Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

Tak, teď ještě sebrat odvahu a vytáhnout je občas i jen tak do práce...  :rolleyes: Zatím počkají na neděli...

RESPEKT TOBĚ!

Já mám hodně podobné bezmála 20let,ale mimo několika svateb, vyčkávají v krabici na další šanci... ňák na ně nemám koule,nebo co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši ze Staré čtvrti vyměňovali kvapem teplé zimní obleky a čepice za pouhý svetr, rádiovku a krátké kalhoty. V ulicích se objevila jejich nahá kolena. Ano - bylo tu jaro! I kdyby to jinak nebylo vidět, rozhodně bylo možné poznat to na chlapcích .

 

            Jaroslav Foglar - Hoši od bobří řeky

 

attachicon.gifIMG_0727.JPG

si holis nohy? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

si holis nohy? :)

to mám takhle furt, blbče  :D chloupky blonďatý a jemňounký, na určitých místech jakoby ošoupaný vod džín. Ale dost, tohle už je hodně osobní  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty Loaky musim taky vyzkoušet, když tady o nich pořád mluvíte. :)

Kožená podrážka, prej když to nechám podrazit gumou, přijdu o záruku. Tak jsem zvědavej, kolik toho ty boty vydržej. :)

Vyfot pak spicku, az v nich neco pochodis, jestli se ti taky obrousi :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KFL: já jsem po měsíci střídavého nošení (byt - auto - kancl, sem tam po městě) u Buckinghamů i Holbornů na špičce už na stezích, tuším tys tady říkal, že jsi psal do fabriky? Nějaká odezva?

 

 

 

 

Upraveno uživatelem m.n.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KFL: já jsem po měsíci střídavého nošení (byt - auto - kancl, sem tam po městě) u Buckinghamů i Holbornů na špičce už na stezích, tuším tys tady říkal, že jsi psal do fabriky? Nějaká odezva?

 

attachicon.gifobrázek 2.jpg

 

attachicon.gifobrázek 1.jpg

To bylo o zeninejch, reakce je cca 3 strany zpet. Napsali, ze dokud se neoddeli podrazka od svrsku, neni to nic zavadnyho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M.n. Ty tvoje vypadaj jeste cajk takle vypadaj moje po 5ti dnech a cca 3 kilometrech vseho vsudy

To já je tak zřízený nemám. Přidávám foto 2x Loake, 1x Barker a pro zajímavost asi 5 let starý Salamandery z dob, kdy ještě dělali dobrý boty. Podrážka je sice kombinovaná, i tak ale vydržely neskutečně (byly doby, kdy jsem je pravidelně nosil i 5x týdně).

post-29493-0-54364100-1396777058_thumb.jpg

post-29493-0-97629600-1396777066_thumb.jpg

post-29493-0-28946200-1396777074_thumb.jpg

post-29493-0-70015400-1396777082_thumb.jpg

post-29493-0-51886000-1396777098_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M.n. Ty tvoje vypadaj jeste cajk takle vypadaj moje po 5ti dnech a cca 3 kilometrech vseho vsudy

 

Hele, pánové, rýpavý dotaz. Neprudí vás to s těma podrážkama trochu?

Já vždycky užasle poslouchám různé ženské, které si koupí boty a pak vytrvale nadávají, že jim rozdírají paty, prsty, atp.

Chápu, že kožená podešev je tradiční záležitost, pečlivá a kvalitní řemeslná práce, v lecčems ne nepodobná manuálnímu kalibru v hodinkách. U hodinek ovšem člověk snese, že jsou možná trochu méně přesné a musí se pravidelně trochu pohonit korunkou. Ale trochu se mi příčí, aby boty za pětilitr byly po pěti týdnech málem zralé na konťák v poměrně klíčové oblasti, kvůli které je mám na noze především, tedy materiálu, který odděluje mé choulostivé chodidlo od ostrých a jinak nežádoucích částí okolního světa.

Kde je chyba? To jako vážně všichni "b l b ě chodíte"?

Není to teda tak trochu záležitost přežité technologie a materiálu? Nebo aspoň, řekněme, jejich nevhodné používání, v tom smyslu, že tenká kožená podešev na ručně šitých botách musela nutně být původně určena k tomu, aby někdo vylezl z kočáru na 10 metrů šutru a pak v chodil po kobercích a parketách. A ještě k tomu se předpokládalo, že bude mít ranec zlaťáků na nové boty každý týden. Pro chudou lůzu tu na chození po mokrých, zablácených kočičích hlavách, polňačkách a jiných "přívětivých" površích pak byly podešve pořádně tlusté a ještě k tomu na exponovaných místech špičky a paty vyztužené pár hřebíky. Nebo se pletu?

