Přejít na obsah

Auta na alternativní pohon


Josef01

Doporučené příspěvky

No třeba se povede rozšířit ten vodík tak jak na to sází toyota. Největší problém asi je jeho rentabilní výroba, je to i o vytvoření celého nového energetického odvětví. Minimálně je to možná budoucí varianta pro nákladní dopravu. Kdo ví na co budem jezdit za 50 let 😉 ale není nad to slyšet a cítit zátah 6ti válce, ten pocit ti žádná elektrika nenahradí 😕 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
Před hodinou, Mr. Sandman napsal:

BMW i3 když se začala prodávat tak měla kapacitu baterií 22kWh, dnes má ve stejném prostoru 44. 100% navýšení za 7 let je myslím slušný pokrok.

Myslim si ze tento priklad je o tom ze BMW tam proste strcilo vacsiu bateriu aby to bolo predajne. Nema to nic s technologiou. Za 7r sa v Li-based baterkach na trhu moc nezmenilo. Mozno aj nic.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je to co říkám pořád, nikoho nezajímá jak se elektřina pro nabíjení EV vyrobí ( najivní s yslet že větrem a sluncem ) , jak se budou tyto malé baterie likvidovat. Je to jedno velké divadlo, když jsou odvětví dopravy kde nikdo emise neřeší, námořní doprava, letecká doprava, ale hlavně že přijeli v autech na baterky .... Výsměch všem zeleným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si koupil EV bez dotace (vyuzil jsem vyprodejovou slevu), nekoupil jsem si ho kvuli zelenemu smysleni, nejsem za to, aby se to protlacovalo nasilu :D tudiz to mam dobre, netykaji jse me zade flame, kuopil jsem si vozitko a vozim se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, wawrik napsal:

Nechceš sa už na tie osobné výpady proste vysrať? Naozaj to nie je zaujímavé.

Chapem. Ja mam rad fakty. Som povahou technik. Mna napriklad nebavi ked niekto " z vlastnej skusenosti" dava rozumy ktore ani po deleni na polovicu niesu realita. Na par veci ktore sme bez emocii riesili mi neodpovedal (ako prudovy chranic odstrani DC zlozku) takze jeho prispevky povazujem za vyblitky. Som ochotny poopravit svoju mienku ak mi to vysvetli. Inak nezaujem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, eskimak napsal:

Chapem. Ja mam rad fakty. Som povahou technik. Mna napriklad nebavi ked niekto " z vlastnej skusenosti" dava rozumy ktore ani po deleni na polovicu niesu realita. Na par veci ktore sme bez emocii riesili mi neodpovedal (ako prudovy chranic odstrani DC zlozku) takze jeho prispevky povazujem za vyblitky. Som ochotny poopravit svoju mienku ak mi to vysvetli. Inak nezaujem. 

Veď hej. Ale tá osobná vendetta je pod úroveň. Tvoju, ako Ťa tu vnímam, aj vlákna. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, M109 napsal:

Veď hej. Ale tá osobná vendetta je pod úroveň. Tvoju, ako Ťa tu vnímam, aj vlákna. 

Dakujem. Ak je to tak naozaj citit, tak sa ospravedlnujem. Ja vnimam ako uplny fail ked niekto pod tarchou dokazov prestane reagovat, co je prave pripad Josefa. A ja som to ponal naozaj ako cisto technicku diskusiu. Ale mas pravdu, nestoji (to) za to. Sorry. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, eskimak napsal:

Dakujem. Ak je to tak naozaj citit, tak sa ospravedlnujem. Ja vnimam ako uplny fail ked niekto pod tarchou dokazov prestane reagovat, co je prave pripad Josefa. A ja som to ponal naozaj ako cisto technicku diskusiu. Ale mas pravdu, nestoji (to) za to. Sorry. 

Popeye bol vždy frajer. ;) Ďakujem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate nekdo zkusenost s porizenim fotovoltaiky na domek? Za tri mesice mam dostat Enyaq iv 60, tak jsem si rikal jestli by se vyplatilo nabijet doma?
Prosim o radu do sz kontakt na nekoho, kdo se vyzna, umi instalovat. Jsem z Melnicka. Dekuji


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted to resim, nesehnal jsem firmu s dobrymi referencemi, ktera nainstaluje drive nez za 3/4 roku. Vyjimkou je eON, ktery nainstaluje do 3-4 mesicu, ale je o 20% drazsi nez ostatni. Ve finalni vyberu mam SolidSun a SolarInvest, do konce unora to chci rozlousknout.

