Jump to content

Citizen Promaster NY0040

Recommended Posts

• Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Arigató, Allo-san :-)  

Tak třeba to poslední foto, krásně provedené pouzdro, na cifru ani lupa 60x ńenajde nic nedotaženého, a oko mi sjede na tu plechovou koncovku. Není to nápadné, skoro nikdo si toho nevšimne. Ale na svojí ruce to nesnesu. Ta štěrbina je hodně jiná a je to taková napodobenina pořádné součástky.  Z mých Orientek to muselo pryč a raději jsem tam dal černý silikon, u Citizenek jsem  už na to dbal. Kolik by výrobce  musel zaplatit za plnou koncovku´oproti plechu. Možná je to strategie, jak tlačit zákazníky vejš. Ale u hodinek nad 200 USD už bych to docela právem vyžadoval.

Je to jako na nové Octavii obouvat při prodeji protektorované gumy...

Datel - kolik si myslíš, že by to stálo s použitelnou kyslíkovou lahví? Tam se výrobní cena v oceli pohybuje přibližně kolem ceny hodinek samotných.

• 3 weeks later...

@bushman - jsme na tom podpobně - originální tah se mi nelíbil (bo plechové články), takže momentálně střídám originál gumu a různé nato řemeny a na e-bay mám v košíku after-market tah s plnými dílky - jen jsem se zatím nějak nerozhoupal.

https://www.ebay.com/itm/20mm-CURVED-STAINLESS-STEEL-OYSTER-BRACELET-Fit-Citizen-blue-dial-NY0040-17L/192309146930?epid=18008752962&hash=item2cc684b532:g:7FMAAOSwEkhZvq7S

Tak já jsem na léto připraven. Promastery na Tropicu.

P.S.: Taková ranní myšlenka mimo téma co mě napadla :-D. V létě žena bez roušky bude stejně přitažlivá jako žena bez podprsenky v tričku za letního deště :-o). 

post-47120-0-52756200-1585302322_thumb.jpg

Tak po cca dvou týdnech nošení a pár experimentech musím říct, že jsem příjemně překvapený. Měl jsem z toho trochu obavy, ale mnohokrát diskutované poskakování vteřinovky se u tohoto kousku nekoná, i když jsem se snažil to vyloženě navodit. Na minulých citizenech se stejným strojkem to vidět bylo. Přesnost je vynikající, cca -6s za den v režimu 24/7 na ruce. Pokud je na noc položím na dýnko, tak jdou do plusu a přesnost se pak pohybuje okolo +/- 1 sekunda za den. Ale především, na rozdíl od Seiko 4R36, se kterým mám bohaté zkušenosti, je tady odchylka stabilní, ne jednou 10 do plusu, druhý den 15 do mínusu... Rotor je víc slyšet, ale nic hrozného. První reakce okolí byla, že hodinky jsou hezké, ale nejsou nějaké malé? Prvně mě to taky napadlo, ale teď už jsem si zvykl a ta velikost mi přijde tak akorát. Takže k úplné spokojenosti bych ještě potřeboval pořešit nějaký ten kovový náramek, eventuelně nějaký řemen na střídání... Ale musím říct, že jak jsem s nimi dlouho váhal, tak teď nelituju. 

Já je mám asi cca 14 dnů. Nosím je nepřetržitě a na to jaká to byla hurá koupě, tak jsem úplně nadšený. Furt si jen teď hraju tah, nato, guma, vše jim padne :-). 

post-47120-0-73290300-1586275336_thumb.jpg