Přejít na obsah

Paddleboard


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 105
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Po roku...

Moje maximum co se týče pádlování na moři, 2,7km vzdálený ostrov od pevniny, jedno vím jistě, více už nezkouším :).

image.thumb.png.1957ea4593753b34c446720a979c2451.png

Pár poznatků za mě pro budoucí či současné majitele, třeba to někomu pomůže:

Aztron Giant Double Pump - gamechanger co se týče foukání, bez toho už ani ránu.

Na moře a nějaké dobrodružství doporučuji určitě dvoukomorový paddleboard.

Na moře taky doporučuji kajakové pádlo a obmotat si to páskou na řídítka v místech úchopu.

Mno a pro komfort při pádlování určitě si pořídit sedačku na paddleboard :).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslel že SUP je o tom že na něm stojíš.... Dělám si srandu. Musím to s tou sedačkou taky někde vyzkoušet, ať má člověk změnu.

Já od minulého týdne dokola Lužnice, už jsem se těšil.

PXL_20220807_175646039-01.thumb.jpg.8519a76108cdf67b36bd75289fe830b5.jpg

Foukání není pro mě, zatím jezdíme takhle:

PXL_20220801_181018372.jpg.4520cdde098b0c1b36cb00765d8ab652.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, kloubik napsal:

Já myslel že SUP je o tom že na něm stojíš.... emoji23.png Dělám si srandu. Musím to s tou sedačkou taky někde vyzkoušet, ať má člověk změnu.

Je pravda, že to není klasický SUP no, ale přítelkyně se opaluje a já makám a ono se to nezdá, ale 1 člověk navíc a hned to pádlování je těžší a do toho vlny a vítr a najednou to je problém, naštěstí kajakové pádlo podrží. První dovolená u moře byla s klasickým pádlem a stačilo mi, já už si na to tak zvykl, že to používám všude je to rychlejší, záběr je rovnoměrný a na moři bezpečnější.

Jinak to máš pevný paddleboard? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, rolas napsal:

Moje maximum co se týče pádlování na moři, 2,7km vzdálený ostrov od pevniny, jedno vím jistě, více už nezkouším :).

image.thumb.png.1957ea4593753b34c446720a979c2451.png

Pár poznatků za mě pro budoucí či současné majitele, třeba to někomu pomůže:

Aztron Giant Double Pump - gamechanger co se týče foukání, bez toho už ani ránu.

Na moře a nějaké dobrodružství doporučuji určitě dvoukomorový paddleboard.

Na moře taky doporučuji kajakové pádlo a obmotat si to páskou na řídítka v místech úchopu.

Mno a pro komfort při pádlování určitě si pořídit sedačku na paddleboard :).

 

 

Pár set metrů někde kolem pláže ještě ok, ale takovou vzdálenost na gumové p...čovině to chce odvahu. Když jsem byl mladej tak mě bavil windsurfing, vrchol byla lefkada někdy kolem roku 2008 a moře je fakt zrádné, jedeš, jedeš pohoda a klídek a najednou o +10-20m/s víc... měl jsem co dělat se otočit a hurá zpět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, guzmic napsal:

Pár set metrů někde kolem pláže ještě ok, ale takovou vzdálenost na gumové p...čovině to chce odvahu. Když jsem byl mladej tak mě bavil windsurfing, vrchol byla lefkada někdy kolem roku 2008 a moře je fakt zrádné, jedeš, jedeš pohoda a klídek a najednou o +10-20m/s víc... měl jsem co dělat se otočit a hurá zpět. 

Hele asi zalezi. Ja v mori v Chorvatsku plaval klidne 10km. Ten paddle je rychlejsi, da se odpocinout a pri nejhorsim ho nechas odletet. To jsem jednou malem zdechl v Polsku s plavanim. Byly docela vlny a ja se nemohl normalne vratit. Ona asi byla i vlajka, ze se nesmi. Asi 40min jsem s tim bojoval. A vylezl jsem uplne mrtvy...

A to byvaly doby kdy jsem plaval 10x tydne s plavci.. kdyby se nekomu stalo, tak mam tip. Vubec nema smysl se snazit porad plavat. Ten odliv tahne na more. Je potreba uplne naplno zabrat na vrcholu vlny a snazit se posunout.

Ale at jsem k tematu. Ted dost zvazuji porizeni Paddlu do Prahy. Bydlim u Streleckeho ostrova a hraju si s myslenkou to tu vzit normalne na vodu a mit nafoukane v chodbe. Jen nevim, jestli se mi bude chtit tahat s paddlem zrovna pres most Legii 😀 ale tu se zrovna muze a obcas bych to tu dal. Prijde mi to super na core a obecne kompenzacni sport ke kolu a plavani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja v prvnim roce, co jsem to koupil, najel neco pres 700 km. Naprosto nadseni. A je pravda, ze mi to hodne spravilo vrsek (ne nejak esteticky, ale silove. Jsem bezec a jak nic jinyho nedelam, tak jsem mel dost pocit, ze jsem tak nejak „vyosenej“ - silny nohy na kterych ten vrsek tak nejak vlaje)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem se na starý kolena nechal zlákat ( spíš mě vypekl Decathlon a vyprodal mi kajak co jsem chtěl) a tak jsem zapůjčil tuto blbinku. Nikdy jsem na tom nebyl, určitě si na to nekleknu ( nemůžu), ale moc se těším. Už v neděli. Počítám, že okruh jako Ajaj budu mít na celou dovolenou ( jedu na měsíc) 🤣🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dnes premiéra. Je to strašná prdel. Vozil jsem děcka po pobřeží, pak se na tom naučil stát a pak přišly vlny a naučil sem se nastupovat a vystupovat :-D mám 11” z decathlonu a za 7000 asi fajn, jen nevim jestli to vyjma 1 tydne v roce k něčemu použiji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, exBURN napsal:

Já dnes premiéra. Je to strašná prdel. Vozil jsem děcka po pobřeží, pak se na tom naučil stát a pak přišly vlny a naučil sem se nastupovat a vystupovat 😄 mám 11” z decathlonu a za 7000 asi fajn, jen nevim jestli to vyjma 1 tydne v roce k něčemu použiji.

Asi budeš sportovní talent, já si sebe furt nějak představit neumím ( asi si budu muset najít hodně odlehlé místo a nacvičovat ). Ale docela se stejně těším.

 

před 16 hodinami, Ajaj napsal:

Malá rada - když už máš pocit, že ztrácíš balanc, tak proaktivně skok do vody. Když se to člověk snaží zachránit, tak sebou často flákne na prkno (jako aby se náhodou nenamočil) a to docela bolí

Díky za radu, ale bojím se, že to bude proti přirozenosti pohybu a tak se seznámím s prknem i jinak než stojnou částí noh :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajaj - 700 km za rok je teda slusny... my v prvnich letech tady jezdili dost, ale meli jsme to k vode daleko, tak to byla jen vikendovka. Ted v CR uz je to jen zabava pres leto, mam je na chalupe, vetsinou se mi nechce do Prahy je tahat, i kdyz to mam kousek do Chuchle k vode.... 

rolas - jj, jsou oba pevny. Uz je mame dlouho, skoro 10 let, ale zatim oba drzi. Manipulace/skladavani neni idela no :) na chalupe to nevadi, v Praze se nam sice do garazi/sklepa taky vejdou, ale je to tetris... A s vysokym autem a prkna na strechu uz se nevejdu do garazi. 

Dneska rano pohodovy 4 km

PXL_20220817_071737732.jpg.81ef963d8d39d9b254564bebbd83398e.jpg

 

PXL_20220817_073814811.jpg.f6c653f4150ff359d14d721b6b4384f3.jpg

 

PXL_20220817_074013716.jpg.83e0234484869f98de0f1f5828b5173f.jpg

 

PXL_20220817_074304003.jpg.cbf4b3114a7cf6e1a1456b2a0a149bca.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

Asi budeš sportovní talent, já si sebe furt nějak představit neumím ( asi si budu muset najít hodně odlehlé místo a nacvičovat ). Ale docela se stejně těším.

 

Díky za radu, ale bojím se, že to bude proti přirozenosti pohybu a tak se seznámím s prknem i jinak než stojnou částí noh :-).

Hele ono to neni asi nijak extra slozity. Možná vlny jsou problém ale na klidné vodě je to celkem pohoda. S dětma ale raději klečím, tam nechci divočit. Co ale je potřeba tak tričko -3. Den už jsem fakt smahnutej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jste mě těma fotkama navnadili, že jsem to dnes o polední pauze vytáhl. Voda 50m od baráku má něco do sebe 🙂 

@kuncák7- hlavně ať z toho máš zábavu. Dokud je teplo, tak člověk uvítá i když se vykotí. Já začínal v únoru a to bylo jiný kafe. Chorvatsko ti závidím. Na moři (teplým) bych si to strašně rád vyzkoušel. 

@kloubik- já tomu před 2 lety úplně propadl. Z původního dárku pro ženu k narozeninám (únor) se stala slušná závislost. 2x jsem se projel a hned “cool”! A už to jelo - zimní neoprén, jarní neoprén, můj vlastní board, profi pádlo (btw - pádlo dělá největší rozdíl, pokud jde o zvýšení rychlosti). Nakonec jsem na tom byl každý den. Plánoval jsem tenkrát i jeden ultra-závod (asi 50km), ale bohudík to zrušili 🤣

EEB270C0-9CE4-42F4-8F48-18FCB7C7765A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 8. 2022 v 18:23, kuncák7 napsal:

Takže jsem se na starý kolena nechal zlákat ( spíš mě vypekl Decathlon a vyprodal mi kajak co jsem chtěl) a tak jsem zapůjčil tuto blbinku. Nikdy jsem na tom nebyl, určitě si na to nekleknu ( nemůžu), ale moc se těším. Už v neděli. Počítám, že okruh jako Ajaj budu mít na celou dovolenou ( jedu na měsíc) 🤣🤣

Ja bych si taky neklekal 😁. My si to dneska pujcili s mladym, oba premiera a stali jsme hned. Voda teda byla klidna, nase “vykony” asi spis usmevny, ale stat fakt neni problem. To das. 

5B8D145B-175C-484B-90CF-6FFE23EB2793.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...