Přejít na obsah

Bitcoin


Doporučené příspěvky

Na Bitstamp pošleš SEPA platbu a až chceš, tak ti to pošlou zase zpátky. Dál nevím, asi řekneš účetnímu, ať ti vypočítá daň. Já svejch 40BTC vybral v roce 2013 šul nul páč sem potřeboval prachy na Datsuna. :D Teď se s tím učím žít a docela to de.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja drzel 31ltc, koupene za 47.8eur, prodane predevcirem za 250. Vybral zisk a zbytek jsem poslal do XRP, zitra maji oznamit dve velke firmy, ktere zacnou vyuzivat jejich menu. Na delsi drzeni budu kupovat monero, ale jen 2 nebo 3 aby se nereklo.

 

Kazdopadne je to gamble, ale proc ne nesvezt ze ano.

Upraveno uživatelem sidetone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu predsa nejde o kontrolu nad konkretnou transakciou, ale nad peniazmi ako takymi. ked nekontrolujes peniaze, nekontrolujes ekonomiku. a ked nekontrolujes ekonomiku, nekontrolujes vobec nic.

 

ked ide len o to, aby par uhrovitych smartheadov presunulo x bilionov vyrobenych na rope oceli a vojnach od starych traslavych deduskov na svoje ucty, to nejako nemusi znamenat problem, deje sa to kazdych 15-10-8 rokov (dot com, hypotekarna kriza, dnes startupovy osial.. ). Ale nova "nekontrolovana" kryptomena, ktora potencialne konkuruje dolaru? Hmm, tak za to sa vedu svetove vojny. Takze poleti to rychlo, a mozno aj vysoko, ale urcite treba vcas vystupit.. (a to si hovori kazdy koho poznam a kto tam pcha peniaze). Kto chce psa bit, palicu si najde.

by me zajimalo jak ted stat podle tebe kontroluje kes penize?

jak chces jako kontrolovat ekonomiku - nebylo neco takoveho nahodou za komancu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja drzel 31ltc, koupene za 47.8eur, prodane predevcirem za 250. Vybral zisk a zbytek jsem poslal do XRP, zitra maji oznamit dve velke firmy, ktere zacnou vyuzivat jejich menu. Na delsi drzeni budu kupovat monero, ale jen 2 nebo 3 aby se nereklo.

 

Kazdopadne je to gamble, ale proc ne nesvezt ze ano.

XRP jsem kupoval v sobotu, stálo to nulanula hov.no, jen tak ze srandy že to nějaký pátek podržím. Dneska jsem to prodal. Za mě spokojenost

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si nemyslim, ze je to drahy. Dokoupil dnes jsem za 750k Kc, k tomu, co mam z 2013, prizdisracsky rozlozene na LTC / monero, s planem hodlu 1-3 roky.

 

Ad "znate nekoho, kdo ma penize na uctu", ano. Znam osobne nekolik velmi skromnych lidi tady v CR z okruhu mineru, z dob, kdy jsem se tomu taky venoval. Oni to jsou povetsinou geekove, kteri nemaji potrebu jezdit v lambu, ale treba uz nemaji hypoteky.

 

Ad realne vyuziti, utraceni kryptomen. Vybrat to dnes jde uplne jednoduse - treba tenX ma funkcni fyzickou platebni VISA kartu, ktera je pres aplikaci v mobilu navazana, a platis kartou cokoliv, kdekoliv a s velmi rozumnymi poplatky. Viz tady treba: 

 

Ad anonymita a vyuziti pro nelegalni platby. K tomu uz bitcoin davno neni. BTC neni anonymni mena. Od toho je dnes skutecne anonymni Monero, anebo Zcash.

Upraveno uživatelem Mechac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze to moc neobstoji dokonca ani ako lietadlo. Proste tie super ceny nie su dane velkym dopytom, ale malou ponukou a baza ludi, ktori to realne pouzivaju je stale mala a ako sa ukazuje (viz Steam) nema do buducna nejaky vyrazny dovod narastat. Takze mimo akehosi medialneho hypu, ktory zatial jakz takz uspesne pritahuje ziskuchtivych spekulantov do toho dalsie realne peniaze uz proste nebudu mat od kial pritiect a vo chvili ked si nejaka vyznamnejsia masa investorov skusi svoje "vyhry" vybrat to zakonite padne ako hruska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze to moc neobstoji dokonca ani ako lietadlo. Proste tie super ceny nie su dane velkym dopytom, ale malou ponukou a baza ludi, ktori to realne pouzivaju je stale mala a ako sa ukazuje (viz Steam) nema do buducna nejaky vyrazny dovod narastat. Takze mimo akehosi medialneho hypu, ktory zatial jakz takz uspesne pritahuje ziskuchtivych spekulantov do toho dalsie realne peniaze uz proste nebudu mat od kial pritiect a vo chvili ked si nejaka vyznamnejsia masa investorov skusi svoje "vyhry" vybrat to zakonite padne ako hruska.

