Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

Formulací "běžné denní nošení" nebylo myšleno to, že budu nosit jenom jedny. Myslel jsem tím běžné nošení jako cestu v MHD, možnost v nich někde zmoknout, dojít si na oběd apod. Zkrátka běžné chození. V zimě bych je navíc nenosil, nosím zimní a v kanceláři se přezouvám. Jen ta prodavačka je nezvala vyloženě interierovými, kdy můžu chodit jedině po kobercích, na asfaltu je okamžitě prodřu a když v nich náhodou zmoknu, tak se mi podrážka roztáhne, rozlepí a zničí. To mne zajímalo. Mi i boty s gumovou podrážkou stejně nevydrží dýl než rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tuhle jsem si poridil toto, abych doplnil svoji pohorkovou staj. Zatim se seznamujeme, v ramci cehoz jsem dnes po prvnim celodennim pouziti venku obdrzel na kazde pate jeden puchejr :). Pristi tejden je vytahnu do Orlickejch hor, takze si asi znovu skytnu. Je to boj, ale az se vyslapnou, tak to bude pohadka. Celkove jsem z nich unesenej!

 

zdroj/source: scarpa.net:

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se poddá Skalisi :), Scarpa je dobrá volba, mám 9 let Ladakhy a je to paráda, v zimě je nosím ve městě je li sníh, jinak hory.

 

Ladakhy jsou krasny! Po vsech goretexech jsem pred par lety dosel k tomu, ze nejlepsi je kvalitni 3 mm kuze. Clovek se sice musi o botky starat, ale ty mu budou za odmenu skvele slouzit. Proto si je chci poradne proslapat a tesim se na to, az se poddaji. Jako vice hardcore mam Saltic Triton a chtel jsem neco lehciho. Tritony jsou skvely boty a co bylo nejvic k nevire, hned od zacatku mi sedely jak backory a v zivote jsem z nich nemel jedinej puchejr!

 

Moje sestava na vandrovani po svete:

post-3049-025534400 1290974711.jpg

 

Ty Nepaly jsou bez gorace, podarilo se mi je uplnou nahodou poridit z UK za velmi dobrou cenu. Gorac k zivotu nepotrebuju, beru ho jako pripadnej prijemnej bonus, bez kteryho se dokazu obejit (stejne v botach vydrzi tak 1-1,5 roku a pak je po nem).

 

EDIT: Dam sem zivej obrazek...

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snow mi doporučil značku Meindl a musím říct, že nelituju, že jsem ho poslechl. Je teda fakt, že jsem nekupoval jím doporučené nejtvrdší modely, vzal jsem to co v obchodě označovali jako "B", tedy na nějakou "lepší" turistiku... a musím říct, že jsem je už párkrár, pokaždé na více jak dva dny v kuse, použil... a PARÁDA!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plati to i kdyz je nosim 2-3x rocne? Ztraci vlastnosti starim nebo cetnosti pouzivani?

 

Ne, to Ti vydrzi dyl. Problem je hlavne u lehkych textilnich bot s velkym mnozstvim svu. Kdyz jsou novy, tak v nich muzes chodit v potoce jako v gumakach, ale membrana je hodne namahana na mistech, kde je nejaky sev a postupne se narusi. Proto je na "tezsi" turistiku a hory lepsi mit celokozenou botu s minimem svu (alpsky strih), klidne s membranou. Protoze i po uplynuti rozumny zivotnosti membrany Ti zustanou kvalitni kozeny boty, na ktery se i bez membrany muzes spolehnout. Pokud je das ale na nohu 3x za rok, tak jses v pohode, ale zkusenost s membranou pri minimalnim pouzivani nemam, takze jak se s casem meni jeji vlastnosti, nevim.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snow mi doporučil značku Meindl a musím říct, že nelituju, že jsem ho poslechl. Je teda fakt, že jsem nekupoval jím doporučené nejtvrdší modely, vzal jsem to co v obchodě označovali jako "B", tedy na nějakou "lepší" turistiku... a musím říct, že jsem je už párkrár, pokaždé na více jak dva dny v kuse, použil... a PARÁDA!!!!

