Přejít na obsah

Bitcoin


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 minutami, xcmaniax napsal:

Technologii vůbec nerozporuji. Ale nerozumím proč je na trhu tolik krypt? Je to do budoucna praktické? Proč je to jenom investiční artikl? Kdyby se ukázalo na jedno krypto a ze 100% to nahradilo peníze, tak to může být fajn:-) nerozumím jestli ti investoři tedy čekají na tohle nebo akceptovali, že to je na věky součást investičního portfolia co jednou prodají za "normální" peníze. 

Tak krypt je hodne protoze kazde se snazi adresovat problemy jineho popularniho krypta. Napr levne transakce, velka rychlost, atd. Pak mas ruzne zpusoby zabezpeceni site napr. Proof of Work, Proof of Stake, Proof of Space atd. Nektera krypta se snazi byt "zelena" atd. Pak mas spoustu coinu spojeny primo s produktem, napr. hrou, smenarnou, atd. Ne vsecko prezije, ale co prezije bude fajn.

Realne pouziti to ma uz tedka napr. https://www.stonercats.com/ coz je v podstate crowfungovy serial kde "klienti" interaguji naprimo s hollywooskymi hvezdami a producenty. Vyhody jsou, ze obejdes kompletne vsecky studia a producenty, netfixy atd. Serial je na dnesni dobu pomerne politicky nekorektni, takze Netflixem atd by neprosel. Stejne to ma vyhodu pro produkci, ze neni zavisla na nejakym tlustoprdovi s razitkem, aby jim neco schvalil a pak jim do toho kecal co tam maj nebo nemaj mit. S tim, ze vsecky ty penize jdou opravdu do toho vyrobku. A bonus? Pokud to ma DAO, tak jses v postate spoluvlastnikem a muzes dostavat podily na zisku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Anela napsal:

cemu mam na tech kryptomenach rozumnet a cemu mam verit? mozna na to jdu spatne... mozna proto jeste nemam to lambo...

Uprimne vsemu nerozumi nikdo. Musis si vybrat oblast, ktera je pro tebe zajimava. Napr. L1 coiny, NFTs, DeFi, gaming coiny atd. Pak tomu musis venovat spoustu casu, abys dane oblasti rozumel a umel delat svoje vlastni rohodnuti co muze byt dobra investice a co ne. Pak musis vymyslet svoji stretegii investovani (co, proc, za kolik, kdy prodat atd.).

 

Pokud patris do skupiny lidi co chce investovat do krypta, ale nema cas nebo zajem se o to zajimat 8 hodin denne, tak je asi nelepsi DCA do BTC a neresit to. Pak mas horizont stredni cca 5 let nebo dlouhodoby 10+ let. Kazdej den/tejden/mesic posles nejakou castku a neresis jestli to jde nahoru nebo dolu. Obecne to jde nahoru a v horizontu 5+ let to bude vydelecne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nepletu, tak BTC už někde v jižní Americe jako oficiální platidlo funguje. Jinak já sem nepřišel nikoho lákat ani přesvědčovat, kdo o tom ví ještě míň, doporučuju si to nechat vysvětlit od lidí, co se v tom orientujou, poslouchal jsem průběžně různý podcasty a rozhovory cca 2 roky, než jsem pořídil trezor a rozhodl se tam něco dávat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám třeba obavu, že v horizontu 10-20 let se crypto zaběhne, bude vyřešena spousta technických problémů a následně si to řešení implementují technologičtí giganti do svého produktu, který si protlačí jednotlivými státními systémy a tím všechna ostatní crypta, včetně BTC pohřbí. Funguje to tak v IT běžně, průkopníci něco vyvinou - Apple a spol. implementují, koupí, napodobí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, azeppelin napsal:

Já mám třeba obavu, že v horizontu 10-20 let se crypto zaběhne, bude vyřešena spousta technických problémů a následně si to řešení implementují technologičtí giganti do svého produktu, který si protlačí jednotlivými státními systémy a tím všechna ostatní crypta, včetně BTC pohřbí. Funguje to tak v IT běžně, průkopníci něco vyvinou - Apple a spol. implementují, koupí, napodobí...