To je právě otázka. Celým tímhle humbukem vlastně kryptoměny objevila široká veřejnost. Je otázka jestli se to naučí využívat. Pokud obchodníci nějakou kryptoměnu začnou akceptovat tak s ní lidé budou platit. Velký problém je zatím volatilita těchto měn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je otázka jestli se to naučí využívat.

 

Pokud obchodníci nějakou kryptoměnu začnou akceptovat tak s ní lidé budou platit.

 

Počítal bych s tím že lidé jsou přirozeně pohodlní, tedy směna na jinou měnu a další proces

je něco co nebudou podstupovat pokud mají kartu od účtu a tou platí. Bezkontaktně a pohodlně.

Cokoliv navíc je "oprus". 10 let zpátky někdo v obchodě ve frontě vytáhl kartu při placení a půl fronty

protáhlo ksichty a přesunulo se k jiné kase, protože to bude trvat.

Dnes protahují ksichty za někým kdo vytáhne cash :) místo mávnutí bezkontaktní kartou.

 

Pokud ji obchodníci začnou akceptovat tak platí teorie že jde pouze a jen o to, jak z objemu utracených

peněz dostat provizi v podobě procent z platby.

 

 

Ostatně - umí mi někdo napsat nějaký výhody virtuální měny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítal bych s tím že lidé jsou přirozeně pohodlní, tedy směna na jinou měnu a další proces

je něco co nebudou podstupovat pokud mají kartu od účtu a tou platí. Bezkontaktně a pohodlně.

Cokoliv navíc je "oprus". 10 let zpátky někdo v obchodě ve frontě vytáhl kartu při placení a půl fronty

protáhlo ksichty a přesunulo se k jiné kase, protože to bude trvat.

Dnes protahují ksichty za někým kdo vytáhne cash :) místo mávnutí bezkontaktní kartou.

 

Pokud ji obchodníci začnou akceptovat tak platí teorie že jde pouze a jen o to, jak z objemu utracených

peněz dostat provizi v podobě procent z platby.

 

 

Ostatně - umí mi někdo napsat nějaký výhody virtuální měny?

Tak placení je rychlé. Samozřejmě jsou tam poplatky. Jako obchodník bych velký plus viděl v tom, že poplatek platí i zákazník :-) Totiž kazdej chce platit kartou ale málokdo ví, že tě to jako obchodníka něco stojí. Je otázka jestli ty poplatky za směnu a transakce do budoucna nebudou nižší než jsou na kartách. Pak by se to vyplatilo. Lidé jsou sice líní, ale také slyší na to, že je něco levnější :-) Některé kryptoměny dokonce slibují, že kromě směny budou jakékoli transakce bez poplatku. A to už je zajímavý. Když vezmeš pak v úvahu převody peněz do zahraničí je to ještě zajímavější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě otázka. Celým tímhle humbukem vlastně kryptoměny objevila široká veřejnost. Je otázka jestli se to naučí využívat. Pokud obchodníci nějakou kryptoměnu začnou akceptovat tak s ní lidé budou platit. Velký problém je zatím volatilita těchto měn.

 

samozrejme, ze sa to zacne vyuzivat. To je mimo debatu. Ako si vobec mozete mysliet, ze sa to nebude pouzivat ? Kazda nova vec ma dlhsiu adaptacnu dobu, ale nakoniec sa presadi, vid paypal, online shopping,. Krypto je len extenzia v tomto smere. Ide o to, ktore z tych 1000+ mien sa uchyti ako realne platidlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozrejme, ze sa to zacne vyuzivat. To je mimo debatu. Ako si vobec mozete mysliet, ze sa to nebude pouzivat ? Kazda nova vec ma dlhsiu adaptacnu dobu, ale nakoniec sa presadi, vid paypal, online shopping,. Krypto je len extenzia v tomto smere. Ide o to, ktore z tych 1000+ mien sa uchyti ako realne platidlo :)

Uchytí se co bude, snadno směnitelné s určitou mírou anonymity, bude to mít minimální nebo žádné poplatky a minimální volatilitu hodnoty, nebo prostě to do čeho se všichni nějakým způsobem zblázní :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tenhle seriál mě fakt začíná bavit, dnes běží díl - Zločinecká měna s poručíkem Colombem, co jezdí v Peugeotu 403, ročník 1952.

