Přejít na obsah

Bitcoin


Doporučené příspěvky

před 7 minutami, moco napsal:

Propady jsou pravidelně, ale z dlouhodobého hlediska trh furt roste. Prodělávají ti, kteří se leknou a prodávají, když je to dole. 

Taky se dá říct, že nejvíc vydělávají ti, co prodají rozumně nahoře a pak zase koupí rozumně dole..:-) u Těch co drží třeba 30 let, tak máš pravdu, ale když jen pár let, tak ta nákupní cena naprosto rozhoduje. Co je ale nové, tak že posledních pár let/měsíců v podstatě neplatí jasná investiční pravidla z posledních "sto let". Trhy dost ovlivňují roboti, armáda náhodných investorů a v neposlední řadě online informace a diskuze jako je tato. Jinak by nikdy nenastoupaly technologické firmy tak kam se dostaly, protože ekonomicky to nemělo žádný smysl a proti současným i budoucím ziskům a třeba dividendám vlastně pořád nemá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 15 minutami, xcmaniax napsal:

Taky se dá říct, že nejvíc vydělávají ti, co prodají rozumně nahoře a pak zase koupí rozumně dole..:-) u Těch co drží třeba 30 let, tak máš pravdu, ale když jen pár let, tak ta nákupní cena naprosto rozhoduje. Co je ale nové, tak že posledních pár let/měsíců v podstatě neplatí jasná investiční pravidla z posledních "sto let". Trhy dost ovlivňují roboti, armáda náhodných investorů a v neposlední řadě online informace a diskuze jako je tato. Jinak by nikdy nenastoupaly technologické firmy tak kam se dostaly, protože ekonomicky to nemělo žádný smysl a proti současným i budoucím ziskům a třeba dividendám vlastně pořád nemá. 

A ted uz jen to datum, kdy bude rozumne nahore a dole a mame vystarano 🙂

A nastoupalo to vsechno predevsim proto, ze je v obehu mraky penez. Nejvic se to ukazalo na kryptu.

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čoveče u technologických firem si nemyslím, že trh reagoval nelogicky. Kvůli covidu dost lidi prognostikovalo, že se výrazně promění fungování celé společnosti: firem (HO) a spotřebitelů on-line nákup). A na týhle positivní vlně to prostě jelo. Ale realita ukázala, že lidi jsou dost konzervativní a vrací se do starých kolejí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba já šel včera pro mlíko normálně do sámošky ;) což jen potvrzuje výše uvedenou teorii, kdy spousta lidí na netu nabývá dojmu že spasí svět, u někoho se to vyvine do stavu kdy začne jist jen trávu, jiný zase nabudou dojmu že klasické profese vlastně nikdo nepotřebuje a že i ten steak si nějak roboticky vypěstujeme, bitcoin bude za milión dolarů, který bude mít nejspíš hodnotu dnešního milionu dolarů a tak. Pak i běžný lidi se nechají strhnout s vidinou Lamba za rok, nejdéle dva a pošlou někam za něco litr, dva, deset. Nicméně tímhle tempem bude ještě dneska tisícina bitcoinu pod pět stovek, no nekupte to (vtip).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vono má všechno svoje meze (krávu na netu asi nepodojíš). Ale co se týče nákupu, tak my se ženou jsme dost jeli na on-line už dříve a během covidu jsme se úplně přesunuli. Takže jsem zjistil, že neexistuje nic co já osobně bych na netu nekoupil nebo nebyl ochoten koupit. A to jsem tak fakt už nakupoval věci, co bych v minulosti koupil jen F2F

upřímně teď představa, že jdu někam do obchodu (kromě jídla), mě dost děsí (divný lidi & obrovská ztráta času)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Ajaj napsal:

Tak vono má všechno svoje meze (krávu na netu asi nepodojíš). Ale co se týče nákupu, tak my se ženou jsme dost jeli na on-line už dříve a během covidu jsme se úplně přesunuli. Takže jsem zjistil, že neexistuje nic co já osobně bych na netu nekoupil nebo nebyl ochoten koupit. A to jsem tak fakt už nakupoval věci, co bych v minulosti koupil jen F2F

upřímně teď představa, že jdu někam do obchodu (kromě jídla), mě dost děsí (divný lidi & obrovská ztráta času)

Máš pravdu, ono se to i technologicky dost potvrdilo a svět se hodně změnil. Cenu akcie ale dominantně vždy určoval zisk, dividendová politika, zadluženost firmy atd. A tady v těch cenách akcií co tu byly a často jsou prostě ta čísla nedávala smysl, byly to peníze z ničeho a založené jen na poptávce a nabídce v daný čas na dané akcii, kde nikdo nepřemýšlel jestli ta poptávka bude trvat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nad tím tak přemýšlím tak už pěkných pár let nakupuju online vlastně všechno vyjma potravin, ale to je dáno jednak tím že k nám nikdo nezávaží a také tím, že profesionální deformace (gastro, hotelnictví). I když v byznysu vlastně téměř vše jde formou online, někdy telefonní objednávky a dovozu, vyjma když se jede na farmu pro sýr, maso, ryby a to jen proto, že nás sami nezavezou. Takže tohle za dejme tomu posledních 10 let je určitě mazec, pamatuju si jak Makro rozjíždělo závozy do hospod, tenkrát jsem tomustrašně fandil, měl jsem v regionu největší obrat na delivery a první objednávky jsem posílal jako excelovou tabulku na obchod, dnešní obraty mají X násobné, závozovou platformu, eshop . . . a to jen za 10 let. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak rozhodně akcii v posledních pár letech jely na vlně optimismu, kdy kdejakej jouda (🙋‍♂️) viděl, že to jen roste, plus do toho plno zemí tlačilo levný prachy. A na tom se, bohužel to tak vypadá, vezlo i krypto.

Ale opět, co se týče technologických firem, tak to není úplný hypo. Když si vezmeš jaký cash má k dispozici např. Apple, Google, FC, tak se nejedná o nějakou bublinu. A z principu dividendy nevyplácí (nebo trapný - Apple, kde Cook narovinu řekne, že ho akcionáři nezajímají, ale pouze zda je jeho zákazník spokojený), protoze to mají na další růst a akvizici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak se dá investovat i do úplně obyčejnejch věcí, jako třeba větší nákupy 🤣 mám hodně rád majonézu a dneska při procházce kolem regálu jsem zjistil, že těch 6 sklenic, který jsem nedávno v nějaký akci koupil za 210kč se dneska prodává za 594kč, takhle kdyby šel bitcoin 😂

No nic, ty svoje drobný jsem převedl do trezoru, aby mi je po dobu mé nepřítomnosti binance nevyměnilo za nějakej hnůj a doufám, že až se vrátím z dovolený, nebudu tu story o nejdražší pizze vyprávět v obráceným módu, protože to na nic jinýho nebude 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdy vlastně začnete kryptoměny normálně používat, tak jako standardní peníze? Myslím tím, koupit si večeři, elektroniku, nebo zaplatit dovolenou? Když je to ta budoucnost a super věc, tak proč to používáte jen pro výdělek normálních peněz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, moco napsal:

Hned jak to poroste, tak tím zaplatím nové Porshe 911, už se těším až to převedu 🙂 

Jinak platit tím můžeš u hodně obchodníků...

A tím se vlastně kruh uzavře, jelikož tou operací zcela padá komplet idea anonymity, nemožnosti jeho zničení, padělání, decentralizace . . . jsem houby ekonom, ale pokud je daný kurz na peníze, resp. zboží, tak všechny atributy jsou pasé, protože se budou řídit majoritou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...