Přejít na obsah

Ceny v hodinárstvach


Doporučené příspěvky

A tak si to tady čtu ještě jednou, je možné že už jako všichni zblbnuli slevama?

 

Tohle je divný. Luxusní zboží. Se slevou.

Luxusní hodinky v akci.

Udělejme luxusní zboží dostupné pro všechny!

Švýcarský hodinky do každé rodiny!

Pryč s maržemi!

 

:D

takhle nějak mi to připadá.

 

Na druhou stranu proč ne. Za chvíli vyrazím do Lídlu a u pokladny se na nějakou tu slevičku

hned zeptám, budu totiž platit okamžitě cash. Když to funguje, tak proč ne v obchodě se potravinama?

Nejsem ani debil, ani ovce abych platil v Lídlu plnou cenu, tahle nepružná ekonomika chce rozhýbat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 68
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A tak si to tady čtu ještě jednou, je možné že už jako všichni zblbnuli slevama?

 

Tohle je divný. Luxusní zboží. Se slevou.

Luxusní hodinky v akci.

Udělejme luxusní zboží dostupné pro všechny!

Švýcarský hodinky do každé rodiny!

Pryč s maržemi!

 

:D

takhle nějak mi to připadá.

 

Na druhou stranu proč ne. Za chvíli vyrazím do Lídlu a u pokladny se na nějakou tu slevičku

hned zeptám, budu totiž platit okamžitě cash. Když to funguje, tak proč ne v obchodě se potravinama?

Nejsem ani debil, ani ovce abych platil v Lídlu plnou cenu, tahle nepružná ekonomika chce rozhýbat.

Hloupá demagogie. Nic moc.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikomu nic nevnucuju = nejsem demagog. 

Připadá mi divné přijít do obchodu s luxusním zbožím a začít diskutovat o ceně.

V obchodě s podstatně levnějším zbožím (potraviny viz. příklad) mi to přijde ještě divnější, proto to přirovnání.

 

Nevím co si o tom myslet a nějak na to nemám utvořený názor, proto jsem se zapojil do debaty

abych se nějak poučil a zformoval si k tomu myšlenky. Pokud se to podaří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože jinak bys věděl, ze je to jinak než v Lidlu, kde házíš zboží do košíku. U AD často komunikujes uz týdny předem, někdy te uz znají a jsi jejich zákazník. Samotná koupě je často na desítky minut - posezení, prezentace, káva, zkoušení několika modelu, alternativ, apod. Často je zakáznikovi nabídnuta "sleva" jako bonus, ze zde utratí 200 litru. Nikdo tam nesedí a nepočítá v kapse maximální obnos, který ma. Stejně tak za platbu cash je to jakési poděkování, apod. Přirovnávát to k Lidlu je blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se tady klidně můžeme dostat k debatě o tom, co všechno tvoří konečnou cenu toho luxusního zboží - viz Omega a její nejnovější teen ambassador, toho taky platíš.

 

Každopádně za slevou u obchodníka při platbě v hotovosti taky nemusí být nic jiného, než že je to výhodné i pro něj, třeba ušetří nejakej poplatek poskytovateli služeb kreditních karet, třeba je to pro něj výhodnější v účetnictví, nevím.

 

Sám o cenách nerad vyjednávám, ale nevidím důvod, proč by se nemohl zeptat, klidně třeba předem přes mail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Protože jinak bys věděl, ze je to jinak než v Lidlu, kde házíš zboží do košíku. U AD často komunikujes uz týdny předem, někdy te uz znají a jsi jejich zákazník. Samotná koupě je často na desítky minut - posezení, prezentace, káva, zkoušení několika modelu, alternativ, apod. Často je zakáznikovi nabídnuta "sleva" jako bonus, ze zde utratí 200 litru. Nikdo tam nesedí a nepočítá v kapse maximální obnos, který ma. Stejně tak za platbu cash je to jakési poděkování, apod. Přirovnávát to k Lidlu je blbost.

Ja v Lidlu dostal na kase modry smouly, synovec se jednim z nich malem udusil Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co jako píšu (jinými slovy) o stránku dopředu? To samý.

 

Dobře beru že srovnání s potravinama je moc přitažený za vlasy, ok.
Ale tvrdím to samé, že koupě luxusního zboží by měla mít nějakou úroveň.

