Přejít na obsah

Bells

Doporučené příspěvky

Heh, tak po tom jsem taky pátral, když jsem je měl a něco k tomu je v návodu, ale abych se přiznal, tak jsem to nepobral, nejspíš to bude tím, že vím prd o plachtění a pak jsem to raději přestal řešit :)

 

Každopádně tady máš výňatek z návodu:

 

TACTICAL PLANNER
The Alpina Seastrong Yacht Timer watches are fitted with a tactical planner, in the form of a start line drawn on the dial.
A ?+? and a ?-? indicate a favourable or unfavourable starting position at the starting buoy.
This planner helps the sailor make decisions concerning the boat?s position on the starting line.
To determine the best position on the starting line, use the compass on the bezel as follows:
- measure the wind direction with your compass (anemometer)
- turn the bezel to have the wind angle at 12 o?clock
- sail from the starting boat to the starting line buoy to determine the orientation of the starting line
- look where the orientation of the starting line is located on the bezel of your watch.
If the angle is between 9 and 12 o?clock, it is best to start from the buoy side. If this angle is between 6 and 9 o?clock, it is best to start from the starting boat side.

Upraveno uživatelem Bells
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 837
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Česky ho nemají, ale v různých jazycích návod je, tak se mrkni: http://alpinawatches.com/files/en/ALPINA_BookletWaranty_170105.pdf

 

Btw: Já jsem si alespoň nastudoval, jak používat tu kompasovou lunetu na Alpinerech, když už jsme u toho, ne že bych to tedy někdy v praxi použil, ale už alespoň vím, jak na to...snad :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v ČR asi měl, ale já je z ČR nemám, takže se spokojím s Anglickým :)

 

Jinak ty Yachty výše jsou krásné o tom není pochyb, pro někoho, kdo se vážně plachtí a závodí je ten odpočet dobrá komplikace a tyto ji mají i pěkně zakomponovanou. Dělá se ještě jedna varianta, ale ta už tak pěkná není. Aaa koukám, že ta druhá varianta je v tom videu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, ty tečky už nejsou takové, je to tam spíš jak pěst na oko, byť funkčně je to tak samozřejmě v pořádku. Ty co jsi dával jako první jsou mnohem lepší, tam je to zakomponované tak jako nenásilně a vypadá to fakt dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré foto, to nato si ale ne a ne pořádně sednout kolem stěžejek co? Je krásně pohodlné, ale holt jak je tlustší, tak není tak poddajné, což je trošku škoda, jinak je totiž fakt super a třeba pro mě jedno z mála nositelných, ty obyč uzounké se mi strašně zařezávají do ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxx: Frajeřinky koukám pane. Zejtra, max. pozejtří dorovnám :)

 

Chvilku jsem zaváhal, když jsem viděl v chlubírně Bellsem doporučený & elegantní Movada Datrony ale cejtím, že tohle bude to pravý vořechový. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, chlapi.

 

Bells: Přesně, jak píšeš, je dost nepoddajný a hodně vystupuje, proto to budu řešit kůží, tohle nosit nejde, vypadá to blbě. Ale jinak tenhle strap je super, je silný a neřeže do ruky, takže paráda.

 

Toom: Jojo, těším se na fotky. Jinak jen k těm Movadům, každý máme jiný vkus, ale můžu Tě uklidnit, že ty Alpiny jsou "lepší", viděl jsem je tady u jednoho chronomága když ode mne kupoval hodinky a jsou hezké, ale takové dost usedlé (v mých očích) nebo jak to napsat. Tyhle pandice vypadají parádně, jak jsem psal výše a na mě je to i ideální velikost, myslím, že budeš spokojen. A ta datumka? Pokaždé, když je mám na ruce, tak pozoruji to zpracování. A baterka? Ta mě netankuje :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...