Když tedy chcete po materiálu a technologii zjemnělé a rozmařilé vyšší třídy, aby odváděla práci "plebsu", může to fungovat?

Nebo opravdu, skutečně jenom všichni "b l b ě chodíte"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz si vzpomenes (neznam tvuj vek, tak mozna nevzpomenes), jak se kdysi chovali prasata. Trvalo to 3/4 roku, nez prase dorostlo na jatecni hmotnost. Bylo krmene poctivym zradlem. Kdyz jsi koupil bucek nebo koleno s kůží, tak jsi mel problem ji nariznout pred pecenim. Byla pevna, hutna. Stejne tak sadlo a slanina...

A dnes? Prase se "rychlí", stejne jako ostatni zvirata. Na jatecni hmotnost se dostane v prubehu +-3 mesicu. Kdyz si koupis maso s kůží, musis davat pozor, aby si to nepreriznul az "na podlahu" a aby se ti to nerozpadlo. To same je sadlo, slanina a maso. Je proste ridke, vodnate - rychlené.

A presne tato kůže je pouzita na boty. Zbytek si dopln sam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, co takhle? Takhle už by to šlo, ne? Puky mám jen na kalhotách k obleku a ten fakt denně nenosím.

 

Jinak přidávám taky fotky špiček. Nošené obden Chester 3 měsíce, Buckingham 2 měsíce a Sloane jeden den.

post-24539-0-61790500-1396786021_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, pánové, rýpavý dotaz. Neprudí vás to s těma podrážkama trochu?

Já vždycky užasle poslouchám různé ženské, které si koupí boty a pak vytrvale nadávají, že jim rozdírají paty, prsty, atp.

Chápu, že kožená podešev je tradiční záležitost, pečlivá a kvalitní řemeslná práce, v lecčems ne nepodobná manuálnímu kalibru v hodinkách. U hodinek ovšem člověk snese, že jsou možná trochu méně přesné a musí se pravidelně trochu pohonit korunkou. Ale trochu se mi příčí, aby boty za pětilitr byly po pěti týdnech málem zralé na konťák v poměrně klíčové oblasti, kvůli které je mám na noze především, tedy materiálu, který odděluje mé choulostivé chodidlo od ostrých a jinak nežádoucích částí okolního světa.

Kde je chyba? To jako vážně všichni "b l b ě chodíte"?

Není to teda tak trochu záležitost přežité technologie a materiálu? Nebo aspoň, řekněme, jejich nevhodné používání, v tom smyslu, že tenká kožená podešev na ručně šitých botách musela nutně být původně určena k tomu, aby někdo vylezl z kočáru na 10 metrů šutru a pak v chodil po kobercích a parketách. A ještě k tomu se předpokládalo, že bude mít ranec zlaťáků na nové boty každý týden. Pro chudou lůzu tu na chození po mokrých, zablácených kočičích hlavách, polňačkách a jiných "přívětivých" površích pak byly podešve pořádně tlusté a ještě k tomu na exponovaných místech špičky a paty vyztužené pár hřebíky. Nebo se pletu?

Když tedy chcete po materiálu a technologii zjemnělé a rozmařilé vyšší třídy, aby odváděla práci "plebsu", může to fungovat?

Nebo opravdu, skutečně jenom všichni "b l b ě chodíte"?

Já nejsem obuvník, ale  obecně bych to viděl dobou, v níž žijeme. Moje drahé boty mají 10 a více let, a jsou jak nové, podrážky normálně drží, jsou kožené. První, s čím jsem se musel naučit fungovat byl fakt, že boty je potřeba ošetřovat nejen svrchu, ale i zespodu....takže jsem krémoval i podrážky a hlavně přechod k podpatku (tam to často má chuť praskat). Dnes moc krémy nepoužívám, osvědčil se mi silikon.

No a k té trvanlivosti : je asi potřeba se smířit s tím, že boty, které jsou v prodeji po celém světě, byť sebedražší, tak jsou prostě masová výroba. Velkoproducent potřebuje vyrábět, nepotřebuje, abychom jeho boty měli takříkajíc nadosmrti. Zvláště, když vyrábí nadčasový (klasický) design, nepodléhající moc módě. Takže někde to ošidit musí, aby jsme si zase za rok šli koupit nové boty. Je to jako s jiným spotřebním zbožím.

Pokud chceme boty nafurt, tak jedině ruční výroba (a jsou takové dílny všude po světě). Boty jsou sice drahé, ale to je daň za to, že k takovému výrobci přijdete vždy po několika letech, a on musí z něčeho být živ. Doufám, že jsem to napsal srozumitelně :)

Ale je to jen můj názor, třeba se mýlím, co se kvality týče, a problém je někde úplně jinde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...