Přejít na obsah

Auta na alternativní pohon


Josef01

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
před 3 minutami, eskimak napsal:

Tak skus, schvalne. Aky je istic typu B a aky je istic charektaristiky B. Zeby to bol istic charakteristiky typu B?...

Ak vysvetlis ten rozdiel, rad sa ospravedlnim. Mam ale pocit ze nemas tusenie o com tocis v tomto pripade. 

Já věděl že nemám klikat na "chcete příspěvek přesto zobrazit?"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Josef01 napsal:

Promiň, ale charakteristika jističe a typ jističe jsou tak odlišné věci, jako auto a kůň, na internetu dohledáš.

Ak to tak je, tak sa ti ospravedlnujem. Nebolo a ani nieje v tom nic osobne.

Nemas prosim nejaky link? Fakt to niesom schopny dohladat. Istic typu B a istic charakteritiky B. Hod sem prosim odkaz a budeme mudrejsi.

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Josef01 napsal:

Správný název je jistič s proudovým chráničem typu B. Vypínací charakteristika jističe B,C, D souvisí s nadproudovou ochranou nikoliv s monitoringem reziduálních proudů.

To nieje spravny nazov. To je ine zariadenie... 🤦‍♂️

Takze ako som pisal. Nehnevaj sa, ale motas sa v tom, hodne. Peace .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Aleš 75 napsal:

Boužel josefe musím souhlasit s eskimak.

Jasně oblíbené slovíčkaření. Celou dobu se bavíme o ochraně před reziduálními proudy, tedy je jasné že o proudové ochraně. Měl jsem napsat proudový chránič a odkaz na přesný typ s popisem a cenou, chápu. Teď mi ještě někdo vysvětlí, že stačí na zásuvky dát proudový chránič bez jističe....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Foundryman napsal:

Já jsem jen blbej cifršpion, ale tohle mě zaujalo- chápu to správně, že jistič vypne proud, když je proudu moc, zatímco chránič vypne šťávu, když je jí na jedné straně málo?

Prudovy chranic vybavi vtedy ak mas unik prudu (velmi maleho, bezne 30mA) mimo obvod. Cize zjednodusenez vybavi ak prud tecuci fazovym vodicom nieje rovnaky ako prud tecuci nulovym vodicom. Asi si to myslel takto, takze ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Josef01 napsal:

Jasně oblíbené slovíčkaření. Celou dobu se bavíme o ochraně před reziduálními proudy, tedy je jasné že o proudové ochraně. Měl jsem napsat proudový chránič a odkaz na přesný typ s popisem a cenou, chápu. Teď mi ještě někdo vysvětlí, že stačí na zásuvky dát proudový chránič bez jističe....

Co tak len jedoducho priznat ze si to doplietol, alebo to proste nieje tvoja salka kavy? Stava sa to, ide o zivot? Kaslime uz na to.

Btw, tvoj prvy prispevok kde sa zacala debata o ISTICOCH:

Pravda originální nabíječky BEV jsou 10A nebo 12A, jiné nabíječky jsou programovatelné až do 32A (jednu takovou mám). Moje zásuvka unese 16A dlouhodobě, krátokodobě dává i 18A, samozřejmě je to otázka typu jističe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přiznávám, že jsem to napsal špatně. Pro připojení BEV je potřeba jistič s proudovým chráničem typu B. Člověk automaticky řekne něco co má v hlavě, ale nenapíše to. Stačí to takto nebo mám sepsat nějakou veřejnou omluvu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Foundryman napsal:

Já jsem jen blbej cifršpion, ale tohle mě zaujalo- chápu to správně, že jistič vypne proud, když je proudu moc, zatímco chránič vypne šťávu, když je jí na jedné straně málo?

Eskimák to napísal moc múdro. Presne tak ako píšeš, istič vypne keď je prúdu moc, typicky napríklad skrat v zariadení (vyhodilo poistky :) ). Prúdový chránič vypne obvod, ak je aj malý únik prúdu mimo štandardný obvod, typicky napríklad keď chytíš fázu a trasie ťa. Chránič zistí, že prúd ktorý tečie cez fázu dnu, tak netečie aj von cez "nulák" (lebo časť ide cez teba do zeme) a vypne. Istič by samozrejme nezareagoval, lebo prúd ktorý ťa trasie, nie je dosť veľký na jeho zareagovanie. Čiže istič a prúdový chránič sú dve odlišné zariadenia.

Toto je princíp rúdového chrániča:

48181858_Doplnkovochrana.jpg.5b11c91495a5f663751cde3fe1a9bc56.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Josef01 napsal:

Ano přiznávám, že jsem to napsal špatně. Pro připojení BEV je potřeba jistič s proudovým chráničem typu B. Člověk automaticky řekne něco co má v hlavě, ale nenapíše to. Stačí to takto nebo mám sepsat nějakou veřejnou omluvu?

Netreba. Dik. Stale nejak nerozumiem naco by pre pripojenie BEV bolo treba prudovu ochranu, ale budiz. V kazdom pripade je to ale v jemnom nesulade s tvojim vyjadrenim kolko Amperov znesie zasuvka... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za osvětu 🙂 Před časem jsem sledoval případ Kramný, tam právě obhajoba argumentovala tím, že při dnešním jištění (proudový chránič) člověka elektřinou zabít nejde. Takže teď je mi jasné, proč.

Omlouvám se za úkrok od tématu elektrovehiklů, vysvětluji svou zvídavost 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Foundryman napsal:

Dík za osvětu 🙂 Před časem jsem sledoval případ Kramný, tam právě obhajoba argumentovala tím, že při dnešním jištění (proudový chránič) člověka elektřinou zabít nejde. 

No na to by som naozaj nespoliehal. Ak ten obvod uzavries ty a ziaden prud neodtecie mimo, tak to nedas (tj. nebudete mat s prudovym chranicom spolocnu zem). Budes spotrebic :D. A prudova ochrana nevybavi.

Takisto si niesom isty ak budes ty zapojeny na sekundari nejakeho trafa. Vybavi? Asi nie, ta indukcna zataz ktora vzrastie "tvojim" odberom nebude mat vplyv na fi. Ak ma niekto erudovanejsi vie doplnit/opravit, budem rad.

Cize pozor, prudovy chranic je super vec, ale nie vsemocna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proudový chránič je dle ČSN pouze doplňková ochrana, takže na to příliš nespoléhat. Přesně jak psal @eskimak, pokud nevznikne v chrániči rozdílový proud (proud se neztrácí z obvodu, ale všechen se vrací), nevybaví a budete svítit jako spotřebič. Další důležitá věc je pravidelná kontrola chrániče. Na každém chrániči je tlačítko, které simuluje ztrátu proudu z obvodu. Má se mačkat dle doporučení výrobce pro ověření funkčnosti, obvykle jednou měsíčně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Josef01 napsal:

Jasně oblíbené slovíčkaření. Celou dobu se bavíme o ochraně před reziduálními proudy, tedy je jasné že o proudové ochraně. Měl jsem napsat proudový chránič a odkaz na přesný typ s popisem a cenou, chápu. Teď mi ještě někdo vysvětlí, že stačí na zásuvky dát proudový chránič bez jističe....

Josefe to není o slovíčkaření ani o ceně proudové ochrany a nikdo nechce aby jsi se omlouval a posílal někomu nějaké odkazy.To je vyhláška.Tak to prostě je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...