Přejít na obsah

Demagnetizace hodinek


Josef01

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 142
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Jj, přesně tak, za pár dní to bylo v pohodě a přesnost stejná jak předtím.

Tak to je zajímavý, takhle se mi to samo bohužel neřeší.

netusim, dnes dosla.uz len pohladat redukciu na 220V:)

Tak to je alipech, mě došla naštěstí správně česká..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásím taky jeden kus. Chvalabohu trefili správnou vidlici. Sranda je, že v krabičce nebyl vůbec žádný návod. Né že bych uměl čínsky snadno a rychle, ale aspoň obrázky k tomu dát mohli, ku...vy žluté. Ještě že je tu plno nezištných pomocníků.

post-35584-0-27048400-1496338536_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Já ti to klidně objednám a přijde ti to až domů. Napiš mi SZ.

málem bych Jaruno zapomněl ..... ta píčovina dorazila ..... díkec .....

 

nicméně zpožďování hodinek nezpůsobil magnetizmus, ale ten zasranej winder, kterej ty hodinky prostě nenatáhne a nějak se mrcasej vode zdi ke zdi .... takže když je natáhnu korunkou, tak dou ukázkově stabilně tři sekUndy do plusu .... to je věda ty podělaný hodinky vám povím

 

takže mi ta modrá věc je vlastně na hovno .... dám jí do šuplíku a připíšu na závětní seznam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

No když to tu pročítám, tak pořízení nějakého demagnetizéru by pro mě mohlo být řešení jak se nebát o hodinky, a přitom je normálně nosit do práce. Navíc většinou přicházím do styku se střídavým proudem.

 

Jinak ale to zavírání notebooku mám taky řešené magnety, to asi pro hodinky taky nebude značka ideál. Taky si rád přečtu zkušenosti, pokud už se s tím někdo setkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže harddisk je hermeticky uzavřená antimagnetická kysna, kterou jen tak něco nerozhází. Osobně jsem to nikdy nezkoušel, ale na škole nám učitel na hardware ukazoval na disku výrobou někdy kolem roku 2000, že po něm může klidně rajtovat magnetem, a s informacemi na něm to nic neudělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harddisku těžko magnet uškodí, když jich je několik neodymových přímo jeho nutnou součástí  ;)  Viz např. http://www.explainthatstuff.com/harddrive.html

HDD není zrovna tank, jsou dosti citlivé na náhlé změny polohy v době chodu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...