Přejít na obsah

Hodinky k promoci


Návštěvník samsontv

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 82
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co sa tyka fachu, tak do nemocnicnej prevadzky sa mi rozhodne osvedcili hodinky na tahu a dostatocne vodotesne u ktorych neriesim, ze si musim 20 krat za den umyvat ruky alebo ze ich rovno aj pod vodou oplachnem. Kedze moja srdcovka su potapky, tak s tym nie je problem.

Za mna inak na zaciatok (a ak si objavil tuto stranku tak ver, ze to bude ozaj len zaciatok... :D ) Seiko a osobne by som sa neobmedzoval len na "casual" hodinky a pod, ono vacsinu zivota stravis aj tak v spitale v bielom a k tomu rovnako dobre pasuju aj oranzove Seiko Monster a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj chronoma(nia)ci,

na základe vašich tipov rád a návrhov som si konečne vybral. Najviac ma zaujali Hamiltony z toho čo ste mi sem postovali. Akurát som sa nevedel rozhodnúť medzi Khaki King a Khaki field 42 mm. Obe automatic. Bol som teraz týždeň v Ríme na výlete a tak som si bol hodinky obzrieť. Bohužiaľ som ani jednej v troch ofiko predajní ktoré som navštívil nenašiel Khaki King.

Teraz story, len tak pre zaujímavosť:

V jednej predajni som si ale vyskúšal Khaki field 42 mm na tahu a strašne sa mi páčili. Cena 540 ?. Pani mi ich poukazovala, ukázala mi international warranty aj s adresou servisného centra v ČR. Nakoniec keď videla že som si neni úplne istý (hlavne tou cenou, za to  by som ich zohnal aj v ČR) ponúkla že mi vrátia vraj tax 65 ? naspäť (12%), buď na letisku alebo v nejakej kancelárie kúsok od nich, tak som ich vzal. Nebol som síce nejak spokojný že musím chodiť pre prachy do nejakého office-u ale pristúpil som na to (letisko som hneď vylúčil, lebo keby som zistil, že mi prachy nevrátia už by sa nič nedalo robiť). Ešte som jej povedal, že ak to tak nebude nech ma čaká, že sa vrátim :D Išiel som si pre tax do kancelárie asi 1 km od obchodu, kde mi povedali, že sa to vzťahuje len na občanov mimo EU. To ma celkom vytočilo a šiel šiel som samozrejme patrične naštvaný naspäť sa posťažovať, že mi dala blbé info a že chcem späť prachy. Čakal som, že s tým bude dosť problém, že mi bude tvrdiť, že mi to musia dať, alebo že sme sa zle pochopili, no niečo na bežný štýl predajcu ČR či SR (samozrejme nemyslím seriózne obchody). Prišiel som tam povedal jej že mi prachy nedali lebo som z EU. Ona sa mi ospravedlnila, že si myslela vraj že som z Ruska (moc to nechápem, pretože som jej stále hovoril že sme z ČR a že potrebujem vedieť to servisné stredisko pre prípad reklamácie), každopádne niečo tam s kolegovcami riešili po taliansky a nakoniec mi na stôl položila 65? vzala si späť obálku s tlačivom na tax refund a spýtala sa či je to takto ok? Tak som šiel odtiaľ vysmiaty. Asi sme sa predtým len nepochopili. Každopádne to bol normálne oficiálny store Hamiltonu - pretože som šiel pozerať len do takých podľa adries na oficiálnych stránkach. Videl som tam aj TAG Heuer a tiež boli ofiko dodávateľ podľa stránky Heueru. Naviac tam stál SBS-kar a išlo sa tam cez také nejaké dvojité dvere, že sa najskôr muselo vojsť do jedných a keď sa zavreli tak až potom sa otvorili dvere dnu. Tak sa mi to zdalo seriózne. KONIEC príbehu.

Takže už ich mám doma. Sú krásne. Ďakujem všetkým za cenné rady. 

Priložím sem fotky, snáď ich uvidíte, ešte som to predtým nikdy neskúšal.

post-56335-0-94839800-1496921973_thumb.jpg

post-56335-0-73314700-1496921974_thumb.jpg

post-56335-0-41088200-1496921975_thumb.jpg

Upraveno uživatelem samson_tv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace k pěknej hodinkám. S těma daněma jste se asi špatně pochopili. Paní asi nevěděla kde je ČR a zda je v EU. A tys o tom asi taky nic nevěděl. Daň ti takhle vrátí třeba ve Švýcarsku, prostě jen mimo EU a naopak.

