Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

Já jsem to četl, ale připadá mi to divný to tahle rychle utrácet. chtěli expandovat do Slovenska a ne západ, obchod tam neotevřeli, takže náklady v postatě jen na marketing. v konfekci určitě utratili hodně, ale stovky milionů ? A pro mě covid je jen výmluva, ba naopak se ukázali, že v době covidu lidí luxusní zboží nakupovali jak šílený protože ekonomika se nezastavila.

beru důvod, že přišli o plesovou sezonu, svatbu, že manažeři dělali HO, takže obleky nepotřebovali, ale dost značek dělají to samý co oni a neměli tak obrovský backing za sebou a přežívají

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, ragu napsal:

To tam píšou, posrali expanzi, rozšíření sortimentu a dorazil to covid. Škoda jich, pár věcí jsem tam nakoupil. Naštěstí už je dnes hodně alternativ.

Je to pravda, boty Loake se dají koupit například v Gallard.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, TomNguyen napsal:

Já jsem to četl, ale připadá mi to divný to tahle rychle utrácet. chtěli expandovat do Slovenska a ne západ, obchod tam neotevřeli, takže náklady v postatě jen na marketing. v konfekci určitě utratili hodně, ale stovky milionů ? A pro mě covid je jen výmluva, ba naopak se ukázali, že v době covidu lidí luxusní zboží nakupovali jak šílený protože ekonomika se nezastavila.

beru důvod, že přišli o plesovou sezonu, svatbu, že manažeři dělali HO, takže obleky nepotřebovali, ale dost značek dělají to samý co oni a neměli tak obrovský backing za sebou a přežívají

Ty dluhopisy to je takový nešvar moderní doby. Spousta firem zjistila, že se tak dá přijít ke kapitálu, když jim banky nepůjčí. Takže dostali se ke kapitálu, ale asi nevěděli co s ním, prostě není podnikání jako podnikání.

Problém dluhopisů je - jak dopadli věřitelé!?, a není to vůbec poprvé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Mám v plánu koupit si nějaké lepší polobotky do 5k Kč - je Lloyd co se týče kvality průšvih? Moc tomu nerozumím, pochytil jsem, že takové boty mají být ručně šité, rámové - takže start na Berwick?? Rád si nechám poradit - značku i obchod. Je s vyšší kvalitou vždy spojena kožená podešev?

Děkuju moc. Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kožená podešev není známka kvality, je to v podstatě takový přežitek, ničily se rychle, takže když ji máš, tak většinou to znamenalo, že si vozíš prdel nebo máš comfy office práce. ještě kloužou, takže jejich jediná výhoda, že s časem "patinujouL

Mám Lloyd i Berwick, Jako Llyod průšvih není, ale spíš ten poměr cena/výkon spíše mluví za Berwick

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, TomNguyen napsal:

Kožená podešev není známka kvality, je to v podstatě takový přežitek, ničily se rychle, takže když ji máš, tak většinou to znamenalo, že si vozíš prdel nebo máš comfy office práce. ještě kloužou, takže jejich jediná výhoda, že s časem "patinujouL

Mám Lloyd i Berwick, Jako Llyod průšvih není, ale spíš ten poměr cena/výkon spíše mluví za Berwick

 

Díky za odpovědi. Mrknu časem na ty Berwick. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radek Cigi napsal:

Mám v plánu koupit si nějaké lepší polobotky do 5k Kč - je Lloyd co se týče kvality průšvih? Moc tomu nerozumím, pochytil jsem, že takové boty mají být ručně šité, rámové - takže start na Berwick?? Rád si nechám poradit - značku i obchod. Je s vyšší kvalitou vždy spojena kožená podešev?

