Jump to content
Tomak

Cabot Watch SBS Divers

Recommended Posts

Rád bych se s vámi podělil o první dojmy z dnes doručených CWC SBS DIVERS WATCH MK.2 SAPPHIRE odkaz na stránky výrobce

Tyto hodinky s pevnými stěžejkami aktuálně používají speciální jednotky britské armády SBS (Special Boat Service), u kterých hodinky značky Cabot nahradily dříve užívané Rolex Submariner. Baterka je zkrátka o něco odolnější a výrazně levnější než Rolexky. 

Hodinky jsou dodávány na černém nato strapu v plechové krabičce, velikost hodinek bez korunky je někde mezi 40-41mm. Luminiscence je nadprůměrná, sklo safírové, vteřinovka má volnější chod - tj. ne vždy lícuje. Na první pohled působí hodinky jako velmi dobře zpracované.

Pořídil jsem k nim pár nato strapů - nejlépe mi vyhovuje celočerný a bond varianta s pruhy olivově zelené barvy.

Přidávám fotky

post-16587-0-72847700-1490733259_thumb.jpg

post-16587-0-63256000-1490733295_thumb.jpg

post-16587-0-65103700-1490733303_thumb.jpg

post-16587-0-94509500-1490733312_thumb.jpg

post-16587-0-04206400-1490733328_thumb.jpg

post-16587-0-23632900-1490733335_thumb.jpg

post-16587-0-40277200-1490733715_thumb.jpg

Edited by Tomak

Slušný pracanty, ale za ranec teda. Ke kravatě to působí hodně odvážně.

Lumi je skutečně obdobná Seiku,

Pošťák mi je dnes doručil do práce, tak jsem je hned zkusil a vyfotil, další nošení spolu s kravatou není v plánu. Cenu jsem měl lepší v rámci pre order objednávky, kdy jsem na ně čekal více než dva měsíce. 

Hezky, ja svyho casu pokukoval po ocelovy verzi v automatu, ale nikdy to tak nejak nevyslo. Pred par lety sly sehnat i vintage modely s tritiem za celkem slusnej peniz, coz uz dnes neni pravda.

Hodinky nosím nakonec na celočerném natu, na němž se mi nejvíc líbí. Mám premium pvd nato strap z cheapestnatostraps.com, které je mi pohodlnější než origo nato, které je na moji ruku zbytečně dlouhé (nechce se mi ho zkracovat, když mám jiné akorát dlouhé).   

post-16587-0-50628300-1490816185_thumb.jpg

post-16587-0-56603400-1490816205_thumb.jpg

Pěkný to máš, v tom PVD jsou parádní.

Jeden čas sem koukal po verzi bez PVD, jako doplněk k G10, ale pak opadlo období nato strapů a bylo to ...

Sranda, zrovna ich mam na ploche pracovneho PC...velmi pekny kusok,gratulujem, len ta cena za quartz mi pride celkom vysoka. Ozaj ak to nie je tajomstvo aka bola pre order cena?

O verzi bez PVD jsem též uvažoval, navíc nějak nemusím day/date. Nakonec jsem se ale rozhodl, že když vzít vojenské diversky tak ty, které vojenští potápěči skutečně nosí - zde konkrétně speciální jednotka SBS. Cena v pre orderu byla o 100 liber lepší.    

Vypada to na ultimatni tooly. Proc jim davaj fixni stezejky?

Aby ti neulítly, když sekáš hranou dlan? diverzanta do zátylku :)

Edited by martar

Vypada to na ultimatni tooly. Proc jim davaj fixni stezejky?

Chjo, Kide, to nejsou zase ty tvý tooly .... se mrkni na původ těch hodinek.

Co sem řekl? Armada nemůže mit tool watche?

Jsem s nima hodně spokojený, ideální toolwatch v quartzu. Až překvapivě dlouho jsem hledal takové hodinky s dobrou wr, lumi, se safírem a ideální velikostí. Zpracování působí kvalitně, a jsou to ty pro jednotky SBS, tak mají i nějaký ten příběh :) Pro mne lepší než třeba Breitling Skyracer, kde by mi nevyhovovala velikost, a vnější AR bych na toolwatch taky zrovna neuvítal, a i designově se mi Caboty líbí víc.