Přejít na obsah

Fortis B-42 Marinemaster zavada?


Tommek

Doporučené příspěvky

Zdravim mistni odborniky i laickou verejnost.

Prosim o radu s mymi (bohuzel lehce pres 2 roky starymi) Marinemastery.

Pres noc se mi zastavily (i presto ze byly jeste v rezerve) a ukazatel dne v tydnu se zasekl mezi 2 dny,

pricemz znovunastaveni pomoci vysunuti korunky do prvni polohy a naslednym tocenim "k sobe" nema zadny efekt.

Nepomuze bohuzel ani snaha manualniho prehozeni data "pres pulnoc" v rezimu korunky - nastaveni casu.

 

Nema nekdo nahodou podobnou zkusenost? Servis se chystam navstivit, ale rad bych nejaky mozny nastrel problemu a tudiz i pripadne ceny servisu.

 

Dekuji

Tom

post-25747-0-25725000-1491297313_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim mistni odborniky i laickou verejnost.

Prosim o radu s mymi (bohuzel lehce pres 2 roky starymi) Marinemastery.

Pres noc se mi zastavily (i presto ze byly jeste v rezerve) a ukazatel dne v tydnu se zasekl mezi 2 dny,

pricemz znovunastaveni pomoci vysunuti korunky do prvni polohy a naslednym tocenim "k sobe" nema zadny efekt.

Nepomuze bohuzel ani snaha manualniho prehozeni data "pres pulnoc" v rezimu korunky - nastaveni casu.

 

Nema nekdo nahodou podobnou zkusenost? Servis se chystam navstivit, ale rad bych nejaky mozny nastrel problemu a tudiz i pripadne ceny servisu.

 

Dekuji

Tom

Zdravím,

Mal som rovnaký problém na titanových b42. Bol tam motor 7750 ale to je jedno, závada je Tá istá. Ulomeny zub dňového alebo datumoveho kolesa. Stane sa to vtedy, ak pri nastavovaní dni a dátumu nedáš ručičky hodín na 17:30, prosto musia byt sklopené dole, pretože vtedy je zaručené, že otáčací zub je vtedy zaručene mimo.

Riešenie je poslať do Nest sro kde to opravia, alebo cez nich priamo do fortisu. Mne to robili s spokojnosť.

 

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

Mal som rovnaký problém na titanových b42. Bol tam motor 7750 ale to je jedno, závada je Tá istá. Ulomeny zub dňového alebo datumoveho kolesa. Stane sa to vtedy, ak pri nastavovaní dni a dátumu nedáš ručičky hodín na 17:30, prosto musia byt sklopené dole, pretože vtedy je zaručené, že otáčací zub je vtedy zaručene mimo.

Riešenie je poslať do Nest sro kde to opravia, alebo cez nich priamo do fortisu. Mne to robili s spokojnosť.

 

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

 

Ahoj diku za zpravu, NEST mam v planu pres AD v Ostrave, v navodu jsme zminku o nutnosti mit rucicky na 17:30 nenasel. Nicmene, pozde bycha honiti. Kolik jsi dal za opravu, doufam ze ne majlant!  :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zacatek je zkus natahnout jeste jednou a poradne a pak je zkus jeste jednou nastavit - tu datumku.

Mne tohle pomohlo nekolikrat.

 

Ahoj, tak diky za tip, ale nepomohlo. Ve strojku jeste vice lupe a preskakuje, servis to jisti, co se da delat...  :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj diku za zpravu, NEST mam v planu pres AD v Ostrave, v navodu jsme zminku o nutnosti mit rucicky na 17:30 nenasel. Nicmene, pozde bycha honiti. Kolik jsi dal za opravu, doufam ze ne majlant! :eek:

Tak ja som tam mal toho viac, menili mi sklo, titánový remeň a dňové kolo. Popri tom aj servis stroja. Celé to stalo cca 1200?. No remeň bol pálka, takze ak ho odratam tak odhadujem opravu na 300? max.

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2ef9f3718b7a0d3c379a3e5486676e66.jpg

c8c8f70691747dade71a248a3ba1d734.jpg

Nech sa páči návod na obsluhu. Je to hneď na prvej strane.

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

 

 

Cau, toto samozrejme vim a dodrzuji, hovoril jsi o specificke poloze 17:30 (nebo proste dole), coz me zmatlo, protoze jsem to slysel prvne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to sice k Fortisu, ale když jsem kupoval Béčka tak AD v zahraničí mi to v rámci zaškolení řekl - pokud budu nastavovat datum tak mít obě ručičky v dolní části. Do manuálu jsem samozřejmě nekoukal  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, toto samozrejme vim a dodrzuji, hovoril jsi o specificke poloze 17:30 (nebo proste dole), coz me zmatlo, protoze jsem to slysel prvne...

Tak samozrejme, je to orientačne 17:30, vtedy sú ručičky úplne dole a tým je iste, že nemám šancu pri otáčaní dňového a datumoveho kola poškodiť posuvaci ozub. Takze všeobecne platí pre všetky mechanické hodiny pravidlo sklopenia ručičiek do určitej polohy.

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...