Přejít na obsah

Orient potápky


Vaenefic

Doporučené příspěvky

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli Orient vyrábí potápky s kompasem, něco na styl

 

https://www.amazon.com/Seiko-Mens-SKZ209J1-Dark-Watch/dp/B002UG0RWS

 

Díky!

A k čemu by potápky s kompasem měly být? To aby si na dně rybníka neztratil orientaci a šlapal správným směrem? Seiko Atlas, na které odkazuješ, sice mají WR200, ale nejsou to potápky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Liqid - diky, tyhle jsem nenasel, co to je prosim za typy?

@Lucid - kdyz maji wr 200m, sroubovaci korunky a vydatnou lumi, ale nejsou to potapky, co to teda je?

Tak samozřejmě že jsem to zlehčil. Podobné hodinky se vyrábí, nicméně to, že hodinky mají šroubovací korunku a WR200 automaticky neznamená, že jsou to potápky. To je jako kdyby si řekl, že všichni, kdo chodí v sukních, jsou automaticky ženský. Aby se daly hodinky označit za potápky, je nutné aby splňovaly normu  ISO 6425. O rozdílu třeba zde, ale vygooglit si můžeš i jiné stránky. Atlasy jsou to, za co jsou označeny, tzn. "Sports", tedy hodinky určené pro různé volnočasové aktivity včetně rekreačního plavání a občasného potápění. Kromě toho u Atlasů ta korunka na pozici 9, která slouží k ovládání kompasové stupnice, není šroubovací. Podobné parametry jako chceš ty splňují u Seika např. již nevyráběné Landmonster - viz obrázek. Pokud chceš potápky případně kombinaci kompas + potápěcí luneta, pak jak z hlediska dlouhodobé zkušenosti, tak i lumi apod. je Seiko lepší volba než Orient.

post-23487-0-76780800-1492575939_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za postrehy, asi to trosku prehodnotim, preci jen nejsem potapec, abych nutne musel mit hodinky s ISO, ten kompas se mi spis libil jako neco netradicniho, nez ze bych ocekaval extra pridanou hodnotu.

Co se tyka lumi - opravdu jsou na tom Seika o tolik lepe nez Orienty? V podstate jsem byl rozhodnuty pro Raye I, mozna II kvuli novejsimu strojku, ale lumi mi prijde natolik zasadni, ze o tom asi budu muset jeste pouvazovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna raye I, jsem měl a lumi svítila jak baterka, udajně je dokonce možná o chlup lepší než na SKX. Oproti Mako, kde byla slabší na ní zapracovali. Čas jde bezproblemu odečíst po celou noc, takže  na nějaké obecnosti, Orient vs Seiko bych se vykašlal a řešil konkretni modely ;)

Upraveno uživatelem number.beast
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za postrehy, asi to trosku prehodnotim, preci jen nejsem potapec, abych nutne musel mit hodinky s ISO, ten kompas se mi spis libil jako neco netradicniho, nez ze bych ocekaval extra pridanou hodnotu.

Co se tyka lumi - opravdu jsou na tom Seika o tolik lepe nez Orienty? V podstate jsem byl rozhodnuty pro Raye I, mozna II kvuli novejsimu strojku, ale lumi mi prijde natolik zasadni, ze o tom asi budu muset jeste pouvazovat...

Tak pokud srovnáváš SKX a Raye I, pak ta lumi vyjde cca na stejno.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za postrehy, asi to trosku prehodnotim, preci jen nejsem potapec, abych nutne musel mit hodinky s ISO, ten kompas se mi spis libil jako neco netradicniho, nez ze bych ocekaval extra pridanou hodnotu.

Co se tyka lumi - opravdu jsou na tom Seika o tolik lepe nez Orienty? V podstate jsem byl rozhodnuty pro Raye I, mozna II kvuli novejsimu strojku, ale lumi mi prijde natolik zasadni, ze o tom asi budu muset jeste pouvazovat...

 

Lumi na Ray vydrží do rána. Pokud je pro tebe lumi zásadní, tak bych možný koukal ještě po hodinkách s tritiem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...