Děkuju moc. Radek

Hele, čisté kozena podrazka nic neznamená. 
Co by te mělo zajímat, pokud chceš kvalitní boty, je konstrukce Goodyear Welted, což znamená, ze botu muzes nechat zrekonstruovat, což znamená, ze kromě svrsku, který ti osetri, ale bude dal roztahnuty na tvoji nohu, ti vymění podrazku, kterou znovu prisiji a mas takřka nove boty. Zminim třeba Loake, ktere koupíš cca od 4000 Kč a po par letech muzes rekonstruovat za cca 1800 Kč přímo ve fabrice. 
To same samozřejmě nabízí i Barker, Španělsky Meermin atd. 
Kozena podrazka není úplně ideální. Klouze téměř na všem, docela rychle se prosoupe a není moc pohodlná. To je opravdu pro nejvyšší, kteří vystoupí z auta a v kanclu se pohybují po koberci v uvozovkách. 
U Loake se zajimej o podrazku Dainite, gumová podrazka pro běžné smrtelniky. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Marfael napsal:

Hele, čisté kozena podrazka nic neznamená. 
Co by te mělo zajímat, pokud chceš kvalitní boty, je konstrukce Goodyear Welted, což znamená, ze botu muzes nechat zrekonstruovat, což znamená, ze kromě svrsku, který ti osetri, ale bude dal roztahnuty na tvoji nohu, ti vymění podrazku, kterou znovu prisiji a mas takřka nove boty. Zminim třeba Loake, ktere koupíš cca od 4000 Kč a po par letech muzes rekonstruovat za cca 1800 Kč přímo ve fabrice. 
To same samozřejmě nabízí i Barker, Španělsky Meermin atd. 
Kozena podrazka není úplně ideální. Klouze téměř na všem, docela rychle se prosoupe a není moc pohodlná. To je opravdu pro nejvyšší, kteří vystoupí z auta a v kanclu se pohybují po koberci v uvozovkách. 
U Loake se zajimej o podrazku Dainite, gumová podrazka pro běžné smrtelniky. 
 

Děkuju za reakci i Tobě, Marfaeli. Já to nemyslel tak, že kožená podrážka - je to nejlepší, a že se podle toho pozná top kvalita. Naopak, před takovou podrážkou mám jako běžný člověk, chodící po chodnících i v dešti, docela nedůvěru. Takže raději pryž - pokud to není faux paus. Jak jsem psal, moc se v tom neorientuji a potřeboval jsem nadhodit i několik značek v kategorii cca 5k Kč, abych se mohl odpíchnout dál 😉. Teď pročítám GentlemanStore.cz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za reakci i Tobě, Marfaeli. Já to nemyslel tak, že kožená podrážka - je to nejlepší, a že se podle toho pozná top kvalita. Naopak, před takovou podrážkou mám jako běžný člověk, chodící po chodnících i v dešti, docela nedůvěru. Takže raději pryž - pokud to není faux paus. Jak jsem psal, moc se v tom neorientuji a potřeboval jsem nadhodit i několik značek v kategorii cca 5k Kč, abych se mohl odpíchnout dál . Teď pročítám GentlemanStore.cz. 

Jestli jsi v Praze, vyzkoušej outlety. Ve Štěrboholích bývaly k dostání Berwick a já cca měsíc zpátky koupil zimní Barker v POP outlet (kde je celá prodejna) za 3.5k což je cca 1/3 původní ceny. Samozřejmě dost pomáhá pokud máš nohu menší nebo větší než standard (u mě menší).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, ragu napsal:


Jestli jsi v Praze, vyzkoušej outlety. Ve Štěrboholích bývaly k dostání Berwick a já cca měsíc zpátky koupil zimní Barker v POP outlet (kde je celá prodejna) za 3.5k což je cca 1/3 původní ceny. Samozřejmě dost pomáhá pokud máš nohu menší nebo větší než standard (u mě menší).

Díky za tip. Z Prahy nejsem, moc často tam právě nejezdím, ale až tam budu, tak zkusím mrknout do těch outletů. Noha standard - 9,5-10...😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radek Cigi napsal:

Děkuju za reakci i Tobě, Marfaeli. Já to nemyslel tak, že kožená podrážka - je to nejlepší, a že se podle toho pozná top kvalita. Naopak, před takovou podrážkou mám jako běžný člověk, chodící po chodnících i v dešti, docela nedůvěru. Takže raději pryž - pokud to není faux paus. Jak jsem psal, moc se v tom neorientuji a potřeboval jsem nadhodit i několik značek v kategorii cca 5k Kč, abych se mohl odpíchnout dál 😉. Teď pročítám GentlemanStore.cz. 

