Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

Taky jsem četl diskuse, dal na doporučení prodejců a moje boty Meindl Jersey bez GTX mi po dvou letech udělaly po ošetřování Sno Sealem to stejné co Tobě.

Reklamace naštěstí uznána.

Proto za mě Sno Seal ne.

Po teto zkusenosti taky sno-seal vynecham a zvolim radeji nejaky kondicioner. Sno-seal (nebo jiny vosk) namazu az odejde goretex....nebudu riskovat dalsi sklamání.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty prosimte zapomen, ze sno-seal se nepouziva na goretex, na nubuk ho pouzije 90% lidi driv nebo pozdeji. Doporucuji to i ve spec.prodejnach. Sno-seal se na nubuk a semis nedoporucuje z duvodu zmeny barvy a prodysnosti.Neco si o tom precti. Ja jsem si to z palce nevycucal.

 

Nic si o tom číst nebudu. Vycházím z vlastní, třicetileté zkušenosti s kůží - tady je moje práce, kdyby ses chtěl podívat. Ty boty jsou prostě zničené nevhodným ošetřováním a divil bych se, kdyby byla tahle reklamace uznaná. Viděl jsem několik nubukových bot zničených sno sealem, takže ho prostě nedoporučuji používat. Goretex nad sebou potřebuje mít prodyšný materiál, což kůže zalepená včelím voskem rozhodně není. Jinak to nefunguje. Tady pro srovnání jedna fotka - nové a staré Alasky. Ty staré mají přes 12 roků a jsou ošetřované pouze impregnačním sprejem. Na jedné botě už je kůže prasklá v místě ohybu, ale to je častým nošením. Nosil jsem je skoro denně a používal jsem je i jako pracovní boty. Asi po pěti letech jsem je nechával znovu podrazit.

 

IMG_7274.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po teto zkusenosti taky sno-seal vynecham a zvolim radeji nejaky kondicioner. Sno-seal (nebo jiny vosk) namazu az odejde goretex....nebudu riskovat dalsi sklamání.

 

hlavně nechápu 4 měsíce a 5 vrstev ... já  na svoje Alasky používám jenom impregnaci ve spreji, je fakt, že je nosím jenom do hor a na podzim s holkou na přespoláky. Ale maj za sebou několik dovolených v Alpách a v Tatrách. Jsou dodrbaný od kamenů, ale kůže teda nikde popraskaná není. Manželka má nějakej dámskej model, ještě dýl než já a taky bez problému. Prostě sundám tkaničky, okartáčuju je, vezmu vlhlkým hadrem a nastříkám impregnaci, jak říkám méně je v tomto případě více :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnešní zjištění na podvečerní procházce - zvrchu jagžtagž dobrý, zespod na pitcu - Baťa = never more

 

*tak co bych chtěl za dvojku eště že sou v záruce, možná dostanu novou podrášku :)

PUR podešev, pokud se neplatu. Její poněkud problematickou vlastností je reakce se vzdušnou vlhkostí (tzv. hydrolýza), při které dochází k degradaci materiálu. V praxi se to nejčastěji projeví perasknutím v linii ohybu. U běžných vycházkových bod je to otázka 1 - 1,5 roku od nákupu. Ten proces probíhá bez ohledu na to, jestli se boty používají nebo ne.

 

kolegovi 14 let stary Alasky letos v Tatrach.... takze muzes byt jeste 5 let v klidu :)))) prvni podrazka se urvala ( nastesti ne cela ) cca po 20 minutach cesty ze Zbojnickeho chaty. Druha podrazka to vzdala na Sliezkym dome :)

 

attachicon.gif20140122_210.jpg attachicon.gif20140122_211.jpg

attachicon.gif20140122_213.jpg attachicon.gif20140122_259.jpg

attachicon.gif20140122_260.jpg attachicon.gif20140122_275.jpg

 

moco: ja mam Alasky 2 roky a bez problemu. Zatim resim impregnace sprejem. Jak odejde goretex, tak prijde na radu sno-seal. Ale ne v takove mire jak ty :)  

PUR mezipodešev a tentýž problém. Struktura materiálu mezipodešvě se prakticky rozpadne a celý spodek upadne. Příjde to bez varování. U této kategotie bot se to děje tak po 5 - 8 letech, je to hodně individuální. 14 let je super výsledek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

PUR podešev, pokud se neplatu. U běžných vycházkových bod je to otázka 1 - 1,5 roku od nákupu. 

co je to za podrážku nevím, ale čas rozpadu si trefil naprosto přesně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto jsem diskutoval a zjistoval na outdoorforu a vetsina lidi voskuje nubuk. Stale si stojim za tim, ze voskem jsem kuzi nedonutil k popraskani.Ale to je jedno, nebudeme menit tema vlákna.

http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=4881&hilit=impregnace+nubuk

 

ja bych k tomu vcelimu vosku jeste neco malo pripsal... prece jen se tema tyka obuvi a tim padem by se tady mohlo zminit i to, jak se o ni (ne)starat...

