Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

To asi jo. Zarny priklad nechteneho humoru.

 

Někomu, kdo si koupí hodinky Bentime za 555 Kč bude celé tohle fórum připadat jako příklad nechtěného humoru....

Je to jen o úhlu pohledu. Pro někoho jsou kožené podešve nepraktický nesmysl, někomu vyhovují, i když jejich používání má určitá specifika (jestli vydrží 6 nebo 9 nebo 12 měsíců je asi jedno).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra, kde jsou ty casy, kdy mi kozene podrazky u mych jedinych bot, nosenych kazdy den, vydrzely 5 let. A to nemluvim o krpcoch (folklorni boty), ve kterych jsem par let tancil. Taky byly celokozene a za moji folklorni karieru vydrzely stovky vystoupeni - nachodili hezkych par km a "odtancili" hezkych par stovek hodin. A v zivote nepotrebovaly opravu.

Ja zacinam mit tak nejak dojem, ze se jedna o obchod. Pouzit kůži nizsi kvality, nakukat nam, ze je to prece normalni, ze se kůže brousi i o koberec a ze je musime vratit k vyrobci na rekonstrukci, aby vydelal jeste nekolikrat na tom samem vyrobku... Sakra, jak mne chybi "stare dobre casy", kdy kazdy, kdo neco vyrabel, se snazil, aby.jeho vyrobek byl fakt kvalitni, protoze jeho jedinou reklamou byly jeho vyrobky a jeho zakaznici. Kdyby nekdo vyrobil boty, ve kterych by zakaznik z vedlejsi vesnice odesel par km domu a mel prosoupanou spicku, tak by od neho nikdo boty nekupoval...

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak tomu fakt nerozumím, mám westernové boty s koženou podrážkou, které jsem si kupoval ve Státech někdy před pěti lety, stály asi 250 USD, nachodil jsem v nich už pěkných pár kilometrů v zimě, v létě, v mokru, na betonu, asfaltu a na podrážce to nějak není vidět. Takže podle mě bude fakt problém v tom materiálu. Jestli dostává kožená podrážka čočku i na koberci, tak je to k smíchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra, kde jsou ty casy, kdy mi kozene podrazky u mych jedinych bot, nosenych kazdy den, vydrzely 5 let. A to nemluvim o krpcoch (folklorni boty), ve kterych jsem par let tancil. Taky byly celokozene a za moji folklorni karieru vydrzely stovky vystoupeni - nachodili hezkych par km a "odtancili" hezkych par stovek hodin. A v zivote nepotrebovaly opravu.

Ja zacinam mit tak nejak dojem, ze se jedna o obchod. Pouzit kůži nizsi kvality, nakukat nam, ze je to prece normalni, ze se kůže brousi i o koberec a ze je musime vratit k vyrobci na rekonstrukci, aby vydelal jeste nekolikrat na tom samem vyrobku... Sakra, jak mne chybi "stare dobre casy", kdy kazdy, kdo neco vyrabel, se snazil, aby.jeho vyrobek byl fakt kvalitni, protoze jeho jedinou reklamou byly jeho vyrobky a jeho zakaznici. Kdyby nekdo vyrobil boty, ve kterych by zakaznik z vedlejsi vesnice odesel par km domu a mel prosoupanou spicku, tak by od neho nikdo boty nekupoval...

 

Krpce jsou z měkké kůže, to je docela velký rozdíl.

A každý den nošené boty s koženou podešví, které vydrží 5 let...no nevím, to se mi zdá poněkud nepravděpodobné.

 

Já myslím, že si ty staré časi trochu idealizujeme. Skutečnost je složitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra, kde jsou ty casy, kdy mi kozene podrazky u mych jedinych bot, nosenych kazdy den, vydrzely 5 let. A to nemluvim o krpcoch (folklorni boty), ve kterych jsem par let tancil. Taky byly celokozene a za moji folklorni karieru vydrzely stovky vystoupeni - nachodili hezkych par km a "odtancili" hezkych par stovek hodin. A v zivote nepotrebovaly opravu.

Ja zacinam mit tak nejak dojem, ze se jedna o obchod. Pouzit kůži nizsi kvality, nakukat nam, ze je to prece normalni, ze se kůže brousi i o koberec a ze je musime vratit k vyrobci na rekonstrukci, aby vydelal jeste nekolikrat na tom samem vyrobku... Sakra, jak mne chybi "stare dobre casy", kdy kazdy, kdo neco vyrabel, se snazil, aby.jeho vyrobek byl fakt kvalitni, protoze jeho jedinou reklamou byly jeho vyrobky a jeho zakaznici. Kdyby nekdo vyrobil boty, ve kterych by zakaznik z vedlejsi vesnice odesel par km domu a mel prosoupanou spicku, tak by od neho nikdo boty nekupoval...

