Přejít na obsah

Auta na alternativní pohon


Josef01

Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, Petr R napsal:

Nedávno jsem nebo řešil v mem přechodném bydlišti a tak jsem se zeptal, jak je to s nabijenim elektromobilů ve společných garážích případně s instalaci wallboxu. Správce už to podle odpovědi řešil s CEZem, který poskytuje připojení i elektřinu a výsledek je ten, ze rezerva celého domu je cca 3 aura nabíjení ze sítě a max tři ryvhlonabijecky venku, jako veřejná sluzba( ale připojení mimo dům). Podle jejich vyjádření je příkon na dotaz bez větší rezervy a údajně je to tak ve všech domech v Praze/ČR. Takže podle nich to je slepá ulička.... co dodat? Zase někdo moc nepřemýšlel. Pro úplnost dodám, ze objekt byl postaven v roce 2009, 300 bytových jednotek + 

Není se čemu divit, při zřizování nové přípojky se platí za každý ampér  Jeden ampér (A) na jednofázovém jističi stojí 200 Kč, u třífázového jističe 500 Kč. Nepřemýšlení by naopak bylo u novostavby platit desítky ampérů navíc na "co kdyby". Kdo by tyto vícenáklady měl platit? Majitelé jednotlivých bytů, kteří třeba elektromobil ani nechtějí?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
před 7 minutami, madmaxx napsal:

Nejen David :-) toto nevypadá zle, jen škoda že tam nebude 6ti váleček

Čím je to auto také zaujímavé? Často na neho počujem celé ódy. Chápem správne, že to je poctivé robustné oldstyle SUV, obdoba trebárs takého Fordu Explorer?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4runner je za mě víc off. 

Madmaxxi, pro tebe možná cesta :-)

Asi jo, slušný SUV co funguje. Rozumná velikost, když ti RX od Lexuse přijde zbytečně "drahé". Jde teda o to, co si za něj řeknou :-)

Mě se líbí, ale aby ne, je to Toyka :-))

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, minulý týden jsme s kolegy dokončili lokalizaci aplikace EV Check. Aplikace funguje jako “simulátor” jízdy s e-autem. Můžete si vybrat e-up!, e-Golf nebo tři verze ID.3 a k němu si vybrat ze seznamu svůj vůz (je poměrně obsáhlý). Před vyjetím aplikaci zapnete, po jízdě ukončíte a ukáže se vám, jaký je rozdíl mezi vybraným e-autem a vaším autem z hlediska spotřeby, nákladů, dojezdu. Přes noc nebo když nejedete si můžete svoje “jako e-auto” dobíjet.

Není to samozřejmě úplně přesné, ale přesto si myslím, že to dokáže poměrně slušně zmapovat vaše potřeby a ukázat vám, jestli byste s elektromobilem uměli žít nebo ne, jestli je pro vás vhodný, nebo to pro vás smysl nedává.

Kdyby to náhodou někoho zajímalo, může stahovat ve Store pro Apple i Android. Aplikace se jmenuje EV Check a je samozřejmě zdarma.
 

Fajn den všem.

B39C2947-FFC6-4B63-B9B7-CAFA3BA3A1E7.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, dawe009 napsal:

Přátelé, minulý týden jsme s kolegy dokončili lokalizaci aplikace EV Check. Aplikace funguje jako “simulátor” jízdy s e-autem. Můžete si vybrat e-up!, e-Golf nebo tři verze ID.3 a k němu si vybrat ze seznamu svůj vůz (je poměrně obsáhlý). Před vyjetím aplikaci zapnete, po jízdě ukončíte a ukáže se vám, jaký je rozdíl mezi vybraným e-autem a vaším autem z hlediska spotřeby, nákladů, dojezdu. Přes noc nebo když nejedete si můžete svoje “jako e-auto” dobíjet.

Není to samozřejmě úplně přesné, ale přesto si myslím, že to dokáže poměrně slušně zmapovat vaše potřeby a ukázat vám, jestli byste s elektromobilem uměli žít nebo ne, jestli je pro vás vhodný, nebo to pro vás smysl nedává.

