Přejít na obsah

Co nosíte (tentokrát na nohou)


Doporučené příspěvky

Ok, dík! Loake kupuješ normálně v Česku nebo objednáváš? Budu se dneska stavovat do LePremier kvůli obleku, tak to tam zkontroluju. 

Z Prahy mám max dvoje z těch šesti. Zbytek z GB, z https://www.herringshoes.co.uk/ nebo z https://www.robinsonsshoes.com/ něco jsem si asi dovezl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, ze sem v nich zvladl i Lysou horu bez puchyru takze komfort tam asi nejaky je ale na celodenni vylet to fakt neni. Diky te tluste gume jsou relativne pohodlne na doslap.Svrsek je hadra ala converse. Vzhledove jsou to takove bagancata...v podstate maji puvod ve francouzke armade tusim. Velikosti by mely byt stejne jako converse. Ja sem napr palladium 43, converse 43, adidas 44, nike 44, bata 43

 

 

Mám již druhé. Na ty aktivity co popisuješ dostačující. Matroš je le hrubší než Converse. Vcelku lehké a pohodlné. Dělaj je i v kožený verzi.

 

Ještě jednou dík za info, chlapi, Palladia jsou doma, i když ty velikosti u mě teda sedí úplně jinak. Adiny 44 2/3 a tyhle bagančata jsem musel objednat nadvakrát, protože 44 bylo málo. Zato 44.5 sedí skvěle. Konečně můžu do pouště.

Jinak na bagančata jsou pohodlné jak sviň. Ještě bych je rád navoskoval. Měkký parafín a včelí vosk 9:1 ala grónský vosk. Vetřít a rozfénovat. Blbý nápad nebo ne? Zkoušeli jste někdo něco podobného? Nedělám si iluze o totální nepromokavosti, ale něco málo by to pomoct mohlo, ne?

 

post-1770-0-74062100-1531857546_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vykaslal bych se na to. Jsou to platenky, rychle promoknou, rychle uschnou. Napatlat je voskem podle me zpusobi, ze stejne promoknou, budou blbe schnout, nadelaji se mapy, az vosk uschne a bude se v nich drzet spina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi ani tak o déšť. Nemám to jako hlavní turistické boty. Když uvidím na předpovědi, že má pršet, tak buď nevyrazím vůbec (se dvěma trpaslíkama) nebo si vezmu kožené boty. Jde mi spíš o různý jiný bordel, který bych z nich musel prát, kdybych je nechal tak, jak jsou, ale třeba jenom odrbal kartáčem, kdybych je navoskoval. To voskování chci vyzkoušet na nějakých starých keckách, kde bych uviděl, co ty mapy.

 

Vážně tady z toho Barbour gangu apod. nikdo nemáte zkušenost s tím, že byste navoskovali něco plátěného, co se normálně nevoskuje?

Poraďte, ať nemusím lézt na nějaká outdoorová fóra, kde by se mi různí Asoláci vysmáli do xichtu nebo bych tam narazil na nějaké Brazillian Wax Ultras, kteří nemají navoskovanou jen úzkou čárku chlupů nad přirozením a kroužek kolem řiti a jinak všechno včetně toaleťáku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hufnor Jak pise Roman, taky bych se na voskovani vykaslal. Nepromokave to nebude a spis tu botu zadusis. Maximalne bych zkusil tu nanotechnologii, co navrhoval Bells - Crep protect.

 

Jinak kde jsi to pls kupoval? Pokud jsi to sem daval, tak to nejak nemuzu najit. Se mi to celkem libi. Sice pro ty boty asi nemam absolutne vyuziti, ale mrkl bych se na ne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak bylo řečeno, rozhodně nevoskovat. Bota potom bude flekatá (nemáš šanci nanést vosk rovnoměrně...už vzhledem k tomu, že budeš vosk nanášet na hotovou botu), neprodyšná a ve finále stejně promokne. Použij univerzální imprgnaci ve spreji, třeba Collonil Nanopro. Funguje do jisté míry i jako ochrana před ušpinění.

