Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

@Moty Dik neznal jsem. Takze i vymena podrazky neni problem? Na jejich strankach jsem to nenasel. Btw ma kozenou, ale chtela by Dainite. Jsou to vyssi pod/zimni boty, tak tady je to asi lepsi volba (byt s nekterymi nazory vyse, ohledne kozenych podrazek nesouhlasim, napr. mam jedny Barkery od r 14 jeste s prvni podrazkou a ano, normalne je nosim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych ty kožené podrážky tak nehaněl. Jo, takovej ten hladkej mramor, tam kloužou, ale jinak jsem v tom nachodil kvantum kilometrů a jsou fakt fobré a jsem maximálně spokojen. Pěkně se přizpůsobí noze. Jednou jsem měřil kroky na veletrhu v Německu, dal jsem za den cca 20 km a nohy celej den na kožených podrážkách, jak v pokojíčku. Podrážku jsem nechal měnit několikrát a maximální spokojenost. Takové Loake Chester jsou vyloženě "turistické" boty mezi lidi. Musí ti hlavně sedět kopyto a pak je to fakt paráda.

Jo a nejvíc těch podrážek ubývá paradoxně na kancelářských kobercích.

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, warann napsal:

@Moty Dik neznal jsem. Takze i vymena podrazky neni problem? Na jejich strankach jsem to nenasel. Btw ma kozenou, ale chtela by Dainite. Jsou to vyssi pod/zimni boty, tak tady je to asi lepsi volba (byt s nekterymi nazory vyse, ohledne kozenych podrazek nesouhlasim, napr. mam jedny Barkery od r 14 jeste s prvni podrazkou a ano, normalne je nosim)

Šije i svoje boty, takže se neboj k němu něco dát;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Wanderer napsal:

Bych ty kožené podrážky tak nehaněl. Jo, takovej ten hladkej mramor, tam kloužou, ale jinak jsem v tom nachodil kvantum kilometrů a jsou fakt fobré a jsem maximálně spokojen. Pěkně se přizpůsobí noze. Jednou jsem měřil kroky na veletrhu v Německu, dal jsem za den cca 20 km a nohy celej den na kožených podrážkách, jak v pokojíčku. Podrážku jsem nechal měnit několikrát a maximální spokojenost. Takové Loake Chester jsou vyloženě "turistické" boty mezi lidi. Musí ti hlavně sedět kopyto a pak je to fakt paráda.

Jo a nejvíc těch podrážek ubývá paradoxně na kancelářských kobercích.

Já jsem málem umřel, když mi to podklouzlo na mramoru v nějakém brněnském nákupáku.

Ale mám je taky na spoustě bot, a nemusel jsem zatím měnit ani jednu. Když člověk ty boty střídá tak to vydrží v poho.

Jinak za mě Goodyear je dost over-rated, dneska většinou i ten Blake se dá opravovat v pohodě. 

Upraveno uživatelem TomNguyen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechat přešívat goodyear podrážku tady vlastně nemá smysl, když se seženou Berwick, Loake, Church, Tod´s, Barker, Magnanni apod. v outletech v ČR i za trojku - vždy jsem sehnal a mám vel. 41/42, které jsou z těch prodávanějších. Minulý týden jsem třeba viděl rámovky s goodyear v Drážďanech v designer outletu za v přepočtu od 2300,- Kč.

Gumová podrážka je samozřejmě na běžné nošení nejlepší. To že si tu navzájem nalháváme, jak celokožená je vlastně nejpohodlnější a vydrží, to jsou jenom takový džentlmenský kecy. Loake se mi třeba drolila jak když je to z kartonu i na suchu a tím jsem u prvních Loake s touto značku navždy skončil, mimo to, že byla strašně nepohodlná. Rámovky s celokoženou podrážkou jsou prostě stylový kancl boty, rozhodně se to nedá nosit běžně v zimních plýskanicích - jde to hned do kopru. V lepších obuvích sice budou tvrdit, jak mají na koženou podrážku tinkturu, ale to jsou jen vyhozené peníze. A s tou pohodlností, měl jsem už dost rámovek od různých značek a v žádných bych teda nechtěl chodit celej den po městě. Vždy byly pohodlnější lepený Lloydy, nebo Blažky s boloňskou podrážkou. Rámovka je stylovka do kanceláře a nebo tady na wristshoty. Už jen to sebemrskačství prošlapávání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Radius napsal:

Nechat přešívat goodyear podrážku tady vlastně nemá smysl, když se seženou Berwick, Loake, Church, Tod´s, Barker, Magnanni apod. v outletech v ČR i za trojku - vždy jsem sehnal a mám vel. 41/42, které jsou z těch prodávanějších. Minulý týden jsem třeba viděl rámovky s goodyear v Drážďanech v designer outletu za v přepočtu od 2300,- Kč.