Já si jednou vzal boty s koženou podrážkou na veletrh, sme tam předváděli nějaký blbosti. A pro návštěvníky (pro sebe spíš) sme tam měli chlazení a sud Plzně. Nějaký pivo nám omylem vyteklo na koberec a sem zjistil, že když stojím na tom mokrým koberci a chytnu se za pípu, že mnou projede elektrický výboj. Byl sem z toho dost vystresovanej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, nerad ti beru iluze, ale ručně šité, rámové boty do 5tis CZK je nonsens.  Ručně šité boty a rámovky  pod 1.tis EUR neseženeš. To je jako kyby jsi chtěl oblek na míru za 1O tis CZK, to  prostě není možný (ani v Hong Kongu  :D).  Pokud chceš kvalitní boty do 5 tis CZK, tak neřeš jestli je gumová podrážka mimo mísu ...což samozřejmě je. Jak správně píšeš, u společenské obuvi je to faux pas.

Kolegové ti tady poradili Baker a spol...tam bych napřel  pozornost a neprohloupíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, M10 napsal:

Promiň, nerad ti beru iluze, ale ručně šité, rámové boty do 5tis CZK je nonsens.  Ručně šité boty a rámovky  pod 1.tis EUR neseženeš. To je jako kyby jsi chtěl oblek na míru za 1O tis CZK, to  prostě není možný (ani v Hong Kongu  :D).  Pokud chceš kvalitní boty do 5 tis CZK, tak neřeš jestli je gumová podrážka mimo mísu ...což samozřejmě je. Jak správně píšeš, u společenské obuvi je to faux pas.

Kolegové ti tady poradili Baker a spol...tam bych napřel  pozornost a neprohloupíš.

Díky za tip, emdesítko. Moc se neorientuji, a proto možná píšu nesmysly. Ber mě s rezervou a děkuju za poučení 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Marfael napsal:

Hele, čisté kozena podrazka nic neznamená. 
Co by te mělo zajímat, pokud chceš kvalitní boty, je konstrukce Goodyear Welted, což znamená, ze botu muzes nechat zrekonstruovat, což znamená, ze kromě svrsku, který ti osetri, ale bude dal roztahnuty na tvoji nohu, ti vymění podrazku, kterou znovu prisiji a mas takřka nove boty. Zminim třeba Loake, ktere koupíš cca od 4000 Kč a po par letech muzes rekonstruovat za cca 1800 Kč přímo ve fabrice. 
To same samozřejmě nabízí i Barker, Španělsky Meermin atd. 
Kozena podrazka není úplně ideální. Klouze téměř na všem, docela rychle se prosoupe a není moc pohodlná. To je opravdu pro nejvyšší, kteří vystoupí z auta a v kanclu se pohybují po koberci v uvozovkách. 
U Loake se zajimej o podrazku Dainite, gumová podrazka pro běžné smrtelniky. 
 

Co mam informace tak repase stoji v dnešní době nějakých 2900-3000,- 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, zrno napsal:

Co mam informace tak repase stoji v dnešní době nějakých 2900-3000,- 

Zdrazili? Ja jeste loni (?) platil nejaky necely dva tis. Ale nakonec, jak jsem tady psal, moje boty ztratili, takze mi dali novy 😁
Btw jak je na tom Le Premier s temi problemy - konci/ nekonci, nevi nekdo? Slibil jsem manzelce tam dat jeji boty, tak abych to neprosvihl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, warann napsal:

Zdrazili? Ja jeste loni (?) platil nejaky necely dva tis. Ale nakonec, jak jsem tady psal, moje boty ztratili, takze mi dali novy 😁
Btw jak je na tom Le Premier s temi problemy - konci/ nekonci, nevi nekdo? Slibil jsem manzelce tam dat jeji boty, tak abych to neprosvihl. 

Je to informace nějak cca z jara . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, warann napsal:

Zdrazili? Ja jeste loni (?) platil nejaky necely dva tis. Ale nakonec, jak jsem tady psal, moje boty ztratili, takze mi dali novy 😁
Btw jak je na tom Le Premier s temi problemy - konci/ nekonci, nevi nekdo? Slibil jsem manzelce tam dat jeji boty, tak abych to neprosvihl. 

Jestli na servis tak je dej do Botovny, akorát včera sem tam byl, nebudeš litovat, myslím, že hodně lidí Ti to tady potvrdí

https://botovna.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...