Přejít na obsah

Prosím o právní pomoc s úvazkem v práci


Doporučené příspěvky

Ok. Tak to tu už proběhlo, tak to napíšu tak, jak to je. 

 

Švédsko jsem pustil, byl to záskok a body zájmu mám teď v ČR. Dělám na JAMU jako pedagog klavírní spolupráce. Není to práce 9-17. Rozvrh si řídím sám a ta práce se fakt musí udělat, jinak je problém. Občas nic není (třeba 2 měsíce), občas je toho fakt hodně, když všichni studenti mají koncerty (ke konci roku). JAMU je v Brně (takové menší město v Asii), bydlím ve střední Evropě. Samo o sobě by to bylo zvladatelné na celý úvazek i s dojížděním. Ovšem kolem toho mám tunu koncertů, občas jsem hodně pryč - např. teď jedu na festival do zahraničí a vracím se v květnu. Což není úplně slučitelné s plným úvazkem - studentů by bylo tolik, že by nebylo možno to všechno sesynchronizovat. Když je studentů hodně, nejde si jentak někam vyjet, protože každý může někdy jindy, každý má koncert někdy jindy a maká se furt, byť pouze se dvěmi či třemi... Nehledě na kvalitu práce a mou kapacitu, kdy toho mám s koncerty kolem plný kecky. Abych studentům něco předal, musím perfektně znát materiál. 

 

Prostě je celý úvazek pro mě nesmysl. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nejsem pravnik, ale napado me hodne naivni reseni. Pokud se nedomluvite, tak jim ten celej uvazek podepis jinym jmenem. Nikdo to nebude kontrolovat a ty v klidu nastup do prace prvni den v novem roce. A pak odejdi v pulce uvazku jako vzdy. Budou cumet, ale ty reknes, zes nic nepodepsal a smlouva se prodluzuje automaticky dle zakona. Ja bych to neudelal, ale treba by to mohlo fungovat. Navic si nedokazu prrdstavit jak bys pak vychazel v praci s kolegy. Je to fakt hovadina, ale mohla by podle me fungovat v momente, kdyz bys byl fakt v uzkejch, coz teda neni tvoje situace. ;) Zajimal by me na muj rozespalej napad nazor pravnika. Mozna je to rovnou na kriminal, tak fakt nedoporucuju. :))

 

Jak takovou hovadinu někdo může vůbec poradit, to teda nechápu. :-( Proto ten svět stojí za hov**, když lidi napadají takový věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. Tak to tu už proběhlo, tak to napíšu tak, jak to je. 

 

Švédsko jsem pustil, byl to záskok a body zájmu mám teď v ČR. Dělám na JAMU jako pedagog klavírní spolupráce. Není to práce 9-17. Rozvrh si řídím sám a ta práce se fakt musí udělat, jinak je problém. Občas nic není (třeba 2 měsíce), občas je toho fakt hodně, když všichni studenti mají koncerty (ke konci roku). JAMU je v Brně (takové menší město v Asii), bydlím ve střední Evropě. Samo o sobě by to bylo zvladatelné na celý úvazek i s dojížděním. Ovšem kolem toho mám tunu koncertů, občas jsem hodně pryč - např. teď jedu na festival do zahraničí a vracím se v květnu. Což není úplně slučitelné s plným úvazkem - studentů by bylo tolik, že by nebylo možno to všechno sesynchronizovat. Když je studentů hodně, nejde si jentak někam vyjet, protože každý může někdy jindy, každý má koncert někdy jindy a maká se furt, byť pouze se dvěmi či třemi... Nehledě na kvalitu práce a mou kapacitu, kdy toho mám s koncerty kolem plný kecky. Abych studentům něco předal, musím perfektně znát materiál. 

 

Prostě je celý úvazek pro mě nesmysl. :-(

 

No a přesně tohle řekni ředitelce, v čem je problém? Pokud o tu spolupráci opravdu stojí, tak se bude snažit hledat taky řešení, než aby tě nechala jít - ten úvazek ji tam bude chybět a bude to nový výběrko atd (leda by to byl záměr).

 

Že by se tě snažila zbavit je asi nepravděpodobný, když stačí počkat než ti skončí doba určitá a další smlouvu jednoduše nepodepsat. Leda by potřebovala z politických důvodů argumenty, proč se nepokračovalo, protože tuší, že to nevezmeš a už tam má někoho na tlačenku, ale to je hodně sci-fi....