Evidentně oba víme (taky jsem vždy dostal kafe ke stolečku mimo prodejní prostory, i když to nebyly hodinky nad 100,
nebo byly za 120, budiž), že prodávající tu úroveň mají,

teď už jen jde o to aby měli soudnost (všimněte si že nepíšu úroveň, do této debaty nejdu :)) kupující.

Vhodnější je jak jsem zmínil třeba dotaz po emailu, cokoliv dalšího mi sdělí / čti sleví nebo přidá zdarma
prodejce při prezentaci je pak příjemný bonus a pak to jak prodávající chce klienta udržet do budoucna atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drobnými zkušenostmi/znalostmi skrzevá tu cenovou politiku mohu přispět toliko v oblasti klenotnictví. Běžní prodejci ("kamenné obchody") nabízejí zboží za ceny vpodstatě dvojnásobné ve srovnání s nákupními. Proto mohou, a ve většině případů to i dělají, při platbě v hotovosti nabídnout/poskytnout slevu, bývá to tak do 20% prodejní ceny, v některých případech i víc. Zákazník je spokojený, že ušetřil, prodejce vlastně taky, byť vydělal o trochu méně. Jak se to má s hodinkami, netuším, ale možná to bude obdobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohati ludia kupuju drahe veci co najlacnejsie. Preto su bohati.

 

Obycajni / nemocbohati ludia kupuju casto drahe veci draho, lebo si zaroven kupuju na chvilu pocit ze su bohati a mozu si to dovolit. Potom ich ta kupa ale chvilu boli, aj ked si to nepriznaju.

 

Som obycajny nemocbohaty clovek, nepotrebujem sa na nic hrat ani si kupovat pocit. Potesi ma vyhodna kupa, ci uz hodiniek, auta, dovolenky. Tie usetrene peniaze sa mi skratka zidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to tady resime:)) u AD jsem dostal vzdycky nakou slevu, vzdy jsem si o ni rekl nebo vyplynula z diskuze a vzdy cely dojem nakupu i ze strany prodavacu v pohode. Clovek co jde nekam s 7000 tis E v kapse preci neni zadnej rozklepanej manik:) Konkretne u Zenithu se podle me musi dostat nekam na 15-20%, jinak bych kupoval jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Co to tady resime:)) u AD jsem dostal vzdycky nakou slevu, vzdy jsem si o ni rekl nebo vyplynula z diskuze a vzdy cely dojem nakupu i ze strany prodavacu v pohode. Clovek co jde nekam s 7000 tis E v kapse preci neni zadnej rozklepanej manik:) Konkretne u Zenithu se podle me musi dostat nekam na 15-20%, jinak bych kupoval jinde.

Konečně to někdo smysluplně zesumíroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tommas4: Prosím tě, co je luxusního na hodinkách za 200000? To je furt luxusní to luxusní ono, jen aby to dobře znělo, ale přitom tady ty hodinky nosí kdejaký póvl :-) V některých obchodních vztazích je jednání o ceně (dost blbě nazýváno smlouvání) naprosto běžné a u jiných druhů obchodů zas vcelku nesmyslné. Chrono24 slouží jako dobré srovnání pro to, aby člověk viděl, kam se dá až za ideálních podmínek jít, aby to bylo pro obě strany výhodné. Samozřejmě na malém českém trhu ty podmínky úplně ideální nejsou a je potřeba to zohlednit. A protože mně se nechce kupovat za ceníkovky jako neznalý hejl nebo člověk, co může prachama tapetovat, tak bych v Česku u AD kupoval jen to, co se fakt blbě shání a cenu nedostaneš dobrou nikde jinde anebo to, na co se dají vyjednat dobré ceny i u nás (např. Omegy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

........Chrono24 slouží jako dobré srovnání pro to, aby člověk viděl, kam se dá až za ideálních podmínek jít, aby to bylo pro obě strany výhodné........

 

Omyl. Na Chronu vidíš, za kolik chce prodejce prodat. Za kolik nakonec prodá, se zde nezobrazuje. Pokud hledáš rozumný benchmark, tak asi nejvhodnější by byly ukončené a zobchodované aukce na ebay. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam moj skromny nazor. Podla mna sa zlava da vyjednat vzdy (percenta, alebo dalsia vybava).

Kolko percent presne sa takto pausalne neda povedat.

Zalezi vzdy na kontakte s predajcom, dohode, osobnom pristupe, atd.

Vyska marze, resp. mozna zlava je uz zohladnena v cene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...