Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

Jsme tady ale dobrá parta narcisů :pope:

 

No jo, ale zase lepší než dát 5 litrů za boty který nebudou sedět, a navíc dobrý boty to je podle mne základ všeho a záležitost kterou hodně lidí podceňuje dokud něco opravdu dobrého neobuje. Já mám na sobě oblek většinu dne a k obleku si pohodlný tenisky vzít prostě nemůžu, možná leda až dobře zainvestuju do nějaké ovocnářské společnosti :-) Navíc drahý jsou jen na první pohled, dříve jsem kupoval boty do cca 2 tis. v obchoďácích. Životnost tak většinou do skončení záruky. Takže dejme tomu za tři roky utracených 6 tis v podstatě za jeden nositelnej pár bot. Kdysi jsem dostal nějaký dražší boty a ty mám v podstatě do teď a furt drží takže i když ty boty budou stát třeba 5 tis. tak budou díky výdrži v podstatě pořád levnější než než běžně koupitelnej šunt :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začíná být zima a já se pokouším sehnat boty na zimu. Dlouhá léta jsem nosil perfektní zimní boty - vysoká podrážka, kůže, uvnitř beran. Jenže boty už dosluhují a potřebuji tedy nové. Bohužel jsem nikde neviděl pořádné boty, ve kterých by nebyla zima, když člověk stojí delší dobu na promrzlé zemi. Kažký mi doporučuje spíše sportovnější vzhled, ale já chci prostě kůži.

 

Nemáte nějaké nápady? A hlavně kam pro ně jít. (nejlépe Praha)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

web maj novej a tam to ještě není http://www.lepremier.cz/

nicméně psali to na jejich blogu (22.9. že za 14 dnů by je měli mít)

http://www.muzivcesku.cz/takze-loake-uz-jede

 

Taky na ně vyčkávám :)

 

Tak už je tam má ... dnes jsem tam byl a jedny jsem na zkoušku vzal :-) Tak jsem zvědavej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale zase lepší než dát 5 litrů za boty který nebudou sedět, a navíc dobrý boty to je podle mne základ všeho a záležitost kterou hodně lidí podceňuje dokud něco opravdu dobrého neobuje. Já mám na sobě oblek většinu dne a k obleku si pohodlný tenisky vzít prostě nemůžu, možná leda až dobře zainvestuju do nějaké ovocnářské společnosti :-) Navíc drahý jsou jen na první pohled, dříve jsem kupoval boty do cca 2 tis. v obchoďácích. Životnost tak většinou do skončení záruky. Takže dejme tomu za tři roky utracených 6 tis v podstatě za jeden nositelnej pár bot. Kdysi jsem dostal nějaký dražší boty a ty mám v podstatě do teď a furt drží takže i když ty boty budou stát třeba 5 tis. tak budou díky výdrži v podstatě pořád levnější než než běžně koupitelnej šunt :-)

 

Ale tohle je matematika které není většina národa schopna :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tohle je matematika které není většina národa schopna :)

 

Já jsem se definitivně rozhodl ve středu. Měl jsem takovej divnej pocit v botě (Jak se teď cítíte Oulický ... teď citím, že mi teče dobot..... správně teče ti do bot!). Od Bati mám jedny zrovna v reklamaci, protože se po 14 dnech nošení začla odlepovat podrážka a neskutečně vrzal podpatek, a tyhle který jsem kupoval někde u Daichmana nebo v Reikeru nebo tak někde ... praskla mi podrážka a začalo do nich téct a to je mám tak rok. Obecnou výmluvu známe, už to vidím zase něco jako, že jsem je moc nosil nebo tak. Tyhle nepůjdu ani reklamovat letí rovnou do popelnice a zrovna ty stály myslím skoro 1900,-. 2 roky mi takové boty vydržely opravdu spíš vyjímečně. Ten obchod LE PREMIER je sympatickej. Docela tomu týpkovi fandím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina národa této matematice jistě rozumí a chápe ji, ale na boty za 5 a více tisíc prostě nemá. Rozumíš této matematice ?

 

A proto si raději koupí 4 boty v průběhu 4 let v celkové hodnotě 8 tisíc, než si koupí jedny za 5 tisíc, které by vydržely 4 a více roků? Nebo píšeš o velké skupině našich spoluobčanů, kteří mají auto v hodnotě kolem 1,5 mega za nový vůz a já je vidím běžet do Lídlu se slevovým letákem? Ne, Aldo, tvé matematice nerozumím, (alespoň ve většině případů, neříkám, že sociální případy nejsou) , každodenní zkušenost mi dokazuje opak. Za chvíli půjdu koupit baterku do dálkového ovladače do Letňan. A tam uvidím tisíce "chudých" lidí kteří nakupují koše plné levných, ale v naprosté většině postradatelných věcí, většinou v lowendové kvalitě. Takže nakoupí hromadu krámů, které navíc ani dlouho nevydrží :) Upraveno uživatelem Onisau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proto si raději koupí 4 boty v průběhu 4 let v celkové hodnotě 8 tisíc, než si koupí jedny za 5 tisíc, které by vydržely 4 a více roků? Nebo píšeš o velké skupině našich spoluobčanů, kteří mají auto v hodnotě kolem 1,5 mega za nový vůz a já je vidím běžet do Lídlu se slevovým letákem? Ne, Aldo, tvé matematice nerozumím, (alespoň ve většině případů, neříkám, že sociální případy nejsou) , každodenní zkušenost mi dokazuje opak. Za chvíli půjdu koupit baterku do dálkového ovladače do Letňan. A tam uvidím tisíce "chudých" lidí kteří nakupují koše plné levných, ale v naprosté většině postradatelných věcí :)

