Přejít na obsah

Kdo všechno tu vlastní IWC a jaký?!?


rorda

Doporučené příspěvky

Zdar kluci,

na nějakou chlubírnu to nevidím, ale napíšu to aspoň sem s pár fotkami.

Tak u mě přistály - zde na fóru už asi známé inženýry 323601 Mission Earth.

Je to opravdu kus železa a skutečný Heavy Tool - samotné hodinky mají 150 gramů, nerezový tah k tomu dalších 90 gramů.

Jsou velké, ale nádherně zpracované a bytelnost z nich opravdu čiší. Myslím, že je jejich předchozí majitel otestoval dostatečně, ale není to na nich téměř vidět.

Po inženýrech už pokukuju delší dobu, navíc design Geralda Genty (nebo aspoň inspirace tímto designem) mě lákají taktéž a IWC-čka jsem dosud nevlastnil.

Poté, co mi utekly ve výměně  před pár měsíci parádní světlé Mark XVI, tak jsem smutnil, ale - jak je vidět - trpělivost růže přináší  :)

Navíc, když jsem si prohlédl aktuální nabídku IWC, jejichž změnu modelů a rozměrů u ingů moc nechápu,  tak bylo rozhodnuto, že budu vybírat ze starších modelů.

Popisovat tady krásy inženýrů a kvalitu IWC by bylo asi nošení dříví do lesa, tak si to odpustím. I když, no tak aspoň trochu: vzorovaný ciferník, ručky, indexy a číslice "6" a "12" jsou prostě bombastické, stejně jako velká signovaná korunka, no a tah plynule přecházející do pouzdra je pro mě taky super.

Je to těžítko, ale ten pocit, že pod puristickým kovovýn dýnkem je schovaný kvalitní a bytelný inhouse, vše vynahrazuje.

Hodinky na tahu jsem zatím moc nenosil, takže si na tento nepřehlédnutelný a technicky vychytaný tah zvykám. Přiznám se, že zatím se mi líbí více kaučuk, ale třeba se to změní.

 

 

post-20760-0-33923500-1411215391_thumb.jpg

post-20760-0-79770900-1411215443_thumb.jpg

post-20760-0-34605500-1411215431_thumb.jpg

 

Hezkou sobotu

 

Michal

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace Michale,

starší Ingy jsou pro mě asi nej IWC, ten design je prostě úžasnej. Sám jsem vlastnil 3227 a vůbec bych se nedivil, kdybych se k nim jednou i vrátil. Trošku mě mrzí, že tyto největší "obludy" už nejsou moc pro mě, modrooranžový Plastiki bych moc rád ponosil....a radši je nos více na tahu, to je klenot sám o sobě  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju. Tvoje 3227-čky si moc dobře pamatuju, ty byly další kapkou, která  mě utvrdila v tom, že je "potřebuju".

Takže už je nemáš? 

Ty Tvoje jsem považoval ze nejlepší novodobé inženýry: velikost akorát (ani malé, ani velké), decentní, nepřeplácané.

Teď můžeš vybírat mezi 40 mm nebo 46 mm (když pominu 45 mm předražené přeplácané chronongrafy nebo 43 mm GMT opět předražená Eta), nic mezi tím, a to je škoda.

Tyhle obludy jsou trošku větší, než bych si přál,ale jsou to pravé ingy  a myslím, že je můžu nosit, takže jsem spokojen.

 

EDIT: překlep

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svoje Ingy jsem musel pustit po nákupu GMT, ale tak nějak počítám s tím, že se k nim jednou vrátím. Máš pravdu, že nynější produkce je docela bídná- buď musíš jít do 46mm, které už ale po přičichnutí k normálním velikostem (bondovky, Milgy) nejsou pro mě, nebo musíš jít do Ingů sice desingově a velikostně povedených ale bez srdce (možná trochu silný tvrzení, ale ETA do tohoto modelu podle mě prostě nepatří), několik chrono modelů se mi i líbí ale s cenovkama už hodně nad limit....ale každopádně pokud ti sedí, tak není co řešit a užívej jich, já časem trochu zamakám na zápěstí a třeba mi jednou taky budou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

To jsou Locqueovy Marky, že? Jsou nádherný. To jsou ty o nichž píšu v mé chlubnírně s Ingama 5 příspěvků výše. Ty mi kdysi nějak utekly, když byly na výměnu, a utrdilo mě to v tom, že IWC je to pravý ořechový...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ingy to je jeste jinej level :notworthy:

Pro mě jeden z nejzajímavějších cifrů vůbec.

Jsem rád, že je má takový nadšenec jako Ty. Já jsem tu bolest naštěstí zacelil o pár měsíců později ingama a jsem taktéž spokojenej  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Moc hezká volba, gratuluju. 

Marky XV a XVI jsou pro mě "echt flígry" střední váhy u IWC. Sedmnáctky už mají tu opičárnu se třemi čísly datumovky na cifru a to se mi hodně nelíbí.

To dýnko na šroubky je parádní. Ty šroubky jsou funkční nebo to je jenom atrapa?

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezká volba, gratuluju. 

Marky XV a XVI jsou pro mě "echt flígry" střední váhy u IWC. Sedmnáctky už mají tu opičárnu se třemi čísly datumovky na cifru a to se mi hodně nelíbí.

To dýnko na šroubky je parádní. Ty šroubky jsou funkční nebo to je jenom atrapa?

 

Ono hlavně u těch sedmnáctek je použitý nechutně tučný font, i indexy jsou silnější, celkově to působí nějak lacině. Tohle mi vadí o moc víc než ten banán na datum...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...