Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

Ahoj, zneužiju tohohle vlákna znalců obuvi, a zeptám se zda se dá opravit, resp. vyměnit podrážka u martensek.

Asi chodím jako kachna, a podařilo se mi prošoupat paty. Dokáže to obuvník opravit?

 

Nerad bych kupoval hned nové.

 

Předem díky za radu.

 

Marfi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nosím topánky poľskej značky Hanzel, konkrétne tieto. A nestažujem sa, nosil som ich v lete do Tatier, na dlhšie "prechádzky", v zime takmer všade... a to nemajú za sebou prvú sezónu. Trvalo pomerne dlho, kým som si zvykol, ale teraz už absolútne bez problémov. Najlepšie je, že sú komplet kožené (aj vrchná strana vložky), a teda nesmrdia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zneužiju tohohle vlákna znalců obuvi, a zeptám se zda se dá opravit, resp. vyměnit podrážka u martensek.

Asi chodím jako kachna, a podařilo se mi prošoupat paty. Dokáže to obuvník opravit?

 

Nerad bych kupoval hned nové.

 

Předem díky za radu.

 

Marfi

 

normálně ti je podrazí novým kouskem gumy. seřízne trochu stávající patu a nalepí nový kousek. ale podle mě nebude zachován původní vzorek.

 

jinak nová podrážka asi nepřichází v úvahu- podle mě by bylo nákladné jí sehnat a, pokud se nepletu, tak je nejen přilepená, ale i přišitá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normálně ti je podrazí novým kouskem gumy. seřízne trochu stávající patu a nalepí nový kousek. ale podle mě nebude zachován původní vzorek.

 

jinak nová podrážka asi nepřichází v úvahu- podle mě by bylo nákladné jí sehnat a, pokud se nepletu, tak je nejen přilepená, ale i přišitá.

 

Právě, ža já už tam mám díru (nevelkou) do toho "air wair" nebo jak si to říká. To podražení martensek je Tvá osobní zkušenost? Možná se ptám dost hloupě, ale nikdy jsem si boty opravovat nedával, takže netuším co je možné a co ne.

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, ža já už tam mám díru (nevelkou) do toho "air wair" nebo jak si to říká. To podražení martensek je Tvá osobní zkušenost? Možná se ptám dost hloupě, ale nikdy jsem si boty opravovat nedával, takže netuším co je možné a co ne.

 

M.

 

párkrát jsem si nechával podrazit "normální boty", protoře jsem měl vzadu ochozenou patu. ale to byly většinou boty s víceméně hladkou podrážkou, která šla v pohodě seříznout a nalepit nový kousek gumy. v dnešní době, kdy se boty vlastně už ani moc neopravujou, ale prostě se vyhodí a koupí nové, to ani moc lidí asi nebude umět pořádně udělat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

párkrát jsem si nechával podrazit "normální boty", protoře jsem měl vzadu ochozenou patu. ale to byly většinou boty s víceméně hladkou podrážkou, která šla v pohodě seříznout a nalepit nový kousek gumy. v dnešní době, kdy se boty vlastně už ani moc neopravujou, ale prostě se vyhodí a koupí nové, to ani moc lidí asi nebude umět pořádně udělat :)

 

 

Proto se ptám na zkušenosti. Systém "použij a zahoď" mi moc nesedí, rád bych je nechal opravit. Ty botky jsou parádně vyšlápnuté, jinak nepoškozené a nechce se mi o ně přijít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není nic jednoduššího,než se stavit do opravny a optat se tam,ne??? Kanady uměj spravit,ručně šité boty uměj spravit.....tak proč ne Martensky?? :)

 

 

Máš pravdu, já se ptám právě kvůli té duté martensské podrážce. Někam přijdu, poptám se, a oni řeknou že to se neopravuje. A jinde můžou říct že není problém. A proto hledám radu tady, protože jestli to někomu někde opravili, tak to někde opraví i mě. Doufám. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pánové, co používáte na údržbu kožených bot? Já používám takové ty houbičky napuštěné krémem, ale moc mi to nevyhovuje a určitě musí existovat i něco lepšího. Něco, čím se dají zaretušovat i případné šrámy a co vydrží. Ta vrstva z houbičky strašně rychle zmizí. Máte zkušenost s nějakými krémy, vosky popř. jinými prostředky? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, co používáte na údržbu kožených bot? Já používám takové ty houbičky napuštěné krémem, ale moc mi to nevyhovuje a určitě musí existovat i něco lepšího. Něco, čím se dají zaretušovat i případné šrámy a co vydrží. Ta vrstva z houbičky strašně rychle zmizí. Máte zkušenost s nějakými krémy, vosky popř. jinými prostředky? Díky

Houbicky jsou na prd, ty prakticky jenom impregnuji, ale kuzi nevyzivuji. Na cerne polobotky pouzivam k maximalni spokojenosti klasicke cerne vojenske lestidlo (krem na boty) a na ostatni kozenou obuv (pohory, hnede botky) mam vosk, ktery je primarne urceny na kozeny outdoorovy boty. Je to takova pasta v lahvicce, stoji to jak za kozu, ale funguje taky dobre. K "vodicce" v houbicce nemam duveru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...na ostatni kozenou obuv (pohory, hnede botky) mam vosk, ktery je primarne urceny na kozeny outdoorovy boty. Je to takova pasta v lahvicce, stoji to jak za kozu, ale funguje taky dobre. K "vodicce" v houbicce nemam duveru...

Je to na bázi včelího vosku, existuje víc výrobků, dobrou zkušenost na pohory mám se Snowsealem, drží i sníh a docela dlouho, chce to mazat za tepla, ideálně prý rozpustit a matlat teplé na předehřátou botu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se v tomto (lehce do narcistické masturbace zvrhnutém - snad se mi podaří tento trend udržet) vlákně smí ještě k tématu, tak:

k obleku: několikery polobotky Ecco

 

k džínám: několikery kožené Levi's (normální vzhled i takový ten "tohle už by chtělo vyhodit, jak je to odřené"), nízké kožené Lafumy s gore-tex, soft-shell Salomony (se po**rte papundelkové - žiju a pohybuji se v oblastech, kde 200 dní v roce je bud všude buď cenťák vody nebo deset čísel sněhu, zadek si na dlouhé trasy vozím v autě, ale krátké chodím - MHD buď není nebo nevyužívám)

 

k lehčím plátěným kalhotám, k tříčtvrtečním, k plátěným kraťasům (prostě léto): plátěné Mustangy, sandály Crocs (BEZ PONOŽEK :-)

 

na kolo: Scott

 

na golf: Footjoy

 

do hor: pohory Asolo, velmi silná kůže + GTX, odlehčené Reichle s GTX, Salomon s membránou, Olympicus s membránou

 

na loď: oranžové Crocs (plavou, dobře se hledají v brajglu, po třech hodinách vestoje za kormidlem nejsou tak otlačené nohy, nedělá to barevné šmouhy a překvapivě dobře to drží na většině laminátů, které používá Hanse, Bavaria atp.) - totéž doma na rychlé vyběhnutí na zahradu

hele na lodi crocs super, než nám při tankování polili palubu naftou, kdybych se nechytl vazáku tak jsem letěl mezi molo a loď :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...