Jinak je to normální pryžo-textilní "teniska", v tomto typu bot jsme v mládí všichni lítali po venku. Nic extra pohodlného to není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednával jsem z UrbanStore, ale mají i jinde. Třeba eobuv. Zkus vygůglit, vyseznamit nebo vyheurékovat. Na Palladium to plive haldu odkazů na nákupák v Praze, tak je lepší zadat rovnou model. Já vyhledával Pallabrouse.

S funkční recenzí si budu muset počkat, až se mi zahojí do fialova nakopnutý malíček.

Jinak esteticky efekt podobný, jako třeba RW. Časem prověřený oldschool. Žádné "píč*oviny-bigbít", jak říká soused, žádný milión rádobydesignových serepetiček, obloučků, superhypermegamultifunkčních membránově-meshových akcelerátorů ventilace a ultragripových řešení, jednoduše jednoduchý baganče, který vypadá tím líp, čím dýl se na něj koukám.

V obchodech na mě bohužel prozatím vždycky koukaly z neznámého důvodu varianty "baggy", které vypadají s tou ohnutou manžetou tak trochu příliš hipster, tak jsem je ignoroval. Ale po pár menších vandrech po prašných cestách v nízkých botách/kožených vyšších jsem se začal dívat po nějaké rozumné plátěné alternativě a zatím jsem rád, že jsem sehnal něco, co nepřipomíná vzhledem japonskou transformeroidní hračku. Čas ukáže, nakolik to byla dobrá volba po stránce funkce a výdrže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekde tu boli červené I-5923. Ja ich mám olivové/zelené. Veľká spokojnosť u mňa.

 

A já už je mám taky :clap:  sbírka rozšířena červenou verzí a jsou mega dobrý. Jinak rozhodování mezi I a N bylo v reálu hodně jasné, protože obout se po "I" s boostem do "N", bylo jako se obout do dřeváků :)

 

post-25778-0-00111300-1531909844_thumb.jpg

 

post-25778-0-76405300-1531909843_thumb.jpg

 

PS: Asi s těma teniskama začínám mít trošku problém...moc se hromadí, že by další nemoc? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi, dete s tema pohorkama do svyho vlakna a nechte nas metrouse na pokoji :) http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/72065-poraďte-jakou-trekovou-obuv/page-22#entry2150920

 

Bych si právě tipl, že by se v tom vláknu těmhle bagančatům vysmáli. Příliš moc sprostá guma, příliš málo Vibram, příliš moc bavlněný hadr, příliš málo GoreTex a poslali by mě s tím, coby s lajfstajlofkou tady mezi metrouše. Tak jsem sem šel rovnou. A už mňa ocaď ženů ... To je jakýsik footwearismus, totok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych si právě tipl, že by se v tom vláknu těmhle bagančatům vysmáli. Příliš moc sprostá guma, příliš málo Vibram, příliš moc bavlněný hadr, příliš málo GoreTex a poslali by mě s tím, coby s lajfstajlofkou tady mezi metrouše. Tak jsem sem šel rovnou. A už mňa ocaď ženů ... To je jakýsik footwearismus, totok.

Jsi něco mezi no, tak jedině ještě tady....pro ty, co se ještě hledají :-)

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/119233-fe%C5%A1n-okno-strejdy-clockyclocka/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsou dost dobrý. Kde jsi je bral?

  

Spartoo

Ty jsou super!! Trochu mi připomínají černý Botas66 :-)

Je to reedice, model Mexico 66. Japonci je vyvinuli na olympiadu. Mel jsem i cerny Botasky 66, tusim ze byly taky na olympiadu. Boty hodne podobny. V Kill Billu mela Uma zluty.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  

Spartoo Je to reedice, model Mexico 66. Japonci je vyvinuli na olympiadu. Mel jsem i cerny Botasky 66, tusim ze byly taky na olympiadu. Boty hodne podobny. V Kill Billu mela Uma zluty.

Ahaaa, tak ta "šedesátšestka" je spojuje :-) Já mám svoje první Botasky Last christmas a taky super. Tak ať slouží! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...