Přejít na obsah

Blancpain Tribute to Fifty Fathoms


sery.vlk

Doporučené příspěvky

Blancpain přinesl na Baselworld 2017 další referenci v řadě Fifty Fathoms, tentokrát v klasickém designu - až na velikost, Tribute to Fifty Fathoms MIL-SPEC má průměr pouzdra 40 mm. Má být připomínkou původního modelu z r. 1957, hlavní designový prvek číselníku je indikátor vlhkosti (pokud do pouzdra s voděodolností do 300 m pronikne vlhkost, bílá polovina indikátoru změní barvu na oranžovou).

 

Menší pouzdro nepojme pro Fifty Fathoms obvyklý cal. 1315, tento menší model je osazen variantou cal. Fr. Piguet 1150 pod označením Blancpain cal. 1151, nabízí pro tento strojek obvyklou rezervu nátahu 100 hodin, vlásek setrvačky je ale proveden v křemíku. Tím se jednak odstraní riziko zmagnetování vlásku, druhak je zaručena ideální geometrie vlásku, která přispívá k minimalizaci odchylek chodu mezi různými polohami. Rotor je standardně v 18 kt zlatě, ovšem zlato je decentně schováno pod nenápadnou vrstvou povlaku ze slitiny platiny. Hodinky se budou nabízet na plátěném řemínku, na natu nebo s ocelovým náramkem (tisková zpráva neuvádí bližší podrobnosti, předpokládám X-71), v limitované sérii 500 ks. Dolarové ceny začínají na USD 14.100, eurové jsem zatím na netu nezahlédl.

 

Tiskovou zprávu si můžete přečíst zde (jsou toho dvě obrazovky pojednání o historii blancipainových potápěčských hodinek) : http://www.blancpain.com/en/news/tribute-fifty-fathoms-mil-spec

 

A konečně obrázky (copyright Hodinkéé.com a Blancpain):

 

post-5001-0-54482300-1490466691_thumb.jpg

 

Nahoře inspirace - původní model, dole současná novinka:

 

post-5001-0-95103200-1490466706_thumb.jpg

post-5001-0-74233100-1490466728_thumb.jpg

post-5001-0-98183100-1490466745_thumb.jpg

post-5001-0-06930300-1490466764_thumb.jpg

post-5001-0-51224400-1490466777_thumb.jpg

post-5001-0-52673800-1490466793_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové přišli s "komplikací", která vývojově zas až tak moc nestála.

Chápu to tak, že je ta indikace naprosto zbytečná..? Resp. Když se zabarví i ta bílá polovina, je to signál, že se mám dívat na druhou ruku, kde jsou pro jistotu Rolexky? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě se líbí, strojovna vč. rezervy nátahu super. Trochu nechápu některý narážky (třeba hned nade mnou) ohledně toho indikátoru. Kdyby s tím přišli dnes, asi by to bylo na pováženou. Nicméně jde o připomínku 60 let starýho modelu a touhle optikou je třeba tudle "fičuru" hodnotit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám problém především se změnou proporcí: to, co funguje na původních 45 mm, vypadá najednou nezvykle - proporce mezi číselníkem, lunetou, ručkami, číslicemi. A to nevíme, jak pouzdro působí z profilu (snad se nenafouklo, cal. 1150 je celkem tenký). A do toho ta historická věc.

 

Jsem líný postovat také na Baselwordu 2017 představenou další zmenšenou verzi Bathyscaphu: průměr pouzdra 38 mm, ta hodinka vypadá najednou úplně jinak. Zkrátka se to zmenšením celkového průměru, ale nikoli proporcionálně, celé nějak rozhodí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie batyscaphy určite v normálnej veľkosti 43mm myslím, aj na moje 16.5 cm zápästie sadli úplne perfektne keď so islch skúšal.

Čo sa týka tohoto tribute, musel by som vidieť na živo, ale z fotiek sa mi celkom páčia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...