a proto ten aktuální humbuk.Investor ty peníze bude chtít dostat zpět proto ten tlak.

V ČR je vozový park  průměr zhruba 15 let. Lidé mají problém s bydlením a energiemi.

Kdo z těchto lidí si koupí vůbec nové auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně

auta jsem točil dost pravidelně, ale nyní, když je trh tak vysoko a současné auto slouží dobře, tak nemám potřebu nutně měnit. Když to udělá víc lidí, tak automobilky spláčou a statistika průměrného věku vozidel také.

Pro fůru lidí bylo schůdné koupit si třeba na důchod nové “poslední” auto kategorie Fabia za 250-300tis, ale ne EV za 1M+

Levná a dostupná auta budou chybět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Josef01 napsal:

Taky nejsem pro tlačení BEV, naopak, já jsem pro, aby to mohlo mít maximálně pár % lidí a tak nám zůstaly ty výhody + ještě se těším, že uvolní pro BEV pruhy pro BUS. Díky všem, že se do této technologie netlačíte!!

Souhlas 🙂 ještě by mohli vracet část nákladů na nabíjení 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Bert napsal:

Borci, už se zkrátka smiřte s tím, že TOHLE Vám zpod elektrického přibližovadla NIKDY nevyjede .... 🙂

 

Gone_in_60_Seconds-891587397-large.jpg

Nemůžeš nikdy vědět. Ve kvantové fyzice se občas částice objeví i za zdí, kde z pohledu tradiční fyziky nemá co dělat. Takže není důvod, proč by se pěkná, spoře oděná partnerka (původně napsáno slečna) nemohla objevit pod EL nebo PHEV, aniž by ji člověk musel srazit 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Bert napsal:

Borci, už se zkrátka smiřte s tím, že TOHLE Vám zpod elektrického přibližovadla NIKDY nevyjede .... 🙂

 

Gone_in_60_Seconds-891587397-large.jpg

Je pravda, ze moje pani vcera zkonstatovala jak jsem sel napojit auto, ze tohle planovani pro ni neni 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...