Gumová podrážka je samozřejmě na běžné nošení nejlepší. To že si tu navzájem nalháváme, jak celokožená je vlastně nejpohodlnější a vydrží, to jsou jenom takový džentlmenský kecy. Loake se mi třeba drolila jak když je to z kartonu i na suchu a tím jsem u prvních Loake s touto značku navždy skončil, mimo to, že byla strašně nepohodlná. Rámovky s celokoženou podrážkou jsou prostě stylový kancl boty, rozhodně se to nedá nosit běžně v zimních plýskanicích - jde to hned do kopru. V lepších obuvích sice budou tvrdit, jak mají na koženou podrážku tinkturu, ale to jsou jen vyhozené peníze. A s tou pohodlností, měl jsem už dost rámovek od různých značek a v žádných bych teda nechtěl chodit celej den po městě. Vždy byly pohodlnější lepený Lloydy, nebo Blažky s boloňskou podrážkou. Rámovka je stylovka do kanceláře a nebo tady na wristshoty. Už jen to sebemrskačství prošlapávání.

Tak celej den ve meste tedy vydrzim jen v bezeckejch botach:) jinak mam docela dost Loake a jedny Barker a nejpohodlnejsi na noseni jsou ty nejstarsi Loake uz po druhy renovaci a s kozenou podrazkou. Ale samo sebou takovy to kancl noseni a par schuzek po meste. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby někdo chtěl marteny na zimu za dvojku, PPLku mají zadara...

https://www.brandosa.com/cz/product/omari-tan

Na dalších 10% stačí dát při checkoutu kód BF10 (odkaz na zadání kódu je blbě vidět...)

Bral jsem na jiným jejich kšeftě nože, chodí to ze Švédska, za 4 dny je to doma. Jen záruka může být komplikovaná... na vrácení je v krabici přímo nálepka pro PPL, tak nejspíš zadarmo taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 26. 11. 2021 v 21:32, nickolas napsal:

Ja mam z tech Martensek dycky pocit jak z gumaku. Divne, nesedi, nahovno. Polobotky dobry, ale vysoke jsou zkousel dvakrat a naprd. Solovair totez. 

Mně ležely pár let ve skříni, protože tvrdý, dřely atp., ale pak jsem našel todle video. Nahřál, napustil norkovým olejem a voilá, jsou jak máslo!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, vanderB. napsal:

Mně ležely pár let ve skříni, protože tvrdý, dřely atp., ale pak jsem našel todle video. Nahřál, napustil norkovým olejem a voilá, jsou jak máslo!

 

Ja uz nevim, asi budu chodit boso. Nahrada za Red Wingy od HanWagu dorazila. Asi jsem se u objednavani nechal zblbnout a jsou mi tvl male!!! Takze zpet do Nemec 🤬

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně Marteny taky přijdou jak gumáky. Možná je to tím, že namají  podrážku vyztuženou ocelovym nebo dřevěným plátkem (shank). Výhoda je, že se nemusí moc rozcházet, jsou měkké ihned. Na první pocit jsou tedy oproti jiným "kanadám" pohodlné. Trochu mám, ale problém, že je to takový "bláto" - noha v nich nemá pořádnou oporu. S kvalitou to šlo taky dost do háje a mám dojem, že žijí hlavně ze jména.

Tady je pěkný srovnání čtyřech různých modelů:

https://www.youtube.com/watch?v=qH8R4EPdsSE

Stejný člověk v jiném videu také porovnává vintage boty s novými a zjištění je takové, že ty vintage jsou mnohem lépe udělané.

Jak jste tu zmiňovali ty Lloydy, tak mám dvoje už leta a nedám na ně dopustit. Jedny s gumovou podrážkou, druhé s koženou. Btw. ta firma vyrábí dost hodně ošklivých bot, takže je třeba hodně vybírat, ale kvalitu v rámci cenový kategorie mají dobrou.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, nickolas napsal:

Nakonec to vyhrály kanady od Ecco. Prdím na experimenty. Ty HanWagy by v současné době dorazily tak po Novém roce, takže sázka na jistotu...

 

Bez názvu.jpg

Super volba - mám je v hnědé a jsem hodně spokojenej. V dnešním počasí v Brně uspěly na výbornou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kanady od Ecca dobry. Prijemny, pohodlny, tak akorat pevny. Ecco mi dlouhodobe vyhovuje. 
Marteny, no, jak jsem rikal, nizky cajk, k vysokym jsem si cestu nenasel. Mozna jestli nekdy narazim v obchode na made in England. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...