Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

Většinu roku nosím sandále, v zimě pohorky (Hanwag, Salomon). Sice dělám v kanceláři, ale polobotky přes zimu fakt nosit nebudu, od nás z vesnice se často brodím přes haldy sněhu, a to v polobotkách prostě nejde.

Na motorku kanady nebo BMW papučky.

Na běhání jakékoli tenisky, které mi sednou a jsou pohodlné - posledni rok Scarpa.

A na slušno polobotky Baťa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to prvni je nemecko, kliknes a mas. nebo napis do vyhledavace na ebay.de fabi 44 a je to. na ebay.com staci dat fabi a pak men's shoes

No sel jsem druhou cestou, ale naslo mi to jen 2 stranky techto bot a ty tebou objednane ne. I kdyz jsem dal vyhledavat worldwide. Coz normalne zobrazi aukce i z nemeckeho ebay.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Ty jsou taky paradni. Gore-Tex je na prd. Za rok a pul je tak jako tak po nem, takze u podobne boty je to jen takovy bonus navrch. Na co je spoleh, je 3mm tlusta kuze (nejlepe z alpske kravy treba Milky :) ), ktera pri dobre udrzbe vydrzi mnoho let. U takovych bot dokonce vymenuji i ochozenou podrazku, pocita se s tim, ze kuze vydrzi dyl. A kdyz boty stoji 5-8k, tak se vymena podrazky za 2k celkem vyplati. Boty na hory s goracem jsem mel (a za dva roky sly do popelnice) a ted mam festovni kozeny s gumovou osazkou bez gorace (nekde ve vlakne je fotka) a chrochtam si blahem.

 

Skalisi, dovolil bych nesouhlasit, jak jsem už psal a neuměle nafotil, mám MEINDL AIR REVOLUTION 7.0. Mám je sedm let a užily se mnou mnoho horských výstupů v jakémkoliv počasí, Gore-Tex drží, podrážka je také O.K. Dokonce se chystám využít možnosti, kterou nabízí firma Meindl a až Vibram totálně ztvrdne což asi nebude dlouho trvat, nechám si u bot vyměnit podrážky. Meidly sice stály ranec (skoro sedm tisíc), ale lituji, že jsem si nekoupil dvoje, protože se už do ČR nedováží a boty si po internetu kupovat nebudu, nejsem blázen. Boty byť od sebelepší značky musím vidět, prohlédnout si každý šev, prostě každou maličkost, potřebuji, aby mi zase dlouho vydržely a odvedly takovou službu jako ty první. Nezbývá mi tedy nic jiného než při nejbližší návštěvě říše AIR REVOLUTIONY 7.0 zase koupit.   

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Tak já mám pouze dvoje tenisky , doma nazouváky a jedny lyžáky. Víc nepotřebuju. Vždy až jedny odejdou koupím nové, nic víc nepotřebuju. Tenisky adidas superstarII, pumaS, nazouváky no name, lyžaky dachstein. Jo a ty boty co jsou v tom příspěvku nade mnou to je síla, to bych nedal na nohu nikdy v životě. (no ale to říkám jenom za sebe) každý at si nosí co se mu líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Tak já mám pouze dvoje tenisky , doma nazouváky a jedny lyžáky. Víc nepotřebuju. Vždy až jedny odejdou koupím nové, nic víc nepotřebuju. Tenisky adidas superstarII, pumaS, nazouváky no name, lyžaky dachstein. Jo a ty boty co jsou v tom příspěvku nade mnou to je síla, to bych nedal na nohu nikdy v životě. (no ale to říkám jenom za sebe) každý at si nosí co se mu líbí.

 

 

I kožní lékaři a okolí doporučují jeden pár obuvi jen jeden den v týdnu.. aby si ta obuv vydýchla .. nemnožili se houbičky a nesmrděli nožičky :)

 

Jestli je ti 15 a chodíš na gympl tak dvoje tenisky jsou OK :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do ČR nedováží a boty si po internetu kupovat nebudu, nejsem blázen. Boty byť od sebelepší značky musím vidět, prohlédnout si každý šev, prostě každou maličkost, potřebuji, aby mi zase dlouho vydržely a odvedly takovou službu jako ty první. Nezbývá mi tedy nic jiného než při nejbližší návštěvě říše AIR REVOLUTIONY 7.0 zase koupit.   

Snowe, Meindl do CR dovazi sumperska firma Tilak, mrkni, maji na webu (www.tilak.cz) odkaz na botky. Jestli nemaji konkretni typ, klidne jim napis, myslim, ze budou ochotni vyjit vstric. Maji i kamenou prodejnu, takze by sla nejspis domluvit prohlidka pred nakupem. Kazdopapde Meindl je dobra volba (i kdyz kamaradovi se v nich udelala tuhle zimu dira :crying_anim02: , ale je mozny, ze se vykaslal na udrzbu). Jo, kvalitni botka neco stoji, ale pokud se pohybujes na horach, tak je blbost setrit. Kupovat takovyhle boty pres internet nejde, jak pises, snad jen s vyjimkou zname znacky, modelu a velikosti - kdyz kupujes stejne boty, jako uz mas.

