Přejít na obsah

Bitcoin


Doporučené příspěvky

před 20 minutami, xcmaniax napsal:

Tady se pořád mluví, jako kdyby ta hodnota byla nějakej virtuální barometr. Ale ta hodnota je přece úměrná tomu, kolik za to někdo reálně zaplatil a tím pádem kolik je celkem za danou věc utraceno reálných peněz. Ty faktory neovlivňují cenu, ale to kolik lidí nebo institucí BTC a jiné instrumenty kupuje nebo prodává, to pak samozřejmě určuje cenu. Kdyby měl mít BTC hodnotu 1 mil USD v dnešních kurzech, tak si zkuste spočítat kolik by v tom muselo být peněz. Zřejmě tolik, že by to bylo aktivum s největší zainvestovanou částkou na světě. Jen k té Tesle - taky tam jsou teď obrovský korekce, na druhou stranu firma všechny překvapila a je to teď továrna na peníze...

Dej si do google "tether" ;) a neco si precti. Ja netusim, byvaly kolega je asset manager dost velkeho krypto fondu (myslim, ze tam maji nejake stovky milionu eur) a ja bych jim tam prachy nedal a asi i on ti rekne, ze kdyz ano, tak max nejaky nizsi procenta portfolia.... takze je to proste porad o tom stejnem.

K Tesle, je to s Amazonem duvod proc nedrzim nikde naprimo ETF v S&P. Naopak Alphabet jsem ted treba prikupoval. Nejsilnejsi pozici mam v CEZ, kde jsem si nekdy v Listopadu delal dcf valuaci a cilova cena akcie mi vychazela 1650-1900.  Ted by vysla jeste o kousek vys, navic to beru jako konzervativni vec. Nejak aktivne se tomuhle ale uz roky nevenuji, protoze jsem zjistil, ze me mnohem vic bavi aktivnejsi veci typu private equity, provoz atd... 

Coz uz je mimo tema. O btc vim houby, neco malo jsem v nem a Ethereum mel a ted jsem to poslal UA armade vse zacatkem konfliktu, coz je na konec si myslim stejne mnohem lepsi investice....

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 7 minutami, vojta1 napsal:

Dej si do google "tether" ;) a neco si precti. Ja netusim, byvaly kolega je asset manager dost velkeho krypto fondu (myslim, ze tam maji nejake stovky milionu eur) a ja bych jim tam prachy nedal a asi i on ti rekne, ze kdyz ano, tak max nejaky nizsi procenta portfolia.... takze je to proste porad o tom stejnem.

K Tesle, je to s Amazonem duvod proc nedrzim nikde naprimo ETF v S&P. Naopak Alphabet jsem ted treba prikupoval. Nejsilnejsi pozici mam v CEZ, kde jsem si nekdy v Listopadu delal dcf valuaci a cilova cena akcie mi vychazela 1650-1900.  Ted by vysla jeste o kousek vys, navic to beru jako konzervativni vec. Nejak aktivne se tomuhle ale uz roky nevenuji, protoze jsem zjistil, ze me mnohem vic bavi aktivnejsi veci typu private equity, provoz atd... 

Coz uz je mimo tema. O btc vim houby, neco malo jsem v nem a Ethereum mel a ted jsem to poslal UA armade vse zacatkem konfliktu, coz je na konec si myslim stejne mnohem lepsi investice....

Souhlas, taky jsem nejvíc v ČEZu, ale pořád jsem konzerva a obecně v tomto typu investic peněz moc nemám. Poslední dobou zjišťuju, že je potřeba se taky víc zabývat utrácením, aby pak člověk nezjistil, že je ti 60, máš zainvestováno, ale ten nejlepší čas je za náma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nemyslím, že se mi na tom podaří pohádkově zbohatnout, dal jsem tam peníze, o který bych stejně díky inflaci za pár let přišel tak jako tak. Zatím se mi je podařilo díky stádnímu chování těch takzvanejch investorů zhodnotit o 10%, školy nemám, ale není to tak složitý a říká to spousta chytřejších, chovat se opačně než to stádo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, (Miloš) napsal:

Já si nemyslím, že se mi na tom podaří pohádkově zbohatnout, dal jsem tam peníze, o který bych stejně díky inflaci za pár let přišel tak jako tak. Zatím se mi je podařilo díky stádnímu chování těch takzvanejch investorů zhodnotit o 10%, školy nemám, ale není to tak složitý a říká to spousta chytřejších, chovat se opačně než to stádo

No to už dávno neplatí chovat se opačně než stádo:-) Jestli jsi zhodnotil o 10% protože už jsi prodal, tak ok, pokud to tam furt máš, tak to neznamená vůbec nic, to je změna co to tam udělá klidně za 2 dny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co za dva, za půl . 10% jsem mel vcera na ada a uz mam za puvodni cenu opet nakoupino. To nemachruju, celkove tam tecu . Jinak ČEZ držím a držet budu, teď pribiram pomalu KB jak to pada a na hraní trochu Erste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No teď to tam mám, část za cca 40500 a část za 31500, prodal jsem za 46 cca. No a teď samozřejmě budu čekat. Neříkám, že je to jistý a vlastně ani nechci přesvědčovat nikoho, kdo tomu nevěří, sám jsem super konzerva a 2 roky jsem váhal, jestli ty drobný co mám, chci hupnout zrovna v tomhle, ale aktuálně vlastně čemukoli věřím víc, než těm pitomcům, co to tady vedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tomu nerozumim, co znamena, ze nekdo pali shibu?
 
Snizuje se pocet minic v obehu, melo by to tlacit cenu vzhuru. BTC je danej kolik jich bude max. Shiba ma bambilion minci a tim padem je cena dost naredena, jejich moc a exkuzivita mala.


Odesláno z mého 2109119DG pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luna saha na same dno, otazkou je zda bude mit duveru a silu se odrazit zpet. Tahle retezova reakce muze jeste chvilku cloumat trhem.

https://www.kurzy.cz/zpravy/650666-panicky-vyprodej-na-terra-luna/

Taky mi laka ji nakoupit


CRO slo pekne dolu, kdo jede jenich karty muze levne poskocit na dalsi level.

Odesláno z mého 2109119DG pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako je to fakt vtipný teď, panické výprodeje úplně na všem kromě BTC...Cardano v loji, Polygon, Shiba, Solana, Dogecoin...

Mimo shiba a dogecoinu jsem všechno co píšeš přikoupit a ještě něco k tomu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim, ze jsme vsichni tak trochu meli v mysli “jaky by to bylo, kdybych koupil B za dolar”…..no a vono se nam to mozna splni
jinak je klasickymu profilu individualniho “investora” prilozene foto
B5FEF01B-9458-4387-82CE-47B933DA01CF.thumb.jpeg.2142291dd54ee277b1ba9e68c9a317c6.jpeg
A v jaky fazi jsme na grafu ted?

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...