Rodice maji od CEZ asi 3kWp on-grid bez baterie. Maji to jiz asi 5 let a je to zatim bezudrzbove, jsou spokojeni.
Ja pujdu asi do 10kWp hybrid s baterii 10.5kWh. S prozatimni rocni spotrebou 3MWh chci prebytky prodavat pres OTE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

žádnou zkušenost s tím nemám, ale vždy když slyším o domácí fotovoltaice, tak si vzpomenu na odstrašující zkušenost z reportáže černých ovcí: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/219452801081125/0/68998-solarni-elektrarna/

Ale asi to má řešení, jak jsem se dočetl tady: https://www.s-power.cz/reportaz-ceske-televize-fotovoltaika-cerne-ovce

Třeba to všechno víš, ale třeba to někomu pomůže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se na závěry z dlouhodobého užívání BMW X5 PHEV (Harrys garage). Harry si stěžoval na pomalé nabíjení. Od BMW se dozvěděl, že omezení výkonu nabíjení je z důvodu ochrany německé EL infrastruktury, protože nemůžou všem povolit výkonnější domácí přípojky 🙂 Je zajímavé, že ostatní PHEV prodávané v německu tento problém neřeší.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem seděl v restauraci u bazénu, čekal až drahá polovička s dcerou dokončí plavání, pracoval na notebooku na vzdálené ploše, připojen na internet přes mobil, sledoval jsem na aplikaci, jak se mi nabíjí PHEV a najednou jsem se nemohl ubránit určité hrdosti na lidstvem, které dokázalo objevit a využít existující přírodní zákony (ať už evolucí, nebo stvořením, to dosaďte dle vlastní preference, akceptovatelné je i velké špagetové monstrum i rytíři Jedi).

Všechny ty elektrony, které proudí přes nabíječku do auta, a další elektrony, které putují z baterky notebooku a pohání CPU, pak další elektrony, které putují mezi notebookem a mobilem, pak si je odchytí 4G vysílač, a pošle je přes providera do internetu, kde si je zase odchytí banka, proplujou všemi firewally až na vzdálenou plochu a odtud mazají honem nazpět do mého notebooku aby mi potvrdili stisknutí písmena "S".  

Pěkně si máknou kluci elektrický... 

EDIT: Konec práce a popíjení po večerech......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Zelenina napsal:

Mate nekdo zkusenost s porizenim fotovoltaiky na domek? Za tri mesice mam dostat Enyaq iv 60, tak jsem si rikal jestli by se vyplatilo nabijet doma?
Prosim o radu do sz kontakt na nekoho, kdo se vyzna, umi instalovat. Jsem z Melnicka. Dekuji


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za mě je FVE skvělá i když nemám EV a za těch 8 let se mi investice vrátila (4KWp). Žádný problém byť firma co to nainstalovala zmizela v propadlišti ději. Ve světle současných a pravděpodobně i budoucích cen elektřiny se jedná o rozumnou investici, i když neznám současné ceny těch systémů.

Pokud jde o nabíjení elektromobilu, tak pokud si nepořídíš rovnou hybridní či ostrovní systém s vlastní baterií, je nutné počítat s tím, že nejvyšší výkon elektrárny tu část dne, kdy většina lidí je mimo domov.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Qwuiddo napsal:

Ted to resim, nesehnal jsem firmu s dobrymi referencemi, ktera nainstaluje drive nez za 3/4 roku. Vyjimkou je eON, ktery nainstaluje do 3-4 mesicu, ale je o 20% drazsi nez ostatni. Ve finalni vyberu mam SolidSun a SolarInvest, do konce unora to chci rozlousknout.

Rodice maji od CEZ asi 3kWp on-grid bez baterie. Maji to jiz asi 5 let a je to zatim bezudrzbove, jsou spokojeni.
Ja pujdu asi do 10kWp hybrid s baterii 10.5kWh. S prozatimni rocni spotrebou 3MWh chci prebytky prodavat pres OTE.

Pokud máš spotřebu 3MWh, tak se systémem 10,5KWp si zbytečně prodloužíš návratnost. Přesně o tom byl ten odkaz, který dával Jerryl. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...