Přejít na obsah

Certina - zpožďování


Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Po výměně baterie v servisu, který to na výměnu posílal ještě někam jinam (z důvodu, že neumí udělat tlakovou zkoušku, kterou jsem požadoval) se mi hodinky začaly zpožďovat. Jedná se o Certina C536-7078-42-61 stáří tak 8 let.

Než jsem si to pořádně uvědomil a než se zase dostal do servisu, tak uběhlo něco málo přes tři měsíce. V servisu mi řekli, že reklamace již pro uplynutí tří měsíců není možná, a že to není u tak starých hodinek nic zvláštního. Že to může dělat nějaký prách v hodinkách.  Ale nabídli mi, že mají hodináře, který by to mohl vyčistit a seřídit a že by to stálo tak 1000,-. Souhlasil jsem, ale za týden mi volali, že oprava není možná, že uvnitř je strojek na jedno použití, který je nutno vyměnit celý - cca 4000,- . Zatím jsem s tím nesouhlasil. Nezdá se mi, že by se do hodinek dostal prách, když mají být vodotěsné do 200m a pro zachování vodotěsnosti jsem i požadoval tu tlakovou zkoušku. Dříve jsem nechával měnit baterii jen u Hanáka v Brně a bylo vše OK. Jaký na to máte názor? Je to na reklamaci? Až teď jsem se dozvěděl, že tříměsíční záruka na opravu byla podle starého zákoníku a dnes to již neplatí. Děkuji za každou radu jak postupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten strojek má 4 kameny a nezdá se mi, že by Certina používala něco co se rovnou mění - to není Ronda :) IMHO to na reklamaci je, ale nevím, jestli bych neměl strach to s nima řešit... Co to vzít k tomu Hánákovi, když máš s nima dobrou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj 

 

Za prvé nemáš žádnou 3 měsíční záruku ta platí na opravu. Baterie není oprava, ale máš 6 měsíců záruku na baterii. Pokud je špatná máš nárok na novou.

Proč by ,ale byla špatná pokud je špinaví stroj tak to není problém baterie. Je potřeba hodinky vyčistit.

Za druhé také vlastním  CERTINA  DS CAIMANO. A po pravdě se za 7800 jedná o pěknej šunt. Původní majitel je měl 2x v záruce na opravu. Po 3 letech od koupě zase nešli. Servisovala je konkurence, po opravě se stále pozdí. Zákazník je donese do dalšího servisu ke mě. Já je vyčistím, udělám ale stále se pozdí. Začal jsem to řešit mezi kolegama a dozvěděl se super věc. Takže ten kříženec ETA a RONDA pod označením F 5 nebo 6 co je v hodinkách. Je náhrada za starý stroj který fungoval klidně 20 let. To ale výrobce nepotřebuje. Tak jsem našel řešení sehnat starou poctivou ETU a dát jí tam. Ručky a nožky ciferníku sedí.  A 3 roky jen měním letní a zimní čas.

Za třetí pravděpodobně je v hodinkách ETA G 10 což je základ stroje co se používá ve SWATCH za 3500 taky se dává do TISSOT moto GP za 24000.

Tak pokud je chceš nosit potřebuješ novej stroj. Bohužel výrobce nechce aby to fungovalo déle jak 5 let. A hlavně proč jsi měnil baterii. Hodinky nešli a proč nešli. Mají své za sebou? Bohužel to je těžká realita dneška. Naši dědové by nás utloukly kdyby někdo řekl že SWISS made je na 5 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, tak hodinky mám něco málo přes 8 let. Doposud jsem vždy po dvou letech měnil pouze baterii. Hodinky šly vždy přesně a zpravidla po těch dvou letech se najednou zastavily a já už věděl, že je to baterka. Jsem z Břeclavi... tak jsem je vzal vždy k Hanákovi do Brna, kde mi ji na počkání vyměnily. Teď jsem nějak neměl cestu do Brna, tak jsem je dal na výměnu baterie k hodináři v Břeclavi. Do výměny baterie šly opět úplně přesně. A najednou po výměně se zpožďují. Proto si myslím, že by mohl být problém ve špatné práci servisu při této poslední výměně baterie.