 

U bot na hory preferuju alpsky strih (tzn. jazyk neni vsity, ale je to spolu s telem boty jeden celek) a naproste minimum svu. Gorac nezavrhuju, ale ani neglorifikuju. Je to prijemny bonus, ale kvalitni kuzi nenahradi. A jeho zivotnost je omezena - membrana se poskozuje hlavne v mistech svu (tedy opet je lepsi mit jich co nejmene) a po nejake dobe uz svoji funkci nedokaze plnit. Jo, nejspis vydrzi ty 2 roky, ale pochybuju, ze vic. Nicmene, pokud je bota kozena, tak neni duvod klesat na mysli. Kuze, pokud se osetrovana, tak svoje vlastnosti neztrati. Takze GORE-TEX je fajn, ale pri vyberu boty je to pomerne nedulezite kriterium. Hlavni je material, strih, musi sedet a pak podrazka - vibram je takovy etalon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Snowe, Meindl do CR dovazi sumperska firma Tilak, mrkni, maji na webu (www.tilak.cz) odkaz na botky. Jestli nemaji konkretni typ, klidne jim napis, myslim, ze budou ochotni vyjit vstric. Maji i kamenou prodejnu, takze by sla nejspis domluvit prohlidka pred nakupem. Kazdopapde Meindl je dobra volba (i kdyz kamaradovi se v nich udelala tuhle zimu dira :crying_anim02:  , ale je mozny, ze se vykaslal na udrzbu). Jo, kvalitni botka neco stoji, ale pokud se pohybujes na horach, tak je blbost setrit. Kupovat takovyhle boty pres internet nejde, jak pises, snad jen s vyjimkou zname znacky, modelu a velikosti - kdyz kupujes stejne boty, jako uz mas. 

 

Díky. Vím, že Tilak Meindly dováží, ale stejné boty co mám, mě venku příjdou o trochu méně. Samozřejmě, že pro ně nepojedu, to by se to srovnalo, ale při nějaké příležitosti se to bude určitě hodit. Tyhle boty, ač je mám moc dobře vyzkoušené, bych na internetu nekupoval. Jak jsem psal, musel bych je vidět, důvěřuji jen osobní prohlídce, představa byť jen jednoho jediného špatného švu by mě roztrpčila. Boty jsou silně namáhané a byl bych nerad, aby se rozjely, je však pravdou, že vzhledem k progresivnímu posunu svých dvou nemocí už tak agilně po horách nelítám :( , takže by mně to až tak vadit nemuselo, ale stejně bych byl naštvaný.

Skalisi, já takový fanda do takových obrněných, celokožených bot nejsem, nemám k nim takovou důvěru jako k modelům kombinovaných bot Air Revolution od Meindla. Je pravda, že každá má bota váží 970g, ale to je mimo jiné způsobeno ocelovou špičkou a patou, aby se daly přidělat mačky. Myslím si, že celokožená bota musí být hodně těžká, méně ohebná a že vyžaduje velkou péči, kterou jsem své obuvy nemusel věnovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle vlákno mi jde k duhu. Akorát mi chcíply moje první low-cost pohory od Alpine Pro, tak se poohlédnu k Meindlovi.

 

Snowe - tušíš, jestli je nějaký extra rozdíl mezi Air Revolution mačka model a "normálním"? Míněno - když pominu samotný mačky, je tam nějaký extra rozdíl, za který by se vyplatilo připlácet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle vlákno mi jde k duhu. Akorát mi chcíply moje první low-cost pohory od Alpine Pro, tak se poohlédnu k Meindlovi.

 

Snowe - tušíš, jestli je nějaký extra rozdíl mezi Air Revolution mačka model a "normálním"? Míněno - když pominu samotný mačky, je tam nějaký extra rozdíl, za který by se vyplatilo připlácet?

Jestli jsi ochoten dát takový peníze za pohory, tak se kromě Meindla koukni i na Hanwag. V Lidický je prodejna Meindl a na kraji Lidický je Hudy, kde mají některé ty Hanwagy. Vezmi si ty, které ti budou lépe sedět na noze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

 

Snowe - tušíš, jestli je nějaký extra rozdíl mezi Air Revolution mačka model a "normálním"? Míněno - když pominu samotný mačky, je tam nějaký extra rozdíl, za který by se vyplatilo připlácet?

 

Jestli se chceš pohybovat výhradně ve vysokohorském terénu, kup si AIR REVOLUTION 9.0 a připrav se na to, že budeš na každé noze tahat přes kilo. Musím poznamenat, že s tím mám bohaté zkušenosti, budou Tě bolet kolena. Nosit devítky po městě je holý nesmysl. Zatímco 3.1 už lze s přimhouřením jednoho oka použít i po chození zaněženou Prahou.

 

Edit - ptal ses, jestli připlácet, odpověď najdeš výše.  

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Míněno - když pominu samotný mačky, je tam nějaký extra rozdíl, za který by se vyplatilo připlácet?

Jestli muzu dat svoji radu, tak:

Ty drazsi jsou robustnejsi, budou mnohem tvrdsi - tuzsi (ostatne podrazka je uzpusobena pro rychloupinaci macky). Ty textilni budou ohebnejsi, lehci, ale zase min vydrzi. Ty kozeny maj velkou vyhodu v gumovym lemu kolem cele boty. To se vyplati v kamenitym terenu (sutovy pole a tak :)), bota tolik netrpi a tak snadno se neprorizne. Ty lehci jsou urceny na turistiku - od lehke po narocnou (je moderni rikat trekking). Na horsky vystupy budou lepsi ty druhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...