 

vceli vosk na sebe vaze vodu, kdyz tu vodu nema z okolniho prostredi, vytahne ji z kuze. vceli vosk je super duper prirodni material, momentalni outdoor masaz mu dava 110% a doporucuje ho deset z osmi horskych serpu

dokonaly marketingovy tah, jak prodat kousek vosku je podle me toto http://www.fjallraven-shop.cz/trekking/.fjallraven/greenland-wax,F79060.html

wikipedie (v tomto pripade podle me spravne) to take rika v zajimavem clanku http://en.wikipedia.org/wiki/British_Museum_leather_dressing

sam mam doma hroudu vceliho vosku, delam ruzne kombinace kremu, hledam idealni pomery, experimentuju a testuju, zatim bohuzel musim rict, ze vosk je tam dost jakoze na efekt (proti prvni verzi kremu, kde jsem ho dal naivne 50%). alespon mi ta kostka vosku v komore dela uzasnou vuni :)

 

momentalne jedu na vlne, ze na kuzi zivocisne oleje... kostni olej a lanolin. boty otrvu vlhkym hadrem nebo hubkou, necham v klidu oschnout, zlehka napatlam nejakou aktualni smesi, lestim hadrem, nebo kartacuju, podle nalady (vetsinou stejne specham, takze rychle rychle a proces lesteni vynechavam)

 

a abych nebyl ot, kdyz uz tady momentalne jede vlna keen :)

120689_366_45.jpg

super pohodlna papuce, bohuzel oba kousky (puvodni i reklamovany) nejsou do deste, pres podrazku sajou vodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je to za podrážku nevím, ale čas rozpadu si trefil naprosto přesně

Je to daň za nízkou hmotnost. Stejná podešev z gumy bude v podstatě nesmrtelná (ošlapání můžeš řešit pořád dokola podrážením), ale boty budou těžší a tím pádem méně pohodlné.

PUR podešve jsou výrazně lehčí a téměř se neošoupou (drží se vzorek), pro někoho může být problémem životnost. Je to něco za něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

''Moj'' majster obuvnik mi na boty do extremnych podmienok, ktore mi usil (konska koza) odporucal obycajne 'kremy' s obsahom vcelieho vosku. Na nubuk a Gore-Tex to vsak bude fungovat asi inak - a teda urcite radsej impregnacny sprej.

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tu odpověď z Loake fabriky - odpověděli do 24 hodin, což oceňuju

 

--

 

Good Afternoon Mr KFL,

 

thank you for your purchase.

 

Whilst I would agree that the toes of the shoes have worn quickly, there are circumstances which this is perfectly normal, and will not affect the shoes long term.

 

The area of the sole which wears quickest will depend upon the gait of the person wearing the shoes. I have found for example that when wearing Loake shoes myself that have longer fronts, they will exhibit this rapid wear at the toe to begin with, but does not continue once some of the sole has worn away, and the stitching etc is not affected.

 

If you find that the soles wear rapidly to the point where the sole becomes detached at the toe, then I would state there is definitely an issue, but at present I don?t believe there will be a problem with these shoes in terms of the lifespan of the soles.

 

I hope that this is of some help, but if you have any further questions please do not hesitate to contact me.

 

Kind regards,

Oliver

 

--

 

Čili jsem na tom podobně jako warann - počkáme, jak se to vyvine. Ale protože má žena oboje boty ošoupaný stejně, třeba je to fakt jejím stylem chůze a po čase to přestane ubejvat. Uvidím. Až se to na špičce utrhne, budu to řešit :).

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnešní zjištění na podvečerní procházce - zvrchu jagžtagž dobrý, zespod na pitcu - Baťa = never more

 

*tak co bych chtěl za dvojku eště že sou v záruce, možná dostanu novou podrášku :)

 

Přesně to samé mi udělaly boty od Bati po měsíci od koupě. Na noze byly párkrát. Co mě překvapilo, tak Baťa v poslední den reklamace poslal email, že uznáno a vrátí prachy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkný suede derby v červené, modré, hnědé a zelené od Charlese Tyrwhitta

 

http://www.ctshirts.co.uk/men's-shoes/view-all/Red-suede-Millbank-Derby-shoes?q=4cubk4||md063red|||||||||||||

 

post-20025-0-05290600-1395739712_thumb.jpg

 

Edit: Sorry, blbne odkaz

Upraveno uživatelem Moty123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkný suede derby v červené, modré, hnědé a zelené od Charlese Tyrwhitta

 

http://www.ctshirts.co.uk/men's-shoes/view-all/Red-suede-Millbank-Derby-shoes?q=4cubk4||md063red|||||||||||||

 

attachicon.gifsuede derby.JPG

 

Edit: Sorry, blbne odkaz

A to jsi všechny pořídil? :notworthy:. Mimochodem má někdo zkušenosti s botama od http://www.russellandbromley.co.uk/mens/icat/mens? V Anglii mají shop na každém rohu, takže taková masovka, cenově cca jako Loake, ale mají tam dost celkem dobře vypadajících kousků. Například jsem zkoušel mokasíny a zdály se perfektní. Nicméně už jsem měl dvoje Loaky, tak na další nákup už nezbylo. Ale příště bych o nich docela uvažoval. Takže by mě docela zajímalo, zda někdo nějaký boty od nich má a jak je spokojenej.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...