Chápu, že hodinky, jako každá jiná věc, se může pokazit. Jen se mi nezdá, že se to stalo zrovna po zásahu (výměně baterky) v servisu.

 

Nejsem znalec hodinek, ale popravdě jsem si myslel, že švýcarské hodinky od známého výrobce za 12000,- vydrží poněkud déle.... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S baterií to nemá nic společného, ber to tak, že hodinky mají strojek za pár korun (výrobní cena bude kolem 10 USD), cena v tomto případě má pramálo něco společného s kvalitou, jestli se dá u Certiny o kvalitě vůbec mluvit. Pokud není hodnář levej na práci, tak výměnou baterie se nic nestane, možná s tím malinko hnul a mechanismus tohoto typu začne zlobit. Pokud hodinky neumíš otevřít sám, tak to nechat zkontrolovat v nějakém běžném hodinářství. Pokud odešel strojek, kup si jiný a nech vyměnit, u hanáka bude stát 4x tolik http://www.ebay.com/itm/ETA-G10-711-Quartz-Movement-G10-711-NEW-G10711-date-at-4-/262894866709?hash=item3d35c15115:g:AesAAOSwt5hYdzjj

 

dodám, ber ten odkaz jako příklad, je potřeba znát přesné P/N strojku.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to ani neopravoval, když so podíváš na cenu hodinek podobného ražení. Zkus pohledat nějaké nové pěkné mechaniky, když už chceš quartz, tak nějaký kvalitní, nakonec i Certina (kdybys trval na značce) má i lepší kalibr. http://wornandwound.com/guide-to-high-accuracy-quartz-haq-watches/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou baterkou mě to taky napadlo. Ale dřív jely do poslední chvíle než se zastavily přesně. Navíc když jsem je nesl na reklamaci té baterky, tak hodinář (majitel prodejny) zpoza druhé místnosti prodejny řekl, že se zastavují... pak mi nabídli, že mají dobrého hodináře, který by je mohl do tisícovky celkově vyčistit a promazat. On už prý to nedělá... že už nemá náhradní díly... Když se pak byly u toho externího opraváře, tak mi zavolali, že opravit ten strojek nejde... jedině vyměnit za nějaké 4000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou baterkou mě to taky napadlo. Ale dřív jely do poslední chvíle než se zastavily přesně. Navíc když jsem je nesl na reklamaci té baterky, tak hodinář (majitel prodejny) zpoza druhé místnosti prodejny řekl, že se zastavují... pak mi nabídli, že mají dobrého hodináře, který by je mohl do tisícovky celkově vyčistit a promazat. On už prý to nedělá... že už nemá náhradní díly... Když se pak byly u toho externího opraváře, tak mi zavolali, že opravit ten strojek nejde... jedině vyměnit za nějaké 4000,-

Ale ten strojek v novém stojí cca dvanáct set, výměna strojku cca pětikilčo. Já furt nechápu tu kalkulaci na 4.000...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba ETA G10 už je docela prověřený, leč levný ale určitě velmi málo poruchový kalibr. Já ji mám v Tissot V8 jak kolega výše zmínil přes třináct let a velká spokojenost. Stejně tak ho používal Tag Heuer ve svém povedeném modelu Formule1. Kalibr dle mé zkušenosti je neuvěřitelně přesný, dovedu si tvrdit že víc než novější tepelným rozdílům odolný kalibr ETA 20.321, který mám ve svých TH Chronotimer. Ba naopak se mi i párkrát vysypali ty TH, ale už víme delší dobu že ne vše je pouze a jen o kalibru, ale hlavně o výrobci kam a jakým způsobem kalibr uloží. V Breitlingu třeba ten samý kalibr chodí bez problémů po desetiletí. V tvém případě si myslím, že udělal kopanec hodinář. Proč si u těchto hodinek neměníš baterku sám? V Tissotech to dělám od začátku po cca. 2-3 letech, no problem. Po každé vybitou proměřím, pokud je vybita, dávám novou, pokud by ukazovala ještě nějákou energii, odnesl bych hodinky k hodináři. Výměna zabere cca. 15 minut práce....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...