Přejít na obsah

Prosím o právní pomoc s úvazkem v práci


Doporučené příspěvky

Ahoj!

 

Trochu z jiného soudku. Dneska ve mně pěkně hrklo. Dostal jsem od zaměstnavatele ultimátum. 

 

Před rokem jsem vyhrál výběrové řízení na práci - v popisu jasně uveden 50% úvazek. Při výběrovém řízení dohodnuto, že budu pracovat na 50%. (Už tenkrát ale vzali dva lidi, mě jako vítěze na 50% a dalšího na 40%) Dostal jsem smlouvu na rok, končí mi na konci června. Zaměstnavatel mi oznámil, že podmínka prodloužení smlouvy je pouze celý úvazek. Vysvětlil jsem mému nadřízenému, proč to nejde. Ovšem dnes mi přišla zpráva, že na něj tlačí shora. Budu mít schůzku s velkou paní šéfovou, bojím se toho jak čert kříže a trochu tuším, že s tím asi nepohnu. Plný úvazek vzít nemohu, bez trvalé práce být nechci - navíc je to práce dost prestižní, takže o ni ani nechci přijít. 

 

Jak byste argumentovali? Jaké jsou moje právní šance? (tuším, že přesně nulové - je to od nich sice svinstvo, ale nevím, co s tím)

 

Díky

 

Mirek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky za odpovědi. 

 

Právní radou jsem myslel, zda se nedá něčím argumentovat, popřípadě jestli náhodou čirou neexistuje něco jako vydržené právo. Popřípadě jak ty úvazky vlastně fungují celkově. No, na to jsem odpověď dostal. Nějaká inteligentní argumentace asi nemá smysl... Nebo někdo něco poradí?

 

Drobné svinstvo je to v tom, že byl konkurz vyhlášen na 50%. Je to pracovní místo, se kterým se prostě počítalo na 50%, v ústavu, kde se přímo požaduje vedlejší činnost a člověk musí mít ke konkurzu soupis své činnosti za poslední dobu. To, že jsem dostal smlouvu pouze na rok, je bohužel vedlejší produkt. 

 

Další kejda je ta, že se snaží sloučit úvazky pouze v mém oboru, v ostatních oborech mají lidé úvazky klidně jenom pár procent - povaha těch oborů si to vyžaduje. 

 

Nemyslím si, že by neměli zájem o spolupráci, tak to rozhodně nevypadá - vedení mě nezná, jsem jim šumák a s přímými nadřízenými mám velmi pěkný vztah. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SCIFI má pravdu. Hlavně bát se schůzky s vedením, když po tobě chtějí víc práce a uvažovat o právnících je trochu divný...

 

V 50% bych neviděl žádné svinstvo, konkurz byl loni a smlouva na rok. Potřeby se změnily a nabízí ti prodloužení za jiných podmínek.

 

Tipuju, že si chceš udržet úvazek jak ve Švédsku, tak na JAMU... spíš mi to přijde jako snaha vyřešit schizofrenní situaci (urvat tě jen pro sebe) a možná trochu tě přitlačit, abys na to kývl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klid, na 100% úvazek stejně neděláš na víc jak 40%. Ráno dojdeš, dáš si kafe a snídani... koukneš na maily... jdeš se vysrat... je zhruba tak deset hodin... dohraješ hru na mobilu... odpovíš na dva maily a jdeš na oběd... v jednu si dáš kafe a zamyslíš se... řekněme že máš jednání... potkáš se s kolegou na cígu za budovou... ve dvě se začneš chystat domů... před odchodem dáš odeslat ty dva maily... osm hodin v čudu a win win situace!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co ten, co nastoupil zaroven s tebou? Ten co dela to same jako ty,jenom ale na 40%.

Ten taky dostal nuz na krk?

Co znamena prace na 50%?

4 hodiny denne, nebo 10 metru vykopu, nebo co?

Podle me tvuj zamestnavatel prisel na to, ze kdyz dva lidi delaji totez, tak nikdy to neni totez.

Asi ti nezbyva nic jineho, nez byt budto uzitecny v ksefte nebo sedet doma ve svetru se sobem. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smlouva podepsaná za daných podmínek ti končí k nějakému datu. Zaměstnavatel je natolik solidní, že tě s dostatečným předstihem upozornil na to, že další smlouva bude jinak. Buď se domluvíte nebo ne, nic víc za tím není a právní rada není k čemu dát. Ale má o tebe zájem, protože si tě chce podržet na celých 8 hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím že když rozkliknu kolegův podpis, tak se bavíme o hudebníkovi, tedy zaměstnání bude pravděpodobně

u nějaké instituce jako je filharmonie apod., takže 100% vs. 50% může být všechny víkendy v práci vs. dva za měsíc

volno. A pokud má svou aktivitu (duo v podpisu), tak to nebude časově kompatibilní.