 

No hele ono je to tak, že maj třeba BMW X5, který přitáhnou z Německa, auto koupí na úvěr za 350,- tis. kterej sotva platí. Do toho sem tam nějaká oprava, výměna oleje ... takovejm prostě nic jinýho, než nosit křusky a kupovat umělou hmotu se slevou v Lídlu nezbejvá. Synonymum úspěšnosti v ČR je prostě drahá kára tam je na první pohled možné identifikovat, že jsi jakoby bohatej. Typický myšlení vidláka.

 

Spoustu lidí prostě nechápe, že prvotní vyšší investice někdy znamená ušetření dalších nákladů. Mně se hlavně líbí ten jejich program, že 50 liber ti udělaj renovaci. Pravda je, že asi hodně lidí má problém z fleku dát 5 litrů a třeba vytáhnout tisícovku pro ně takovej problém není na druhou stranu znám spoustu lidí se slušným příjmem, kteří nakupují křusky u Bati.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele ono je to tak, že maj třeba BMW X5, který přitáhnou z Německa, auto koupí na úvěr za 350,- tis. kterej sotva platí. Do toho sem tam nějaká oprava, výměna oleje ... takovejm prostě nic jinýho, než nosit křusky a kupovat umělou hmotu se slevou v Lídlu nezbejvá. Synonymum úspěšnosti v ČR je prostě drahá kára tam je na první pohled možné identifikovat, že jsi jakoby bohatej. Typický myšlení vidláka.

 

Spoustu lidí prostě nechápe, že prvotní vyšší investice někdy znamená ušetření dalších nákladů. Mně se hlavně líbí ten jejich program, že 50 liber ti udělaj renovaci. Pravda je, že asi hodně lidí má problém z fleku dát 5 litrů a třeba vytáhnout tisícovku pro ně takovej problém není na druhou stranu znám spoustu lidí se slušným příjmem, kteří nakupují křusky u Bati.

 

Souhlas. Ale to je to o čem v zjednodušení mluvím. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proto si raději koupí 4 boty v průběhu 4 let v celkové hodnotě 8 tisíc, než si koupí jedny za 5 tisíc, které by vydržely 4 a více roků?

 

Ono to az tak nefunguje. Kdyz nosis treba polobotky, tak stejne potrebujes minimalne 2-3 na stridani, abys nenosil dva dny po sobe stejny. Protoze botu propotis a ona se nestaci vyvetrat a odpocinout si. A to plati pro polobotky v libovolne cene. Ja treba kupuju u Bati a zatim jsem s nima spokojenej. Kazdej rok jeden par obmenim a je to. Polobotka pravidelny noseni, kdyz clovek nejezdi jen autem, ale po meste se presouva zcasti i pesky, proste dlouhodobe nevydrzi.

 

Pak mam ale pohory (Saltic Triton), ktery stojej mnohem vic a ty drzej roky. Chodim v nich v lese, po kopcich a po kamenech, jedny mam uz asi 7 let a dalsich 7 se mnou beztak budou. Loni jsem k nim prikoupil jeste jedny lehci (Scarpa Nepal) a pocitam, ze vydrzej uplne stejne a spis na nich budu driv menit podesev, nez by odesla ta 3mm tlusta kuze :).

 

VasekN, Onisau: Jinak s tema autama mate uplnou pravdu. Staci se projit po libovolnym sidlisti a clovek se divi, na kolik X5, Q7 apod. narazi. Hlavne, ze maj mrnavej starej 3+1 v panelaku. Jenze to mate tak, ze kam clovek chodi spat, nikdo neresi. Ale kdyz prijedes za kamosema na pokec v X5, tak jsem poradnej frajer! Je to naprosto prevracenej zebricek hodnot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to az tak nefunguje. Kdyz nosis treba polobotky, tak stejne potrebujes minimalne 2-3 na stridani, abys nenosil dva dny po sobe stejny. Protoze botu propotis a ona se nestaci vyvetrat a odpocinout si. A to plati pro polobotky v libovolne cene. Ja treba kupuju u Bati a zatim jsem s nima spokojenej. Kazdej rok jeden par obmenim a je to. Polobotka pravidelny noseni, kdyz clovek nejezdi jen autem, ale po meste se presouva zcasti i pesky, proste dlouhodobe nevydrzi.

