Přejít na obsah

Bitcoin


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ohledne toho daneni, neda se to nejak udelat formou daru? resil to tady nekdo? Jelikoz dary se nedani, tak jak na to. jestli to muzu treba synovi darovat formou nejake smlouvy notarsky overene nebo na poste uredne overit? díky pripadne za radu. jedna se o zisk cca 15 tis. zadna darda
Osobne si myslim, ze takhle to asi nepujde
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daň z příjmu je 15%, nejsme přece v Americe ;)

Ze zisku 00 nic je to vlastně taky 00 nic, bavíme se tady o pár stokorunách, resp. jednotkách tisíc korun, není jednodušší to zaplatit? A při bájných to the moon ziscích budete přece tak bohatý že Vám ta daň bude taky u zadku, no ne? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

Nemuzes mu ale prece darovat svuj nezdanenej prijem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To máš pravdu. Když mu ale darujes cely portfolio, tak už se asi nedá mluvit o převedení zisku.


Já budu pomalu řešit s mojí daňařkou, jaký podklady chce do přiznání, tak jsem sám zvědavej, jak se v tom orientuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Prochy68 napsal:

Takze je to jinak, nez jsem si myslel7ea42b809425dd7fe47b6e5121ccfcbb.jpg

Takze kdyz jednou rocne daruju manzelce cely portfolio, ona ho v okamziku darovani proda atd atd, jsem cistej jak slovo bozi.....tak to mi teda nenapadlo
 

Radši bych si promluvil s daňovým poradcem, nebo lépe s právníkem specializujícím se daně. Co si přečteš on-line je fajn, ale co si bude myslet berňák je potom jiná věc. A věř mi, že to není příjemná situace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@x591 Tak to byla samozrejme nadsazka, ja nic takoveho neplanuju. A ani by to u mne pri mem zpusobu obchodovani nebylo mozne. Tohle by bylo vhodne (pokud to lze) tak pro nekoho, kdo nakoupi, drzi a treba po par letech daruje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

@x591 Tak to byla samozrejme nadsazka, ja nic takoveho neplanuju. A ani by to u mne pri mem zpusobu obchodovani nebylo mozne. Tohle by bylo vhodne (pokud to lze) tak pro nekoho, kdo nakoupi, drzi a treba po par letech daruje.

👍 ještě že tak. Bohužel jsem jednou kreativitu zkoušel (ne krypto) a našel si někoho, kdo mi řekl, co jsem chtěl slyšet já - ne to, co si FO bude myslet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Prochy68 napsal:

Takze je to jinak, nez jsem si myslel7ea42b809425dd7fe47b6e5121ccfcbb.jpg

Takze kdyz jednou rocne daruju manzelce cely portfolio, ona ho v okamziku darovani proda atd atd, jsem cistej jak slovo bozi.....tak to mi teda nenapadlo
 

No podle tohodle článku to vypadá, že by to tak šlo. https://www.mesec.cz/danovy-portal/dan-z-prijmu/darovaci-dan/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by hlavne zajimalo, jak dam ty svoje stokorunovy operace na revolutu do priznani. Podklady zadny, to je koupit XRP za dvojku, prodat pulku a za tu druhou koupit ADA, pak to zase vybrat a koupit akcie United. Sam nevim, kolik jsem na cem v zisku. Chaos jako prase a do toho baba na bernaku, ktera si neumela spocitat ani dan z prijmu z pronajmu a musel jsem ji to vysvetlovat 2x po telefonu... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...