 

Jinak doporučuju kouknout na nějaký řemeny, tyhle hodinky si o to vyloženě říkají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace k pěknej hodinkám. S těma daněma jste se asi špatně pochopili. Paní asi nevěděla kde je ČR a zda je v EU. A tys o tom asi taky nic nevěděl. Daň ti takhle vrátí třeba ve Švýcarsku, prostě jen mimo EU a naopak.

 

Jinak doporučuju kouknout na nějaký řemeny, tyhle hodinky si o to vyloženě říkají.

No ja som sa jej priamo pýtal, či nevadí že nemám pas len občiansky že keď sme z EU. A ona furt dokola o tom mlela. Mne sa to hneď nezdalo, preto som sa na to opakovane pýtal. Nikdy som nič takéto nepočul a neriešil. Zatiaľ som cestoval vždy len v rámci EU, takže ano počul som o tom prvý krát. A po pravde som nič v takejto cene nikdy v zahraničí nekupoval. Každopádne myslím že som nakoniec urobil super deal. Remeň je v pláne na nejaký sviatok. Ale aj na tom ťahu sa mi zdajú veľmi pekné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný příběh se šťastným koncem. Hamiltony jsou moc povedené a mají velkou šanci stát se tvými vzpomínkovými. Jenom se bojím, že u nich nezústane. Doporučuji si tyhle vzpomínkové nějak "zakázat" prodat.. ikdyž tě bude chronobundus lákat koupit místo nich jiné. Těch zpětně smutných prodejů jsem už slyšel hodně :)

Za mě gratulace!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je dobře že jsi si koupil ty hodinky s tahem. Časem by SIS ho určitě chtěl dokoupit a vyšlo by to dráž. A jinak máš tedy v nich už tu H-10 ku? Ta rezerva chodu je tam bezva.

Ahoj, ano, mala by tam byť tá H-10. Pani to pozerala v katalógu a keď sa pozriem na strojek v zadu je tam číslo kalibru: C07.611. Podľa tohoto  by tam mal byť teda naozaj ten H-10 s rezervou skoro 80 hodín. Reálna skúsenosť je taká, že som ich dal do krabičky teraz keď som prišiel z Ríma v stredu 7.6 okolo 13-tej a našiel som ich včera keď som sa vrátil od kamaráta zastavené na 14:20 s dátumom 10.6 čiže ak správne počítam vydržali ísť cca 73 hodín. Neviem ale či boli úplne natiahnuté keď som ich dával do krabičky, ale ak aj nie tak veľa určite nechýbalo. Dnes som ich natiahol do plna a budem to sledovať, dám vedieť. Mimochodom, ako zistím s určitosťou že sú úplne natiahnuté, keď nemajú indikátor?

Upraveno uživatelem samson_tv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecne se rika, ze jedno otoceni korunkou ti da rezervu na hodinu, tj. 40x otoceni na 40h u standardni ETA2824. Automaty s manualnim natahem maji ochranu proti pretazeni, takze teoreticky je pretahnout nemuzes. Pravda ale je, ze pravidelne by se manualne natahovat nemely. Manualni natah slouzi jen k rozbehnuti hodinek pokud staly. Kazdopadne jednou na otestovani to taky uplne nepokazis. Takze pokud hodinky stoji, natahl bych asi 100x otocenim korunky, to by ti je melo natahnout do maxima a pak muzes testovat vydrz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecne se rika, ze jedno otoceni korunkou ti da rezervu na hodinu, tj. 40x otoceni na 40h u standardni ETA2824. Automaty s manualnim natahem maji ochranu proti pretazeni, takze teoreticky je pretahnout nemuzes. Pravda ale je, ze pravidelne by se manualne natahovat nemely. Manualni natah slouzi jen k rozbehnuti hodinek pokud staly. Kazdopadne jednou na otestovani to taky uplne nepokazis. Takze pokud hodinky stoji, natahl bych asi 100x otocenim korunky, to by ti je melo natahnout do maxima a pak muzes testovat vydrz.

Tak "mával som s nimi asi 5 minút" a potom som ich ešte asi 30x natiahol korunkou. Nemalo to nejaký odpor, že by sa to zarazilo, asi je tam naozaj nejaká ochrana proti pretažení, myslím teda že by mali byť snáď natiahnuté "doplna". Dám ešte vedieť tú výdrž. Inak ich už ale radšej naťahovať korunkou nebudem pokiaľ to nebude nutné, keď sa to teda nemá. Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...