Jedna vec je, kdyz si Bukele naimplemetuje L2 (Lightning network) nad BTC aby to mel bez poplatku v ramci El Salvadoru a druha je totalni centralizace. Ja obecne nemam rad coiny centralizovane (napr. BSC). Podivej se jak dopadl Facebook, rovnou na hubu s tim jejich Meta. Hodnota BTC, ETH apod. je prave v silne decentralizaci a nemoznosti zniceni 10ti atomovkama. Jinak jasne, bude treba casem ditalni ceska koruna, ale tu bude moct porad tisknout CNB podle sve politiky jak se ji zachce. Takze si nemyslim, ze by to melo "vetsi dlouhodobou hodnotu" nez treba BTC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ocividne tu je velka skupina lidi co jsou nadseni z technologickeho pozadi a asi opravnene. Tato skupina zcasti nebo uplne popira nebo upozaduje ekonomickou realitu dnesniho sveta a to, ze veci a sluzby maji svou hodnotu vyjadrenou penezi. Btw hodnotu krypta taky vyjadrujeme penezi, ze. Dokud tu budou penize a ne jen krypto budeme porad v situaci jako dnes - tj. je to investice/spekulace, ktera rano stoji 100, odpoledne 80 a vecer treba 110. Kdo to takhle bere, treba to proda vyrazne lip nez koupi. Zakonite dalsi lidi prodaji levneji a prodelaji nebo to budou muset kupovat postupne uplne vsichni a pak nastane konec sveta 😄 Ale tesim se az si za treba 5 let projdu tohle vlakno a budu se smat jak je vse jinak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, matejcaha napsal:

Jedna vec je, kdyz si Bukele naimplemetuje L2 (Lightning network) nad BTC aby to mel bez poplatku v ramci El Salvadoru a druha je totalni centralizace. Ja obecne nemam rad coiny centralizovane (napr. BSC). Podivej se jak dopadl Facebook, rovnou na hubu s tim jejich Meta. Hodnota BTC, ETH apod. je prave v silne decentralizaci a nemoznosti zniceni 10ti atomovkama. Jinak jasne, bude treba casem ditalni ceska koruna, ale tu bude moct porad tisknout CNB podle sve politiky jak se ji zachce. Takze si nemyslim, ze by to melo "vetsi dlouhodobou hodnotu" nez treba BTC.

Jasně, online koruna a další měny prakticky netřeba tisknout. Naopak se tisknout přestane a ustanoví absolutní bezhotovostní platba. U těch nadnárodně korporátních produktu může velice jednoduše zvítězit lidská pohodlnost a masovost. Btw třeba Meta bych rozhodně nepohřbíval. To je stejná vize, jak před pár lety FCB, která prochází zatím porodními bolestmi.

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak všechno se nějak vyvíjí, já tohle vlákno objevil cca týden zpět a bylo zábavný si to přečíst od začátku a vidět, že i lidi, který to nechytili úplně ze startu s tím měli šanci udělat štěstí a přeju jim to. Může se samozřejmě stát tisíc věcí a člověk na ně musí nějak reagovat, jak říkám, je to hra, kterou každej hraje za svý, pokud dojdeme k tý bezhotovostní společnosti, jsme už úplně rukojmí těch dobytků co to tu vedou s tohle bude rozhodně zajímavá alternativa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám takovou vlastnost, nevím jestli je dobrá, ale kalhoty stahuju fakt až když vím že budu brodit. O tomhle aspektu vím a zatím vahám, jestli použít kartu při nákupu do trezoru, zatím mám pár drobnejch na papírový peněžence z bitcoinmatu i přes větší poplatky. Můžou stokrát vědět kde to je, ale je jim to na 2 věci. Uvažoval jsem i o založení účtu někde úplně mimo, ale to mi zatím přijde dost krkolomný. Zn. To že jsem paranoidní, neznamená, že po mě nejdou 😀 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, (Miloš) napsal:

No mám takovou vlastnost, nevím jestli je dobrá, ale kalhoty stahuju fakt až když vím že budu brodit. O tomhle aspektu vím a zatím vahám, jestli použít kartu při nákupu do trezoru, zatím mám pár drobnejch na papírový peněžence z bitcoinmatu i přes větší poplatky. Můžou stokrát vědět kde to je, ale je jim to na 2 věci. Uvažoval jsem i o založení účtu někde úplně mimo, ale to mi zatím přijde dost krkolomný. Zn. To že jsem paranoidní, neznamená, že po mě nejdou 😀 

Paranoji nikdy nie je dost😅 mna na tom celom asi najviac odradza to danenie..nie som clovek, co by toto chcel odrbavat,presne ako pisal kolega hore .teraz to ludom mozno prechadza,ale prave preto,ze to uz anonymne rozhodne nie je, budu dalsie roky zaujimave.vieme aka je doba, stat si toto postrazi,predsa len je v tom dost penez. Ked to spravia racionalnejsie,napr.ako akcie,ze ked to rok podrzis,si oslobodeny od dane,tak to pre mna zmysel mat bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Prochy68 napsal:

Nevim jak na Slovensku, ale u nas je casovy test na akcie 3 roky.

Jestli myslis promlceci dobu, tak to je podle castky o jakou se jedna. Je to od 3 do 10ti let. 

 

před 1 hodinou, minuso napsal:
před 1 hodinou, (Miloš) napsal:

No mám takovou vlastnost, nevím jestli je dobrá, ale kalhoty stahuju fakt až když vím že budu brodit. O tomhle aspektu vím a zatím vahám, jestli použít kartu při nákupu do trezoru, zatím mám pár drobnejch na papírový peněžence z bitcoinmatu i přes větší poplatky. Můžou stokrát vědět kde to je, ale je jim to na 2 věci. Uvažoval jsem i o založení účtu někde úplně mimo, ale to mi zatím přijde dost krkolomný. Zn. To že jsem paranoidní, neznamená, že po mě nejdou 😀 

Rozšířit  

Paranoji nikdy nie je dost😅 mna na tom celom asi najviac odradza to danenie

Pokud nic neprodas, tak dan neplatis. Takze kolega napr. posila 100 kc denne do BTC a nic nemusi resit. Pokud to tak bude delat treba 10 let, tak to muze byt potencialne zajimave. Pak by pri prodeji samozrejmne dan platil, ale do te doby klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie som odbornik na dane a investovanie,takze to co pisem berte prosim s rezervou a nemusi to byt 100%pravda.  premlcaciu dobu som vsak nemyslel. Ak sa nemylim,tak u nas ked nakupis akcie a podrzis ich viac ako rok,tak dan zo zisku neplatis.

https://www.podnikajte.sk/dan-z-prijmov/zdanovanie-investicii

To ze napr BTC clovek berie ako formu sporenia beriem, "bohuzial" ak sa zadari, tak ta dan po x rokoch  bude boliet tak ci tak.proste mi to pride take jemne nefer.je to vysoko rizikova investicia, kde mozes slusne zarobit a aj slusne rychlo zhoriet.ak pride druha moznost,tak stat po tebe ani nestekne..je mi jasne, ze to je tak aj pri podnikani a inych dealoch.tu to vsak vnimam nejak citlivejsie a preto stale vaham,ci do toho naskocit.len tolko som chcel.

Ps.sry teraz som to znova precital a podmienka 1 roka plati,ked obchodujes na burze cennik papierov v Bratislave🙃

Upraveno uživatelem minuso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...