To bylo tak nekdy pred sto lety, ne? Jinak zadny stary dobry casy remeslniků nebyly  :lol2:

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych řek, že je to prostě alibizmus ? Něco jiného je, mám podrážku zbroušenou včetně švů po půl roce  (ano beru v potaz střídání atd ) a něco jiného je zbroušená podrážka po 3 tejdnech , kdy z toho na noze byly 6x.  Proto tady od začátku narážím na "kvalitu" spodkové usně u bot loak , kor u těch z indie. (nejsem jedinej kdo s tím má problém, viz toto vlákno) 

 

Shrnuto podtrženo ? to že to bude stát za prd jsem čekal , ale ne tak moc . Podrazit boty je samože řešení, ale proč? Navíc bych se nedivil, při jiné reklamaci, že ztratím záruku a navíc dokonce v brožuže od loake je napsáno že podrazení může vést k předčasnému poškození boty ? 

 

Co k tomu dodat ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl kdysi pocit, že bych měl vyzkoušet nějaké boty s koženou podrážkou.

Volba padla na tyto Gordon & Bros. - Milan 4371

http://www.gordonbros.de/schuhe/milan-4371-tan.html

Dopadlo to tak, že jsem je po 3 měsících nechal podrazit, protože jsem psychicky nezvládl pohled na to, jak ta kůže mizí. Tím se kapitola já a kožené podrážky navždy uzavřela. Prostě mi není přáno si ten pocit naplno vychutnat. Spíš mě to stresovalo. 

Tyto boty nosím sice jenom občas, ale slouží dodnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kožená podrážka se prostě ošoupe, pak dlouho vydrží +- ošoupaná, a potom se vymění místo koupě celé boty. Přijde mi to jako nejezdit autem, abychom nemuseli měnit pneumatiky.

 

Takhle vypadají Barkery po 4 měsících - taky je to ošoupané, navíc koukám, že šmajdám a mám je moc dlouhé :) Akorát dostaly chuděry dost zabrat v lednu a únoru, kde byly všude tři p**** posypu.

 

post-12537-0-35564700-1396885086_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem pres mobil, tak jen ve zkratce bez multicitace:

 

Krpce jsou z mekke kůže, ale maji podrazku z tvrde kuze.

 

Neidealizuju, byly to boty za 105,- Kčs a vydrzely hezkych par let.

 

Ne, pred sto lety to nebylo, cca rok 1985 a kolem...

 

Zlate casy remeslniku pamatuji.

1.) U nas ve meste mel kramek svec, ktery sil uzasne kozene boty. Kdyby mi je byvala nebyla vyhodila, tak bych je mel snad dodnes.

2.) Kamarad - sedlar - mi usil kozene espadrilos - vydrzely 4 roky, nez odesla podrazka. Tak mi ji vymenil. Kdyby mi je byvala nevyhodila...

3.) Koupil jsem si krasne kowboy boty v Italii. Nosil jsem je celkem intenzivne, mel jsem takove obdobi. Nosene asi 3 roky a bez problemu. Kdyby mi je byvala nevyhodila...

 

Takze idealizovat nemusim, zkusenosti za ta leta je dost. A kdyz jsem uz podrazku prosoupal, tak stacilo zajit k jakemukoliv sevci a podrazil je. Najdi dnes sevce, ktery umi podrazit boty... To je stejne, jako s dobrym hodinarem.

 

Muj zaver? Kvalita jde do ha.jz.lu, ceny jdou do nebes a my bychom mohli skocit na jedno chlazene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel jen dvoje s kuzi dole, oboje Lloydy a oboje nachodily nekolik let a porad jsou dobre. Ochozene, ale dobre a zdaleka jeste ne na znovupodrazeni. Obhajovani bot za sest, sedm (tisic), ktere vydrzi tri, ctyri (tydny), je i v kontextu tohohle fora zcela mimo normal. A nejedna se o zadny uhel pohledu ani hodinky Bentime. Skoro bych rekl, ze tenhle argument taky vyvraci tvrzeni o normalnosti. Bentime si nikdo nekupuje s tim, ze by treba nekdy mohly prejit na potomky, je to spotrebni smejd. U mistnich Rolad a Jaegru se to asi taky nestane, ale mohlo by; ty hodinky by to v klidu rozdychaly. Jedna se proste o spatny material podesve, jak dokazuji zkusenosti mistnich s jinyma botama s kozenou podrazkou, vcetne te me, a obhajoba prodejce je skutecne z kategorie "nechteny humor". Nezbyva, nez doufat, ze jejich vyrobky s gumovou podrazkou podobne kurvitko, aby musely byt servisovany co sest mesicu, nebo drive, nemaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

 Přijde mi to jako nejezdit autem, abychom nemuseli měnit pneumatiky.

no jo no - takže je potřeba mít tak troje po pětilitru (nebo víc x nevím, nosím kanady) ročně, to je tak patnáct talířu za boty ročně a měnit pravidelně kramfleky (dost voser ne ?) -  na druhou stranu tady ten pán říká, že pozér by za boty měl něco utratit a dost jich tu je, tak se divím, že sem tu eště neviděl boty z něčeho echt šmrncovního  :lol:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fero, nalej tam lepidlo, vystrihni si koženú zaplatu v tvare kytičky a nalep si ju tam. Budu jak nove...

 

Co chces pocut, dal si im na p...l.

 

Ake lepidlo? :-) Ci si robis iba srandu? Po pravde, nic ine ma ani nenapada, ako riesenie...

 

Som to dojebal, ja viem.

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...