 

Není to kriminál, takže tě asi těžko přinutí dělat něco co nemáš šanci zvládat, tahat do toho právníky je čistá prasárna a osobně bych se podobnýho zaměstnance zbavil při první příležitosti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zena nastupila do novej prace, povodom nemecka fy, poslali ju na nejake skolenia, do zahranicia, stravila tam skoro 3 mesiace a deti videla raz za 3 tyzdne, ked ich absolvovala tak pred koncom skusobnej lehoty jej dali podpisat papier ze ked odide do 2rokov tak musi calovat 2k? + ak sa im zazda nejake naklady navyse. Ti co nepodpisali ... pa pa donevidenia ...v zmluve zakonponovane samozrejme ze podpisuje dobrovolne a bez natlaku :). Tiez som jej "radil" ze nech sa podpise inym stylom ako na inych zmluvach s nimi, ze by sa popripade mohla vyhovorit ze zmluvu nepodpisala ona. Zabudla a podpisala normalne. Tak ak by nahodou chcela do 2 rokov odist ...co nechce ale cert nikdy nevie ...tak sa asi budeme ohanat tym ze to podpisovala v znevyhodnenej "natlakovej" situacii . To ja len tak k ferovym zamestnavatelom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako to školení v Německu tu firmu asi něco stálo, že. A firma samozřejmě chce, aby se jim to vrátilo. Jinak by k nim třeba konkurence posílala svoje lidi na zaškolení. Jako chápu, že zaměstnanec tohle nevnímá a hned všechno vidí jako neférové jednání. Já mám zase tu zkušenost, že lidi si myslí, že všechno všude dostanou zadarmo a pak zaměstnavatele klidně pošlou do háje, nechávají si psát falešné neschopenky a podobně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to nevěděla když nastupovala že školení není zdarma a že firma chce záruku že její peníze investované
do zaměstnance nebude pak třeba využívat konkurence? Nebo jak by to mělo být?

 

Blbosti s "podpis jiným stylem" a "podpis jinak" můžou být dost drahý vychcánkovství, jakmile zaměstnavatel 

bude v úzkých, dokážeš si zaplatit lepšího právníka než on? Většinou ne.

 

Ciwe, jak budu někdy znova uvažovat o zaměstnávání lidí tak budou mlaskat otisky prstu vedle podpisu

nebo cvakat ověření na poště či obecním úřadě. Člověk se koukám pořád učí teda. 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 nechávají si psát falešné neschopenky 

 

to mi připomíná jednu příhodu jak jsem po obdržení takové neschopenky (slečna si našla frajera co jí zaměstnal u sebe a tak přestala chodit do práce)

navštívil paní doktorku a slušně se zeptal zda jí to za to stojí, prej neví o čem mluvím a druhý den byla slečna zdravá :)

 

a druhá byl klučina co mi nalitej volal že chce přidáno jinak nedorazí druhý den do práce

tak jsem mu řekl že to budeme řešit až dorazí do práce hezky v klidu a u stolu 

borec nedorazil a běžel si ráno pro neschopenku

i s partnerkou co u nás pracovala taky

tomuto panu "razítkovači" jsem teda už málem vzteky kopal do dveří

a byli oba zdraví hned ten den dokonce

 

dostali oba okamžitou výpověď za nechození do práce, oba se začali soudit o neplatnost výpovědi a oba soudy jsem vyhrál

edit - tím nechci říct že bych si mohl dovolit zaplatit drahého právníka, v obou případech jsem se ctěným soudem komunikoval

sám, situace to byla až tak absurdně směšná že nebylo třeba právního zastoupení

 

prosím o přesun do vlákna "ze života", k těm posraným záchodům tohle docela sedí :D

Upraveno uživatelem tommas4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak takovou hovadinu někdo může vůbec poradit, to teda nechápu. :-( Proto ten svět stojí za hov**, když lidi napadají takový věci.

Vsak ja to neradim! Sam jsem napsal, ze je to asi na kriminal a kdyz si ctu celou diskuzi, tak nejde ze strany zamestnavatele ani o zadne svinstvo (rano me v posteli nadzvedla dalsi nespravedlnost a ani jsem si to poradne neprecetl}. Osobne mam navic v zamestnani nastesti velmi korektni vztahy a sam bych do toho nesel ani nahodou.

Spis me zajimal nazor pravnika, kdyz si nekdo ten podpis neoveri. Napriklad si dokazu predstavit, ze mi da nekdo v natlaku podepsat smlouvu a ja tam misto sveho prijmeni napisu "nepodepisuji" nebo "odmitam" a smlouvu jim vratim bez komentare.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napriklad si dokazu predstavit, ze mi da nekdo v natlaku podepsat smlouvu a ja tam misto sveho prijmeni napisu "nepodepisuji" nebo "odmitam" a smlouvu jim vratim bez komentare.

 

To můžeš, já měl jednou podepsat vyrovnání se školou se kterým jsem nesouhlasil, tak jsem místo podpisu napsal

něco jako: se zněním tohoto dokumentu nesouhlasím a to jsem teprve podepsal. 

Bude to podle mě mít lepší efekt než nepodepsaný dokument, pro případ že by tvůj podpis druhá strana zfalšovala.

Ale uvést druhou stranu vědomě v omyl tím, že se před ním podepíšeš jinak je podvod jak vystřižený.

 

Vem si že si objednáš třeba okna do baráku, smlouvu před tebou někdo nějak podepíše ale záměrně tam švihne

jiný podpis. Zaplatíš zálohu a prachy ani okna nikdy neuvidíš, na smlouvě není podpis toho kdo se podepsal.

