Přejít na obsah

Mechaniky pro surfaře ke dvacetinám


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

chtěl bych požádat o pomoc. Známá mě zaúkolovala výběrem hodinek pro jejího syna. Jak už jsem v názvu tématu naznačil, je to kluk, který za pár dní oslaví druhé kulatiny a je vášnivý surfař.

 

Postupným dotazováním mi vyšly klíčové vlastnosti:

- mají to být mechaniky, nejlíp automaty

- nové, žádná "ojetina"

- vodotěsnost aspoň 100m

- sportovní vzhled

- určitý machr index :D

- GMT funkce (není podmínka)

- hodinky na tahu nebo gumě, kůže ne

- když by ty hodinky nějakým způsobem přičuchly k surfu, tak jenom dobře

- cena kolem 10k, možná i o něco víc, když se budou hodně líbit :)

 

Co napadlo zatím mě jsou Seiko SRPA21K1 PADI nebo něco od Magrette, ale ty asi půjdou špatně sehnat.

 

Napadl by někoho ještě nějaký další kousek?

 

Díky za návrhy,

Martin

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tipy, ty oldskůl Seiko jsou super. Hamiltony jsou taky pěkné, ale cenově bohužel už trochu mimo. Ta GMT funkce fakt není podmínka, kluk má sice vizi, že chce cestovat po rozvojových zemích a pomáhat chudým, takže by věděl kolik je hodin u maminky, ale kdo ví jak se tahle vize vyvine :)

 

Hodinky by měly být hlavně na normální nošení, ale když by semtam zvládly i to moře, bylo by to fajn. Co vím, tak má teď nějaký Nixony, které ale doufám strčí co nejdřív do šuplíku až dostane tyhle :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem podobný výběr dělal před pár lety taky a dopadlo to tak, že jsem koupil ty Seika SUN015, které nadhazoval bandicoot, hodinky jsou to skvělé, jsou atraktivní, takže nějaký machr index tam asi bude, jen to nejsou čistokrevné mechaniky, pouze kinetic.

 

Magrette vlastním a jejich sehnání už narozdíl od dob minulých složité není, protože mají zástupný shop i v EU, což dřív neměli. Hodinky jsou to fajnové, ovšem se surfem moc spjaté nejsou, respektive já je s tím spjaté mám, ale to je z důvodu zážitků atd., takže jsem si to tak nějak vytvořil sám :)

 

Každopádně co se týče surfování, tak za sebe rozhodně můžu říct, že mechaniky jsou na surf blbost, takže když už, tak bych zvolil trošku jinou taktiku...koupit nějaké mechaniky, které se budou líbit bez ohledu na surfování a k tomu přímo na surf nějakou z barevných variant Gshock GAX-100, které jsou i se surfováním spjaté. Tak nějak to mám vlastně i já a jsem maximálně spokojený.

 

Pokud by tato varianta neprošla, tak bych šel asi cestou co nejblíž k vodě a pak by to bylo cokoliv PADI, v této verzi se dělá už několk Seiko, takže výběr je celkem velký, jsou veselé, hravé a k vodě mají hodně blízko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem podobný výběr dělal před pár lety taky a dopadlo to tak, že jsem koupil ty Seika SUN015, které nadhazoval bandicoot, hodinky jsou to skvělé, jsou atraktivní, takže nějaký machr index tam asi bude, jen to nejsou čistokrevné mechaniky, pouze kinetic.

 

Magrette vlastním a jejich sehnání už narozdíl od dob minulých složité není, protože mají zástupný shop i v EU, což dřív neměli. Hodinky jsou to fajnové, ovšem se surfem moc spjaté nejsou, respektive já je s tím spjaté mám, ale to je z důvodu zážitků atd., takže jsem si to tak nějak vytvořil sám :)

 

Každopádně co se týče surfování, tak za sebe rozhodně můžu říct, že mechaniky jsou na surf blbost, takže když už, tak bych zvolil trošku jinou taktiku...koupit nějaké mechaniky, které se budou líbit bez ohledu na surfování a k tomu přímo na surf nějakou z barevných variant Gshock GAX-100, které jsou i se surfováním spjaté. Tak nějak to mám vlastně i já a jsem maximálně spokojený.

 

Pokud by tato varianta neprošla, tak bych šel asi cestou co nejblíž k vodě a pak by to bylo cokoliv PADI, v této verzi se dělá už několk Seiko, takže výběr je celkem velký, jsou veselé, hravé a k vodě mají hodně blízko.

Trochu jsem doufal, že se ozveš, Bellsi :) Nápad se dvěma hodinkama určitě nadnesu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že ozvu, na toto téma slyším a sám jsem něco takové právě taky řešil a ne zcela správně. Chtěl jsem taky jedny hodinky, ideálně mechaniky a s GMT, koupuil jsem ta Seika a hodinky to byly skvělé, funkci gmt splnili, mechaniky jsem oželel a ani mi to nevadilo, ale co se týče surfu, tak na ten se nedostali. Prostě ocelové hodinky tam nemají moc co dělat, jsou těžké, překáží a je to i relativně nebezpečné, jak pro nostiele, tak i pro hodinky, takže pokud hodinky fakt na surf, tak jednoznačně Gshock a ty co jsem ti nadhodil jsou i se surfováním spjaté, takže ideální model.

 

Ještě me teď napadá, že kdyby snesl větší hodinky, tak v PADI verzi se pak ještě dělají jedny kinetic GMT a to SUN065, rozměry jsou poměrně dost velké, ale díky tvaru pouzdra sedí na ruce relativně dobře. Samozřejmě jsou pak i v dalších barevných variantách, takže je z čeho vybírat a cenou víceméně taky sedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...