 

Pak mam ale pohory (Saltic Triton), ktery stojej mnohem vic a ty drzej roky. Chodim v nich v lese, po kopcich a po kamenech, jedny mam uz asi 7 let a dalsich 7 se mnou beztak budou. Loni jsem k nim prikoupil jeste jedny lehci (Scarpa Nepal) a pocitam, ze vydrzej uplne stejne a spis na nich budu driv menit podesev, nez by odesla ta 3mm tlusta kuze :).

 

VasekN, Onisau: Jinak s tema autama mate uplnou pravdu. Staci se projit po libovolnym sidlisti a clovek se divi, na kolik X5, Q7 apod. narazi. Hlavne, ze maj mrnavej starej 3+1 v panelaku. Jenze to mate tak, ze kam clovek chodi spat, nikdo neresi. Ale kdyz prijedes za kamosema na pokec v X5, tak jsem poradnej frajer! Je to naprosto prevracenej zebricek hodnot.

 

Já právě myslím, že ono s těma polobotkama je to jak s těma pohorama. Když koupíš dobré také vydrží. Samozřejmě dvoje je nutnost. Ideálně pak mít k tomu cedrovej napínák. Mám do teď polobotky Camel s přezkou, který jsem koupil před cca 10 lety, prošly ne úplně šťastnou renovací a tak je asi pomalu přenechám na popelnici pro další užití a kdo ví jak dlouho v nich pak bude ještě nějakej bezdomáč chodit :-) Samozřejmě člověk se o boty musí starat. Hele dokud to jednou nezkusíš tak ti ten Baťa bude připadat dobrej ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to az tak nefunguje. Kdyz nosis treba polobotky, tak stejne potrebujes minimalne 2-3 na stridani, abys nenosil dva dny po sobe stejny. Protoze botu propotis a ona se nestaci vyvetrat a odpocinout si. A to plati pro polobotky v libovolne cene. Ja treba kupuju u Bati a zatim jsem s nima spokojenej. Kazdej rok jeden par obmenim a je to. Polobotka pravidelny noseni, kdyz clovek nejezdi jen autem, ale po meste se presouva zcasti i pesky, proste dlouhodobe nevydrzi.

 

Pak mam ale pohory (Saltic Triton), ktery stojej mnohem vic a ty drzej roky. Chodim v nich v lese, po kopcich a po kamenech, jedny mam uz asi 7 let a dalsich 7 se mnou beztak budou. Loni jsem k nim prikoupil jeste jedny lehci (Scarpa Nepal) a pocitam, ze vydrzej uplne stejne a spis na nich budu driv menit podesev, nez by odesla ta 3mm tlusta kuze :).

 

VasekN, Onisau: Jinak s tema autama mate uplnou pravdu. Staci se projit po libovolnym sidlisti a clovek se divi, na kolik X5, Q7 apod. narazi. Hlavne, ze maj mrnavej starej 3+1 v panelaku. Jenze to mate tak, ze kam clovek chodi spat, nikdo neresi. Ale kdyz prijedes za kamosema na pokec v X5, tak jsem poradnej frajer! Je to naprosto prevracenej zebricek hodnot.

 

JJ, navrch huj, vespod fuj :) Je to podbný s Vánocema. "Hlavně aby dárků bylo hodně" :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě myslím, že ono s těma polobotkama je to jak s těma pohorama. Když koupíš dobré také vydrží. Samozřejmě dvoje je nutnost. Ideálně pak mít k tomu cedrovej napínák. Mám do teď polobotky Camel s přezkou, který jsem koupil před cca 10 lety, prošly ne úplně šťastnou renovací a tak je asi pomalu přenechám na popelnici pro další užití a kdo ví jak dlouho v nich pak bude ještě nějakej bezdomáč chodit :-) Samozřejmě člověk se o boty musí starat. Hele dokud to jednou nezkusíš tak ti ten Baťa bude připadat dobrej ;-)

 

Zrovna včera jsem koukal, mám jedny perka už 7 rok... a vypadají furt skvěle. Pořizovací cena cca 4,5 tkč :) A letos ještě stále nekončí...:) :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci já mám X5 a jezdím taky do Lídlu-u nás není market,kde by měly lepší koblihy :D.

 

Ty jo to bych se je snad raději naučil dělat :-) .... přemejšlím jestli jsem v supermarketu takovýho typu vůbec někdy koupil dobrý koblihy ... ani snad ne, u nás se třeba docela snaží Globus, ale není to ono. Možná kdysi dávno když se ještě nedělalo všechno z nějaký univerzální masokostní moučky :-) Jídlo to je pro mne základ a jsem teda dost vibíravej na tom co si strčím do huby :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...