I když jsi viděl jak to podepisuje. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci co sa stazujete. Ja som v stadiu pripravy na karieru dopravneho pilota a chces lietat? ano chcem. Mas typovku? Nie nemam. Nech sa paci sprav si. Zaplat 15000e. Mas MCC?Nie. Spravime. Zaplat 2000e. Chces ist pracovat do Ryanairu? Nech sa paci zaplat 30000e za type rating a mozes nastupit. Komplet vycvik 75000eur. A navratnost? Pri plate 1500eur ziadna. Krasny den..:-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci co sa stazujete. Ja som v stadiu pripravy na karieru dopravneho pilota a chces lietat? ano chcem. Mas typovku? Nie nemam. Nech sa paci sprav si. Zaplat 15000e. Mas MCC?Nie. Spravime. Zaplat 2000e. Chces ist pracovat do Ryanairu? Nech sa paci zaplat 30000e za type rating a mozes nastupit. Komplet vycvik 75000eur. A navratnost? Pri plate 1500eur ziadna. Krasny den..:-) 

Kamarád přesně tohle taky absolvuje. Respektive už je po typovce a líta, myslím, že na a-410. Jinak ten plat jde po nějaké době nahoru ne ? Minimálně když si kapitán nebo Tě vezmou na větší letadlo (tam často zaplatí i typovku). 

 

 

Twl, tady je to dneska výživnější než v Humoru...hlavně ty rady. Chvilku jsem měl pocit, že Tomáš je tady jedinej střízlivej :)

Jj, celkem solidně mě některé návrhy děsí, trošku přemýšlím nad tím jak se člověk nechá ukolébat "bezpečnou" povahou fóra, já třeba poslal dnes ráno nějaké eura do SK, člověku kterého jsem nikdy neviděl. Naštěstí se tady jeho rady zatím neobjevily, tak nemusím plašit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vem si že si objednáš třeba okna do baráku, smlouvu před tebou někdo nějak podepíše ale záměrně tam švihne

jiný podpis. Zaplatíš zálohu a prachy ani okna nikdy neuvidíš, na smlouvě není podpis toho kdo se podepsal.

I když jsi viděl jak to podepisuje. :)

To prave neni sranda, ja tohle resim prave docela dost. Napriklad v praci se mi dost casto stane, ze mi smlouvu podepise nekdo, kdo vubec nema pravo za firmu smlouvy podepisovat. Evidentne je to ale bezna praxe, vetsinou se dost divi, kdyz jim to vratim.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, mně kdysi kolem roku 1994 takhle podepsal objednávku na tiskoviny někdo na ministerstvu zahraničí a když jsem pak poslal fakturu, tak jsem se dozvěděl, že ten člověk na to neměl právo a že prachy nedostanu. Nakonec jsem to z nich vypáčil, ale trvalo to. To mě naprosto vyléčilo ze zájmu o státní zakázky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie nevedela, a neslo povacsinou o skolenie ale skor o sluzobku kde cielom bolo nauc sa od nich sam. ako vravim podpisat jej to dali ked bolo po, v zmluve je napisane ze podpis nie je pod natlakom pricom dat to na podpis pred koncom skusobnej s istym vyhadzovom natlak podla mna je. a ako vravim ani nechce z fy odist. Co ale ak bude v fy nespokojna ...o dovodoch nechcem spekulovat, nie vzdy je dovod len vychcanost a lepsia ponuka . Je ine ked mi napr sef da na vyber - moznost sa vzdelavat al mi napr vyjde v ustrety pri studiu VS, atd a chce si ma zazmluvnit to berem. Ja som uz taku zmluvu raz mal, len rok , oznamili mi to ale uz na pohovore a zmluvu som dodrzal . takze za mna ked fer tak fer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nie nevedela, a neslo povacsinou o skolenie ale skor o sluzobku kde cielom bolo nauc sa od nich sam. ako vravim podpisat jej to dali ked bolo po, v zmluve je napisane ze podpis nie je pod natlakom pricom dat to na podpis pred koncom skusobnej s istym vyhadzovom natlak podla mna je. a ako vravim ani nechce z fy odist. Co ale ak bude v fy nespokojna ...o dovodoch nechcem spekulovat, nie vzdy je dovod len vychcanost a lepsia ponuka . Je ine ked mi napr sef da na vyber - moznost sa vzdelavat al mi napr vyjde v ustrety pri studiu VS, atd a chce si ma zazmluvnit to berem. Ja som uz taku zmluvu raz mal, len rok , oznamili mi to ale uz na pohovore a zmluvu som dodrzal . takze za mna ked fer tak fer.

To je teda dobre divne ze podpis az po skoleniach... asi by som z principu povedal ze nepodpisem. Nemam rad vychcanych zamestnancov, ale taketo veci sa pred koncom skusobky nerobia. Btw, skolenia uz dostala nie? Malo by byt v zaujme firmy aby neodisla prave teraz, uz ich to stalo prachy, odteraz bude firme len zarabat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...