Kdyby to náhodou někoho zajímalo, může stahovat ve Store pro Apple i Android. Aplikace se jmenuje EV Check a je samozřejmě zdarma.
 

Fajn den všem.

B39C2947-FFC6-4B63-B9B7-CAFA3BA3A1E7.jpeg

Mě se to na Google play nezobrazilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, klobadysek napsal:

Aha, už to vidím, není kompatibilní s mým čínským telefonem. :huh:

Aha. Tak takhle daleko technici do toho nevidím. Zkoušeli jsme to na iPhone a Samsung a bylo to bez problému. To se omlouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Článok o elektrickom Wrangleri uvarený z vody. Ale zaujímavé vyjadrenie šéfa dizajnu, z ktorého by sa dalo pochopiť (alebo aspoň dúfať), že Wrangler by teoreticky mohol mať elektromotory v kolesách, čo žiadny veľký hráč kvôli kopcu zatiaľ neriešiteľných problémov nerobí.

Citovat

V současnosti je v autě jeden zdroj výkonu, ze kterého je mechanicky síla rozváděna na všechna čtyři kola. Pokud bychom ale udělali elektrické vozidlo, měli byste možnost řídit rychlost a směr každého kola nezávisle. To je úžasné. Je to obrovská výhoda pro ovladatelnost a trakci v terénu. Možnosti se tak pro nás spíše otevírají, než zavírají,

Btw, netuší niekto, ako to vyzerá s avizovaným hybridným Land Cruiserom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mít nezávislý pohon každého kola může být docela zábavná věc...podobně se prezentuje Rivian se čtyřmi motory pro každé kolo, ale předpokládám že má pohon s poloosami ne motor přímo v kolech. Měl by být už tento rok v prodeji, tak se ukáže jak to bude šlapat v reálu...ale otočka ala T-72 (viz video) může být efektní ;-) Nejsem sice moc příznivec čistě elektra ale zábava by to mimo silnice mohla být...a vypadá přijatelněji jak Elonův Cybertruck

 

Co se týká hybrid Lanďáka tak moc info zatím není...pouze že to má být V6 (3,5) s CVT , ale jestli bude zadní osa mít svůj el. motor nebo to bude klasický 4x4 jsem nikde nenašel. Měl by se ukázat myslím koncem léta...tak uvidíme jak to kluci japonský vyladí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Rivian je zaujímavý, ale osobne ho vnímam skôr ako koncept. Vyriešiť elektromotory v kolesách chce množstvo nápadov, peňazí a vývoja, skôr by som veril, že to do použiteľného konca dotiahne zavedená značka ako startup. Ale to len tak fanúšikovsky špekulujem. Aj tak ma najviac zaujíma, ako si EV poradia s brodením a vodou, čo je problém aj u bežných offroadov...

U LC ma najviac zaujíma práve ten pohon, zadná náprava výlučne s elektromotorom je už v mierne ťažšom teréne dosť naprd. A Toyote zasa verím, že si svoju ikonu nedobabrú nejakým nedotiahnutým systémom, preto ma to zaujíma. Informácií je o nej málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 8. 6. 2020 v 12:34, warann napsal:

Tak asi na pomery zdejsiho vlakna je to hodne malo sofistikovany vozitko, ale vzadu to ma napis hybrid, tak to sem asi patri. Syn to prekrtil na Lego car, ale na jezdeni kolem komina to plni naroky k my plny spokojenosti. 

Suzuki Ignis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, jak jsem psal, mám to kolem komína, 20 km do práce a dtto zpět a tuhle funkci to plní zatím bezvadně. A díky vyšší stavbě je přes malej  půdorys v pohodě i vnitřní prostor. Takže když koukám na Tvůj podpis, tak Suzuki mám, Hondu mám, Seiko mám (teda aktuálně jen ve verzi GS) a Victorinox kudlu ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...