Jump to content
mkshort

Elektronika 5: ??????????? ?6-202

Recommended Posts

Aha tak děkuju moc.Ještě jsem přemýšlel že rozeberu buđ starou nefunkční kalkulačku nebo monitor a tu folii vystříhnu novou nezvlněnou.Akorát nevím čím to pak přilepit.Kdyby jste náhodou měli nějaké tipy tak prosím písněte.Dík.

Nebo zkusit ten starej nak srovnat. Kdysi jsem to zkousel na cas dat do knizky, ale to nic neudelalo. Mozna zkusit pres papir prezehlit. Pomalu zvysovat teplotu a kotrolovat.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak jsem prošel tohle vlákno a bohužel v tom mám asi ještě větší zmatek než na začátku  :lol2:

Po x letech ležení ve skříni jsem dostal od tatínka hodinky Elektronika a teď bych je rád zkusil zprovoznit ;)

Bohužel v sobě nemají žádné baterie...

Přikládám fotky:

post-65645-0-74911000-1552560430_thumb.jpg

post-65645-0-88700200-1552560444_thumb.jpg

post-65645-0-93904400-1552560457_thumb.jpg

A teď důležitá otázka, jaký přesný typ baterií do nich pořídit?

Nerad bych kupoval několik zde zmíněných typů a měl pak hrstičku, pro mě zbytečných, baterek  :helpsmilie:

2ks baterie LR1130, a jina ekvivalentni oznaceni...

Jsem zvedavy, jestli se rozbehne displej...dej pak vedet.

Moc díky za tip na typ baterií  :notworthy:

Mezi ekvivalenty jsem na netu našel i SR 54 a ty jsem i nakonec koupil.

Vloženy, displej ihned ožil, při mačkání bočních tlačítek se něco děje, čísla se mění, takže asi vše plně funkční...?

Čísla na displeji se mě osobně nezdají tak ostrá jak by asi mohla být a plynulost změny vteřin je taková zpomalená, ale jinak asi ok, takže díky za tip ;)

Třeba ta poslední sedmička v ukazateli vteřin (viz foto) se vykresluje trochu déle a ta část, co na fotce chybí se nakonec na poslední chvíli vykreslí taky, ale jen na chviličku, pak už je tam hned 8  :D

post-65645-0-41074200-1552648831_thumb.jpg

Moc díky za tip na typ baterií :notworthy:

Mezi ekvivalenty jsem na netu našel i SR 54 a ty jsem i nakonec koupil.

Vloženy, displej ihned ožil, při mačkání bočních tlačítek se něco děje, čísla se mění, takže asi vše plně funkční...?

Čísla na displeji se mě osobně nezdají tak ostrá jak by asi mohla být a plynulost změny vteřin je taková zpomalená, ale jinak asi ok, takže díky za tip ;)

Třeba ta poslední sedmička v ukazateli vteřin (viz foto) se vykresluje trochu déle a ta část, co na fotce chybí se nakonec na poslední chvíli vykreslí taky, ale jen na chviličku, pak už je tam hned 8 :D

IMG_20190315_120603.jpg

Parada, jsou to skoro 40ti lete stareny, naskakuje to tam pomalu, ale i to ma sve kouzlo...

Zigulik z roku 1981 bude taky mit naky maly mouchy v porovnani s novym passatem...

Edited by mkshort

Malá oprava v minulém příspěvku. Do ?6-202 samozřejmě patří baterie LR43, nikoliv omylem napsané LR54. LR54 jsou ještě tenčí než LR43 a jsou použity ve starších ?6-02.

Info ohledne baterii do 202jek. LR jsou alkalicke, SR jsou oxid stribra.

Takze do ?6-202 patri LR43 nebo SR43.

Zdravim milovníky sovětských digitálek,mám prosbičku vyměním jedny digi ty s tim vloženým plíškem za sklíčko do novějšího pouzdra,na barvě nezáleží,modul fachčí,tak kdyby měl někdo zájem at se ozve,díky Zdeněk

Dnes se u mě stavil pošťák a já se do nich hned pustil. Pouzdro a sklíčko celkem pěkné, stroječek bez oxidace a nechyběl ani kontakt od baterie k nařízení hodinek. Po rozhození modulu měl práci líh a kontaktol.. Vše řádně očištěno a modul opět sesazen. Byl jsem zvědav, zda se po vložení baterií modul a displej rozeběhne. Paráda... Další kousek do mé sovětské sbírky.

post-61203-0-90821200-1577793517_thumb.jpg

post-61203-0-76525000-1577793529_thumb.jpg

post-61203-0-40803500-1577793545_thumb.jpg

post-61203-0-17532400-1577793558_thumb.jpg

post-61203-0-23939300-1577793570_thumb.jpg

Nádhera veliká. Pro tenhle typ mám čím dál větší slabost.

hm hm, dobrý, pro siwiho, kdybys moc chtěl, něco takového se mi válí v šuplíku.....

na výměnu...

:notworthy:

Jooo na ty jsem mel prihozene taky, ale pak jsem to nehrotil, protoze si rikam, cert vem Elektroniky...navic me stvala olezla barva na plisku. Ale kdyz vidim ze jsou 01/80 tak smutne koukam ze jsem neprihodil...to je moje datum. Mohl jsem slavit 40 s vrstevnicemi.... abych nebyl OT prikladam jednu trikoloru na Silvestra a pohodovy rok 2020 vsem...

d4dc0d39b07849f6f4a4e261e3923efd.jpg

Odesláno z mého SM-A750FN pomocí Tapatalk

Toho plíšku jsem si taky všiml ale ve skutečnosti to není nic hrozného... A hlavně.. Je jim 40 let.. Snekofon pěkná sbírka..PF 2020..

no podle situace, seika ze stejné doby asi nebo něco v tom stylu, max. primky s incablocem, ale nespěchá to, případně se domluvíme podle možností cca v ůnoru, teď budu průběžně pryč.  :cheers:

OK, stejně nic z toho nemám :D

... Paráda... Další kousek do mé sovětské sbírky.

Gratulace. Me naopak z mych 7ks prestaly 2 fungovat po vymene baterie a nedari se mi je privest k zivotu :-(((

mkshort: Na těchto modulech hodně napáchá oxidace po zanechání starých baterií. Neboj se jej použít. Lehce prostříkat celý tišťák, nechat několik minut působit. I když vypadá, že je vše očištěné jak mechanicky tak lihem, nedostaneš se třeba do potenciometru. Je to mechanická součást. Právě i zde kontaktol pomůže a v mém případě je třeba po aplikaci úplně mokrý. Pak vezmu papírový kapesník a modul pěkně otřu. Přesto vždy tak, aby nějaký na tišťáku zůstal. Působí i jako ochrana před další možnou oxidací.