Přejít na obsah

Auta na alternativní pohon


Josef01

Doporučené příspěvky

Vyzkoušej Ravku a uvidíš ;-) Je to dospělý auto, myslel jsem si to i o té minulé, ale tahle je lepší :-)

Davide, ty máš oskúšané tie hybridné RAVky obe posledné generácie? Vieš ich nejako zmysluplne porovnať, prosím? Špeciálne ma zaujíma trakcia zadnej nápravy, proste, ako veľmi a či vôbec je tá štvorkolka užitočná v horších podmienkach mimo spevnených ciest. Také tie všelijaké výjazdy na chatu, ťahanie susedov zo škarpy a podobne...

 

A vlastne, keď tak nad tým rozmýšľam, ma zaujíma aj užitočnosť na šmykľavých asfaltkách :) Proste, pokojne sa rozpíš, ak máš o čom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Kdyby tohle fakt dopadlo, jak píšou, tak do toho jdu, beze srandy, to vypadá dobře. I s tím dojezdem bych si poradil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Bohužel asi ne ...

https://www.ford.cz/pred-nakupem/objevte/hybrid-electric/all-electric?searchid=ppc:Search_CZ(ces)%7C%5BAO%5D_Retail_SD_Nameplate_Mach-E_CPPI_CZK%7CShp-T2%7CExact%7Bv1.8%7D:Mach-E-Pure:mustang%20mach-e:e:c:g:GOOGLE&gclid=Cj0KCQiAtrnuBRDXARIsABiN-7D-PxS-MWoSEe1KhEuUJmVR7oQ7SAtVtEPRDUXHBNll780m1C8rmU0aAqoVEALw_wcB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

 

Dokud máme Temelín, tak bych strach o nedostatek elektřiny neměl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych vidět člověka, který si koupí elektromobil s představou, že bude každý večer házet z okna paneláku prodlužovačku. Jak tohle může někdo myslet vážně?

Nicméně případný a dost nepravděpodobný nedostatek elektřiny není nic proti mnohem skutečnějšímu a blížícímu se nedostatku vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně. Úvaha bude vždy takto opačná, tedy mám kde a jak nabíjet? Když ano, můžu si koupit elektromobil. Patrně nikdo není tak hloupý, aby si koupil elektromobil a plánoval, že v případě potřeby natáhne z okna (či dokonce z okna paneláku) prodlužovačku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se o to okrajově zajímal, protože mám garážové stání a nabíjecí stanice vyjde na 30 - 40 tisíc....a to jsem ještě nezjišťoval dopodrobna, zda by to vůbec firma nějak natáhla na mé místo a jestli to vůbec v domě je možné instalovat, jestli to domovní elektroinstalace vydrží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se líbí ten optimismus viz Karlos apod. Pokud se začnete zajímat o  zákulisí politiky této věci (elektromobilita) via EU, dojdete k znepokojivému zjištění, že neplatí Karlosova úvaha : nejprve se podívám, jestli mám kde a jak dobíjet elektromobil a potom si ho koupím , nebo nikoliv. Tohle je správná úvaha a logická. Žel bohu, to, co se děje ze strany zeleného ekoterorismu, který si to lobbuje přes Brusel, tam je logická úvaha (selský rozum), zakázané až sprosté slovo. Jde jenom o prachy a potažmo s tím o moc. Zpřísní se limity, když to nepůjde, tak se to nařídí a basta fidli. VW už vyhlásila totální elektromobilitu tuším do konce roku 2030. Každého soudného člověka by to mělo zarazit a trknout, že se něco děje. Pokud tento gigant v odvětví jde touto cestou, není to jeho rozhodnutí, ale nutnost, protože ví, co se chystá. Nechce se mi tu sepisovat román, kdo chce, info si najde.

Ergo : ono opravdu hrozí, že to odnesou opět ti "panelákoví" voliči. Nebudou mít na elektromobil, nebudou mít na dobíječku, nebudou mít na daňe za neekovůz...budou muset jezdit hromadnou dopravou....pokud na ni vůbec budou mít. Protože ta zdraží také...a dost neúnosně. Bude totiž ekologická.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...