Hudebníci to mají stejně jako další profese ve službách, tedy v práci jsou tehdy, když má většina lidí co dělá po-pá 9-17; volno.

 

V každém případě rozumná domluva přímo s vedením bude asi nejvhodnější, dobře bych se připravil, přichystal si

argumenty a vlastně celý rozmyšlení životní situace, která s prací souvisí a "právní postup" bych si schoval někam

strašně hluboko a vůbec ho nevytahoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem pravnik, ale napado me hodne naivni reseni. Pokud se nedomluvite, tak jim ten celej uvazek podepis jinym jmenem. Nikdo to nebude kontrolovat a ty v klidu nastup do prace prvni den v novem roce. A pak odejdi v pulce uvazku jako vzdy. Budou cumet, ale ty reknes, zes nic nepodepsal a smlouva se prodluzuje automaticky dle zakona. Ja bych to neudelal, ale treba by to mohlo fungovat. Navic si nedokazu prrdstavit jak bys pak vychazel v praci s kolegy. Je to fakt hovadina, ale mohla by podle me fungovat v momente, kdyz bys byl fakt v uzkejch, coz teda neni tvoje situace. ;) Zajimal by me na muj rozespalej napad nazor pravnika. Mozna je to rovnou na kriminal, tak fakt nedoporucuju. :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že je to hodně akademická debata: základem je vědět jak máš nastavené pracovní podmínky. Zcela jistě se ale nejedná o práci u ponku od 7 do 15.30, kdy Ti čas načítají píchačky. Proč by si nemohl vzít full úvazek a se zaměstnavatelem se domluvit, že pokud budeš mít např. další a delší aktivity, dá Ti na ně volno, i třeba neplacené. Pokud Tě chtějí a ty o práci stojíš, je to vždy primárně věcí domluvy a domluvit lze téměř cokoli. Je např. běžné, že profesor na VŠ má na mateřské fakultě úvazek 1,0 a na dalších dvou, třech třeba 0,9, přičemž je logické, že to nemůže stíhat ani na jedné, ale protože jej škola potřebuje, tak mu to toleruje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem pravnik, ale napado me hodne naivni reseni. Pokud se nedomluvite, tak jim ten celej uvazek podepis jinym jmenem. Nikdo to nebude kontrolovat a ty v klidu nastup do prace prvni den v novem roce. A pak odejdi v pulce uvazku jako vzdy. Budou cumet, ale ty reknes, zes nic nepodepsal a smlouva se prodluzuje automaticky dle zakona. Ja bych to neudelal, ale treba by to mohlo fungovat. Navic si nedokazu prrdstavit jak bys pak vychazel v praci s kolegy. Je to fakt hovadina, ale mohla by podle me fungovat v momente, kdyz bys byl fakt v uzkejch, coz teda neni tvoje situace. ;) Zajimal by me na muj rozespalej napad nazor pravnika. Mozna je to rovnou na kriminal, tak fakt nedoporucuju. :))

 

Tohle si dovedu představit jako vzorový podvodný jednání.

Celkově mají zaměstnanci pocit že mají pouze práva, ale nikoli odpovědnost a povinnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klid, na 100% úvazek stejně neděláš na víc jak 40%. Ráno dojdeš, dáš si kafe a snídani... koukneš na maily... jdeš se vysrat... je zhruba tak deset hodin... dohraješ hru na mobilu... odpovíš na dva maily a jdeš na oběd... v jednu si dáš kafe a zamyslíš se... řekněme že máš jednání... potkáš se s kolegou na cígu za budovou... ve dvě se začneš chystat domů... před odchodem dáš odeslat ty dva maily... osm hodin v čudu a win win situace!

Ty mě sleduješ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem pravnik, ale napado me hodne naivni reseni. Pokud se nedomluvite, tak jim ten celej uvazek podepis jinym jmenem. Nikdo to nebude kontrolovat a ty v klidu nastup do prace prvni den v novem roce. A pak odejdi v pulce uvazku jako vzdy. Budou cumet, ale ty reknes, zes nic nepodepsal a smlouva se prodluzuje automaticky dle zakona. Ja bych to neudelal, ale treba by to mohlo fungovat. Navic si nedokazu prrdstavit jak bys pak vychazel v praci s kolegy. Je to fakt hovadina, ale mohla by podle me fungovat v momente, kdyz bys byl fakt v uzkejch, coz teda neni tvoje situace. ;) Zajimal by me na muj rozespalej napad nazor pravnika. Mozna je to rovnou na kriminal, tak fakt nedoporucuju. :))

1) svin***o (špatná věc)

2) hned po tom bych ti jako zamestnavatel dal vypoved- a nasel bych si nejaky duvod abych obesel vypovedni dobu (jak se do lesa....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...