Přejít na obsah

Skříňka na hodinky/díly prim?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Použil jsem šatní tyč. Kupoval jsem v Demos 2m za 80 Kč + 3 Kč úchytka. Na tyči je oboustrannou lepící páskou chycená lišta abych měl trochu profil na uchycení. Lišta je z obou stran, 80 Kč za 4 m . Na tom je natažená izolace na potrubí, kupoval jsem v Hornbachu. Mají šedou a černou. 36 Kč za m.

post-44864-0-06535400-1554653936_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě proto hodinky nikde nevystavuju.

Myslíte, že by pomohlo nalepení fólie s UV filtrem na sklo vitríny? Zamezilo by to blednutí ciferníků?

Oxidaci to úplně nezabrání, barva přece jen mírně bledne tak jak tak. Ale tma pomůže zachovat alespoň část zašlé slávy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno řešení mě napadá. Udělat dvířka plná a otevřít je jenom když se na hodinky chci podívat. :-D

Nebo tam mít nějaké žaluzie nebo roletu, která se otevře jen při pohybu v místnosti.

Přece jenom není nežádoucí nechat fotony ničit vazby mezi atomy barvy.  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super nápad.

Kde řežou pěnu? Dělají to laserem?

ahoj, chtěl jsem to nafotit a sepsat nějaký obsáhlejší článeček, ale kdo ví kdy se k tomu dostanu.

 

jedná se o materiál yatex 200, 100 a 50 (tedy tloušťky 2cm, 1 cm a 0,5cm).

Abych byl úplně přesný, tak ten nejtenčí je yatex PE AP, ty dva silnější nesou označení PE EV. Rozdíl mezi nimi je v pevnosti a tuhosti.

Do kufru jsem dal tři patra, každé se skládá z 0,5 cm dílu PE AP, který je tvrdší a pevnější a používám ho na dno. Další díl je už PE EV (tenhle je trochu měkčí) a na staré a samotné hodinky stačí 1 cm, na automaty a modernější hodinky jsem použil tloušťku 2 cm. Dno je samozřejmě plné a ten druhý díl vyřezaný :)

Kufr jsem si změřil a namaloval jsem podle něj DWG výkresy. Vyřezané díly jsem pak slepil chemoprénem extrém (ten drží asi nejlépe). Nelepit chemoprénem na obuv, skoro vůbec na té pěně nedrží.

Ten PE EV materiál se v tloušťce 2 cm pod laserem trochu deformuje, řez není kolmý, resp. materiál se trochu speče... ale to na funkci nemá zásadní vliv.

Zkoušel jsem to řezat nožem - kolmé věci docela jdou (kvalitním odlamovacím nožem), ale strojová výroba je přesnější.

 

nechával jsem si to dělat v dk metal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Utekl rok a půl od okamžiku, kdy jsem zde představil závěsnou skříň na hodinky....a jak ihned zlí jazykové předpověděli, kapacity byla malá a obratem vyčerpána... 

Hodinky jsem dál hromadil v boxech, ale není to ono - boxy - byť na čestném místě - neposkytnou možnost kochat se přímo, jako vitrýna. Nutnost použít pro další pokus skříň z podlahových hodin byla jasná - jednak mně manželka na nápad udělat více závěsných skříní vysvětlila, že to vlastně nechci - protože sám musím uznat, že dům ověšený skříněmi nepůsobí esteticky. Hlavně ale - věčná pravda - objem ničím nenahradíš  - neplatí  jen u motorů. 

Trvalo než jsem narazil na vhodnou skříň, která by vyhovovala představám - pak už šlo pouze o opakování starého vtipu - oprava skříně, namoření  teakovou lazurou, osadit závěsy z šatních skříní, otevřené dno prosklené skříně zaslepit vyrobeným boxem na hodinky co nejdou na tyč (ať z důvodu kovového tahu, který bych musel na tyč zkracovat, nebo se jedná o hodinky, které jdou občas na ruku - takto jsou snadněji dostupné). Osazení LED páskou a tradááá... hotovo - současná kapacita 78ks hodinek.... sice už je plno, ale vyprázdnily se boxy, kam později poputují méně atraktivní kusy.

 

Původně jsem skříň chtěl osadit i vrtiči, vyrobenými dle návodů na youtube, ale nakonec jsem se na to vykašlal... možná se k tomu někdy vrátím....

 

 

20200721_171222.jpg

20200721_171259.jpg

20200721_190332.jpg

20200721_190411.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...