 

Meindl jsou skvely boty, Snow Ti doporucil samozrejme velmi dobre. Dobry jsou pak Scarpa, La Sportiva, docela ujdou Hanwag a ja chvalim i Saltic (Zlin), od kteryho jsem mel nekolikery lezecky a ty pohory mam uz taky aspon 5 let. Bracha si pred casem poridil AKU, hodne je chvali, ale ja mam stale u nich zafixovanou negativni zkusenost, kdyz si je jeste v goracovy drevni dobe poridil znamej. V ty dobe v CR gorac skoro nikdo jeste neznal, ty boty teda byly taky kombinace textil/kuze a za rok bylo po nich...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tak, tady určitě neplatí: čím víc pruhů, tím víc adidas, tady je to opačně, čím míň švů tím lépe

nakonec můžeš mít boty jaké chceš, důležité je trefit velikost, ponosit je, aspoň na prodejně, ideálně na šikmé ploše, abys nakonec neskončil s dvojema ponožkama a spoustou puchýřů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snow mi doporučil značku Meindl a musím říct, že nelituju, že jsem ho poslechl. Je teda fakt, že jsem nekupoval jím doporučené nejtvrdší modely, vzal jsem to co v obchodě označovali jako "B", tedy na nějakou "lepší" turistiku... a musím říct, že jsem je už párkrár, pokaždé na více jak dva dny v kuse, použil... a PARÁDA!!!!

 

V botách souhlasím se Snowem, Meindl je jistota a skvělá volba. V posledních letech sázím na tohle trio a i v budoucnosti to budou Meindly.

1. Meindl Perfekt

2. Meindl Air Revolution 3.1. Lite

3. Meindl Stride XCR

 

Edit: Neméně důležité jsou odpovídající ponožky.

post-3194-099706300 1290976257.jpg

post-3194-012494100 1290976259.jpg

post-3194-099060500 1290976259.jpg

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Asi dostanu vynadáno.:) Měl jsem je naposled na Řípfestu, kde se všichni topili v blátě a nějak jsem je umyl jen zběžně. Švů se mi tam zdá nějak moc, ale při mé frekvenci nošení, by mi mohly vydržet do smrti.:D Ani nevím, kde jsem je koupil a co je to za značku. Bylo to někdy před čtyřmi lety, když jsem jel do Priessnitzových lázní. A chodil s nimi půl dne tajícím hlubokým sněhem v lese, přes potoky, všude. Nohy zůstaly suché, což by kůže asi nezvládla.

post-147-033651300 1290976430.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Meindl Perfekt

 

Ty Perfekty jsou nadherna klasika, moc se mi libi! Popradky udelany zapadni technologii a kvalitou :). Jak dlouho trvalo, nez jsi je rozslapl?

 

Kamile, jestli je mas na nohou 3x do roka, tak by sis asi festovni kozeny boty pekne protrpel. Tajici snih je tezka zkouska, ale jeste horsi (a rekl bych uplne nejhorsi) je delsi chuze mokrou travou (ac se to nezda). Jo a u takovych bot hrajou obrovskou roli kvalitni fusakle!

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dlouho trvalo, nez jsi je rozslapl?

 

Fungovaly od první minuty. Samotného mě to překvapilo - ani jeden puchejř, pokaždé když si je obuju je to skvělý pocit. Jednou, dvakrát v roce je impregnuju Sil-Proofem a jsou vodotěsné. K tomu pár kvalitních ponožek a máš vystaráno. Jediná nevýhoda - jsou to těžké boty.

post-3194-022331700 1290977510.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já miluju tyhle španělský boty. Vony jsou teda hrozně pohodlný, žádný švy, žádný membrány, poctivá štípenka, kloudně udělaná a jsou opravdu ze Španělska. Nevím, co je vlhko v botách. Z venčí, ale i zevnitř.

Bestard karakorum

post-1551-039958800 1290978783.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...