Přejít na obsah

Citizen Promaster NY0040


Opiss

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 481
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mnel jsem stejnej napad a misto HAKA bracelet... -kterej je poctivy a dobre se nosi chci zkusit verzi curved./

...cekam tedy na verzi horni...  -to mas neco takoveho nebo original?

 

attachicon.gifNY.png

 

Je to ten spodní tah. Koncovky jsem musel trochu ohnout, aby pasovaly, samotný tah je za tu cenu dobrý a spona působí hodně laciným dojmem. Ta je asi nejslabší bodem toho tahu, nicméně za tu cenu to není špatné. Časem asi sponu vyměním, za něco lepšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si k ny0040 sehnal pěkný tah a nedám na ně dopustit. Mám je 3 roky a dražších hodinek jsem za tu dobu prostřídal nepočítaně, tyhle Citizeny zůstávají. SKXy jsem měl min. troje, ty se jim nevyrovnají, můj názor samozřejmě.attachicon.gif 2017-05-13_10.07.43-1193x670.jpg

Ahoj kde jsi sehnal ty tahy

 

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První Promaster, první den na ruce. Kauf z německého ebay typu "nekup to za ty prachy". Budou potřebovat nějaký servis, minimálně výměnu poškrábaného sklíčka, možná seřízení. Dva roky prý ležely ve skříni, zatím se zpožďují. 
I tak se jich nemůžu nabažit, jsou parádní, i přes ty nedostatky mají charizma, lumi je fantastická ve srovnání se vším (tím málem), co jsem zažil :) Někdy pořídím lepší fotky ...  
Vím, že sem nepřináším nic nového, jen to každodenní nadšení, pro které je tu asi většina z nás :)
post-67650-0-88818300-1557142533_thumb.jpg
post-67650-0-18334100-1557171429_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Nechce se jich někdo zbavit? Chci koupit černé, tak než je někde objednám, třeba bych někomu ulevil za účelem oživení jeho koloběhu :) 
Ty co mám půjdou do šuplíku nebo někdy na velký servis, teď chci jedny v pěkném stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

No a v skx vlakne mi zas rikaj at kaslu na citizen :D nekonecny pribeh. Ma tu nekdo video jake jsou problemy s tou vterinovkou? To co jsem nasel vys jiz nejde zobrazit.

 

Edit: take bych uvital info v cem spociva system parashock.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a v skx vlakne mi zas rikaj at kaslu na citizen :D nekonecny pribeh. Ma tu nekdo video jake jsou problemy s tou vterinovkou? To co jsem nasel vys jiz nejde zobrazit.

 

Edit: take bych uvital info v cem spociva system parashock.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

S vterinovkou problémy nemám. SKX má kdekdo, tyhle jsou známé, ale k vidění tolik ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a v skx vlakne mi zas rikaj at kaslu na citizen :D nekonecny pribeh. Ma tu nekdo video jake jsou problemy s tou vterinovkou? To co jsem nasel vys jiz nejde zobrazit.

 

Edit: take bych uvital info v cem spociva system parashock.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

na vterinovku se vyprdnete, je to jenom o pocitu, realne to opravdu nema zadny vliv na presnost. Uz jsem to tu popisoval nekolikrat v jinych vlaknech, je to dano jinou konstrukci strojku, resp. tim jak je pohaneno sekundove kolo (neprimy pohon - konstrukce 50.-70.leta). Zatimco vsechny novejsi strojky uz maji sekundove kolo integrovane v soukoli za sebou v serii, tudiz stale v zaberu, tak sekundova rucka nema moznost pohybu zpet.

U neprimeho pohonu je sekundove kolo mimo hlavni soukoli - tvori jakousi odbocku, nebo paralelni soukoli, tak se obcas stane, ze vlivem vule mezi ozubenim a pri rychlem protipohybu zapestim se to malinko pohne zpet.

Presnost strojku je dana hlavne setrvackou a to je u obou konstrukci stejne.

obcas se ten zpetny chod eliminuje treci pruzinkou (mimochodem je to krasne videt na jednom z predchozich obrazku u - plisek, ktery tlaci na spodni cast sekundove hridelky)

 

kdyz najdu odkaz na tu jinou diskusi, hodim sem odkaz, daval jsem tam i zjednodusena schemata tech 2 typu soukoli)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a v skx vlakne mi zas rikaj at kaslu na citizen :D nekonecny pribeh. Ma tu nekdo video jake jsou problemy s tou vterinovkou? To co jsem nasel vys jiz nejde zobrazit.

 

Edit: take bych uvital info v cem spociva system parashock.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

hele měl jsem oboje, Citizenky v modré cca rok, jednoznačně vítěz nad SKX, pak šly. SKX mám třetí a ty už si nechám :-)

Každý maj svoje, musíš prostě vyzkoušet ... nakonec se ti třeba sejdou modré Citizenky a SKX009 do komba :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...