 

https://cdr.cz/clanek/bitcoin-je-zlocinecka-mena-obava-se-spojene-kralovstvi-zavede-prisne-regulace?

utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

***

:photo:  :photo:

 

Nerad bych k tomu celkově připojoval nějaké názory, odhady a předpovědi. Je to věc každého soudruha, všichni jste dospělí....., no my job.  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cetl jsi ten muj prispevek, kde jsem postoval video s realnym placenim kryptomenou platebni kartou? Normalni karta visa, se kterou muzes platit kdekoliv na svete, jen je parovana na btc, etherum, nebo dash (momentalne). Bez poplatku, bez limitu, s vybery s bankomatu, s rozumnymi kurzy, zadne rucni smeny nebo dalsi procesy.

 

Vyhody virtualni meny jsou nizke poplatky a rychlost transakce. Kazdy by vyuzival paypal, ale poplatky jsou extrem. Jednou to bude nejaka z virtualnich men, ktera bude paypalu konkurovat, ale ber, ze je to v cele v plenkach. BTC ani LTC to nebude. Ackoliv ten zmineny Steam, nahradil BTC prave Litecoinem. 

 

Počítal bych s tím že lidé jsou přirozeně pohodlní, tedy směna na jinou měnu a další proces

je něco co nebudou podstupovat pokud mají kartu od účtu a tou platí. Bezkontaktně a pohodlně.
Cokoliv navíc je "oprus". 10 let zpátky někdo v obchodě ve frontě vytáhl kartu při placení a půl fronty

protáhlo ksichty a přesunulo se k jiné kase, protože to bude trvat.
Dnes protahují ksichty za někým kdo vytáhne cash :) místo mávnutí bezkontaktní kartou.

Pokud ji obchodníci začnou akceptovat tak platí teorie že jde pouze a jen o to, jak z objemu utracených

peněz dostat provizi v podobě procent z platby.


Ostatně - umí mi někdo napsat nějaký výhody virtuální měny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moment a poplatky za ověřování transakcí jsou kde?

Tu kartu chápu, tam platí poplatek obchodník, plus ještě

jsou peníze schované ve směně, kurz bude vždy v prospěch

zpracující společnosti. Podle mého fakt nejde o nic jiného

než o systém jak dostat % z útrat. Dost dobrý, už jsem to

psal, tohle musí společnosti typu GP europe hodně žrát :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U TenX nejsou zadne poplatky. Ty BTC, nebo jine krypto mas v penezence primo v ramci appky a ke smene dochazi v momente platby. Jedine fee je tam standard Visy nebo Mastercard, ktere plati obchodnik, jako u jakekoliv jine platby kartou. Mrkni na youtube "tenx card payment", je tam kvanta videi s konkretni platbou. Ma to momentalne jen jedinou chybu - ty karty dodavaji s prodlenim, protoze to ma objednane moc lidi ;))

 

Fee za overovani transakce posilas jen v momente, kdyz prevadis treba BTC z vlastni penezenky do penezenky v appce.

 

Edit: vyzkouset si to muze kdokoliv, karta stoji 15 USD vcetne dopravy. Jo a je tam poplatek za vyber z bankomatu 2,75 EUR, to je fakt. 

 

Zajimavy jsou i limity (po overeni totoznosti):

US$10,000 limit per transaction
US$20,000 maximum spending daily
Unlimited lifetime spending
US$1,000 maximum ATM withdrawal amount per transaction; 2 withdrawal limit per day
Note: If you are registered as a French resident, your ATM withdrawal limit is US1,000 per 30 days
Unlimited ATM withdrawal lifetime

 

 

Moment a poplatky za ověřování transakcí jsou kde?
Tu kartu chápu, tam platí poplatek obchodník, plus ještě
jsou peníze schované ve směně, kurz bude vždy v prospěch
zpracující společnosti. Podle mého fakt nejde o nic jiného
než o systém jak dostat % z útrat. Dost dobrý, už jsem to
psal, tohle musí společnosti typu GP europe hodně žrát :)

Upraveno uživatelem Mechac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...