Přejít na obsah

První hodinky s tritiem


Doporučené příspěvky

Ještě porovnávám ty GWS a Trasery.

Jsou moje úvahy správné?

     GWS                x                  Traser

nerezové pouzdro lepší než Polyamid vyztužený skelným vláknem

Ronda 715  lepší než Ronda 515

safírové sklíčko lepší než minerální

šroubovací stěžejky lepší než vycvakávací

váha a vodotěsnost jsou v podstatě stejné

pro Traser vyznívá trochu lepší cena

 

kdyžtak mě v něčem opravte, pokud jsem mimo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

....

....

..... Jen hlodá červík pochybností, zda ji EU nezakázala z nějakého dobrého důvodu.

Jako treba nazvy "pomazankove maslo" a "rum" ? 

A zarovky? 

A vysavace s vetsim vykonem?

A.....

 

...kazdopadne to nikdo "nezakazal" ,jen je jinak nastavena norma.

Nastuduj si trochu neco alespon o tom tritiu. Kazdopadne to "záření" se nedostane ani pres sklicko. Musel bys ty ampule vyloupat, rozkousat a spolknout. A i tak bys dostal davku mensi, nez kdyz jdes na rentgen plic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo třeba jako GMO plodiny ;)

Někdy dobrý důvod je, i když uznávám, že ve zcela výjimečných a ojedinělých případech.

 

Obecné věci mám načtené. Neviděl jsem žádnou studii dlouhodobého vlivu (něco to přecijenom vysvítí, i když maličko). Rozum říká "ale co", ale červík pochybnosti stále hlodá, opatrnost tu asi není úplně od věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo třeba jako GMO plodiny ;)

Někdy dobrý důvod je, i když uznávám, že ve zcela výjimečných a ojedinělých případech.

 

Obecné věci mám načtené. Neviděl jsem žádnou studii dlouhodobého vlivu (něco to přecijenom vysvítí, i když maličko). Rozum říká "ale co", ale červík pochybnosti stále hlodá, opatrnost tu asi není úplně od věci.

 

Ach jo...

Neexistuje a ani nemuze existovat zadna studie neceho, co nema na cloveka zadny vliv. Tritium je slaby beta-zářič, je to plynná látka emitující "záření", ktere zastaví list papíru nebo třeba 6mm vzduchu. Nepronikne lidskou kůží. A uz vubec se nemuze dostat z hodinek. Takze bys musel chroupat trubice s tritiem a musel bys jich zchroupat opravdu hodne a opravdu casto, aby to melo na Tebe nejaky vliv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl dvoje trasery. První p6600 elite red mineralní sklo. Hned po rozbalení jsem si všiml křivé vteřinové ručičky. S tím jsem se nesmířil a šly na reklamaci. Ručička zhruba po měsíci vyměněna. (to jsem měl ještě plnou důvěru ke značce) Pak šly pár měsíců než se zastavily kvůli slabé baterii.(zrovna když jsem je fakt potřeboval v terénu, zastoupily je primky) Obratem vyměněna. Šly docela přesně (2vt/měsíc), samozřejmě vteřinovka skákala mezi indexy a zacvakávání korunky byl boj abych si nepřeřídil čas... Pak jsem si řekl, že si vyměním sklíčko za safírové a při té příležitosti i tritiové trubičky za zelené. Když mi přišly, měl jsem velkou radost (asi 5 minut) jak krásně ta zelená oproti slabé červené svítí. Pak jsem si všiml, že je z boku na minutové ručičce oprýskaná ta bílá barva. No a to už jsem neměl sílu řešit tak jsem je prodal.

Pak jsem si koupil ještě jednou Trasery officer pro...za tři dny jsem měl poškrábané PVD... jsem to nešika..o desku ve smrkové skříni... Tak jsem si koupil ještě jedno pouzdro a nechal vyměnit a šly opět do světa... Staré pouzdro mám doma a zkoušel jsem co PVD vydrží...stačí trochu ťuknout o dřevo a je tam rýha... Mám doma ještě wengery již 10 let a PVD je naprosto bez otěru..

Tak jsem si koupil gshocky gwg-1000 a ty už se nesypou...ale tritium mě mrzí.

Upraveno uživatelem Jurda111
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jurda111-díky za osobní zkušenost.

Já mám aktuálně asi 4 roky http://www.hodinkytraser.cz/traser-p-5900-type-3/ , zatím celkem spokojenost(až na vodotěsnost, to jsem tenkrát při výběru podcenil). Teď proběhla první oprava(něco s cífkou(?). 

Že budou hodinky časem obité, s tím počítám. Teď mám plastové pouzdro a nerezovou lunetu, tam se oděrky "ztratí". Na tom PVD by asi byl každý šrám viditelný. Lepší bude nerez s matným finišem jako mají GWS G10.

 

Ještě k té Rondě. Při nákupu z ciziny se asi nevyplatí posílat hodinky na reklamace(opravy). Na kolik orientačně vyjde oprava/výměna strojku u nás?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek tak 10-15 dolarů a co si kdo řekne za výměnu, je věc smluvní. Cena strojku je ale pochopitelně při nákupu z ciziny přes web, tady ho budou prodávat o poznání dráž (zase se zárukou 2 roky). Osobně bych celé hodinky kupoval jenom zde v ČR, byť s max. T25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při ceně hodinek 6tis.+ je ta cena ještě akceptovatelná(cena moji opravy byla 300).

Když je možnost, tak taky raději nakupuju v ČR(právě kvůli záruce, často i víceleté). Jenže zatím jsou moje favoritky GWS G10 Pro Diver v nerezu( http://www.militarywatchshop.co.uk/watches/h3-gws-g10/gws-g10-pro-diver/ ), a ty mají jenom v eshopu v UK...

No nic, pořád ještě hledám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim PVD je to zvlastni. Ja mam tri roky Trasery a PVD je otřená jen na exponovanych mistech a to jeste ne prilis. Sem tam nejaky skrabanec, ale nic drastickeho. Hodinky prosly kdečím a nikdo se s nima nemazlil. Putovaly rok po mistnich clenech a nikdo nepozoroval problem s PVD...  viz  http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/87240-traser-p-6600-mil-g-sapphire-le/    ...

 

Edit: Druhy odkaz se nezobrazil a ani nejde pridat, musi do dalsiho prispevku

Upraveno uživatelem Xenomorfus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...