Přejít na obsah

Ceny v hodinárstvach


Doporučené příspěvky

Pánové, moc tehle diskusi nerozumim. Respektive tomu, kam se stocila. Co je spatneho na tom zeptat se na cenu? Co je spatneho na tom zeptat se i na slevu? A co je naopak tak skveleho na tom, ze jsem byl hrdina a utratil par korun navic? Ja tomu asi nerozumim, mozna uz z podstaty zamestnani, kde bezne nakupuju zbozi i sluzby. A o sleve jsem zvyklej jednat... A blbe jsem si nikdy nepripadal. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 68
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tu ide o spolocensku uroven, dekorum, distingvovanost a dodrzanie osobnostnej integrity. Tak som diskusiu pochopil. Proste pytat sa na cenu je ako keby si dosiel do obchodu a zacal sa pred vsetkymi skrabat v zadku. A zjednavat cenu je nieco ako keby si dosiel do obchodu v sandaloch s predratymi ponozkami a opytal sa ci by ti vedeli v ramci reklamacie bezplatne zasit diery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím jediný důvod, proč bych neměl jednat o ceně. Usmlouvat 5 procent na Monstrech od Seika je fajn, ale to proleješ hrdlem během hodiny v nádražním bufetu nevalné pověsti. Zato sjednat těch samých 5 procent u hodinek za mega je ve svém důsledku mnohem příjemnější. A to nemluvím o procentech třeba dvaceti. Obecně platí, že na drahých hodinkách je vyšší marže. (Pro rejpaly: nemluvím o sběratelských kouscích). Za mne je to jasné: obchod je obchod a ve svém důsledku má stejné zákonitosti v Bronxu i na Wall Street. Jenom ty postupy se drobátko liší, ale to už si musí vychytat každý milionář sám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak běžně se do takových diskusí tady nezapojuji, neb už to trochu odbíhá od tématu celého fóra, ale po některých příspěvcích tady, které pomalu urážejí lidi, co vědí, že každá VĚC má svou cenu, od členů jako ivan_989 nebo druhé skupiny, která zřejmě dražší (nejen) hodinky nikdy v obchodě nekupovala a má jen svou představu jak by to udělali, kdyby si to mohli dovolit. Ale už jen ta jejich představa nasvědčuje tomu, že bez výhry v loterii nebo dědictví se k tomu asi nikdy nedostanou.

 

Na cenu se neptá: Výherce loterie, dědic, povoláním syn, povoláním milenka, buran hrající si na světáka, debil, nesebevědomý uťáplý trouba nesnesoucí jediný pohled navíc na svou osobu (nebo věří, že se mu dostane patřičné úcty, které se mu jinde zřejmě nedostává) a pak ještě možná internetový milionář, který vydělal přes noc víc, než zvládne v příštích 10ti letech utratit...

 

Ostatní, z mého pohledu normální lidi, kteří sami něco vybudovali a tak se můžou odměnit něčím nadstandardním, to považují za normální věc. Váží si sami sebe a ví, že v tomto segmentu si i prodejci váží zákazníků. Stejně jako, že ceníkové ceny v tomto segmentu jsou povětšinou pro lidi, kteří si to stejně nekoupí nebo spadají do výše vyjmenované kategorie zákazníků. Je to stejné jako když si jdete koupit nové auto prémiové značky, tak taky nezaplatíte ceníkovou cenu s předraženou doplňkovou výbavou.

 

To se samozřejmě nevztahuje na produkty, kde poptávka převyšuje nabídku, jako např. limitované edice apod.

 

Mimo jiné, na větších trzích, nez ten český, je standard při nákupu např. luxusních hodinek, že Vám již během zkoušení nabídnou lepší cenu. Vzhledem k větší konkurenci vědí, že se jim nadstandardní servis vyplatí, protože se k nim jako zákazník budete nejen rád vracet, ale svou pozitivní zkušenost předáte přátelům a dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pomalu urážejí lidi, co vědí, že každá VĚC má svou cenu, od členů jako ivan_989

moment. Ja osobne sa spytam na cenu vzdy ked neviem co to stoji. A pri kazdych hodinkach co mam som si vyjednal zlavu. Ale z diskusie som pochopil ze taketo chovanie je neslusne, poduroven, buranske a chudacke. Nevedel som to, ale tu som sa to naucil. Minule som si skusmo kupil dva moravske kolace a dve makovky a nespytal som sa vopred na cenu. Bol to troska adrenalin ale zvykam si.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moment. Ja osobne sa spytam na cenu vzdy ked neviem co to stoji. A pri kazdych hodinkach co mam som si vyjednal zlavu. Ale z diskusie som pochopil ze taketo chovanie je neslusne, poduroven, buranske a chudacke. Nevedel som to, ale tu som sa to naucil. Minule som si skusmo kupil dva moravske kolace a dve makovky a nespytal som sa vopred na cenu. Bol to troska adrenalin ale zvykam si.

No on je rozdíl kupovat koláče za pár kaček a hodinky za 100K+. Proto jsem psal o konkrétním segmentu zboží. ;-)

 

A i když mě je třeba fuk, jestli koláč stojí 20 nebo 30 Kč, tak bych si nedovolil označit za chudáka nebo burana někoho, kdo se na to zeptá, když tam cena není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyyyjo, koukám kolik tady je milionářů, co jim nezáleží na ceně....

neptat se na cenu a případně se nepokusil vyjednat si slevu je podle mě blbost.... dneska s tím každý prodejce počítá a i když prijdes z ulice, tak na běžný značky dostanes 5-10%... když nakupujes po několikáté, tak třeba i 25-30... omega, Zenith, Breitling úplně v klidu... někde ti slevu nedají, bo se na konkrétní model čeká, ale nevidim nic špatného na tom se na to septat... maximálně té pošlou do haje a ty je koupíš za plnou.... každopádně pohorsovat se nad dotazem na slevu? To fakt ne.....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on je rozdíl kupovat koláče za pár kaček a hodinky za 100K+. Proto jsem psal o konkrétním segmentu zboží. ;-)

 

A i když mě je třeba fuk, jestli koláč stojí 20 nebo 30 Kč, tak bych si nedovolil označit za chudáka nebo burana někoho, kdo se na to zeptá, když tam cena není.

Pokud někdo chodí pro ty koláče denně do stejné prodejny a třeba 15 let, tak tam nechá víc, než je cena těch hodinek za 100t.Kč :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak běžně se do takových diskusí tady nezapojuji, neb už to trochu odbíhá od tématu celého fóra, ale po některých příspěvcích tady, které pomalu urážejí lidi, co vědí, ...

No, Stelvio, bez urážky, ale nejvíc jsi to svým rozdělením "Na cenu se neptá:" a "Ostatní" resp. jejich popisem nejvíc pozurážel Ty.

 

Z vlastní zkušenosti vím, že jsou lidi, který přijdou do showroomu prémiový značky, nakonfigurujou auto a pak zaplatí cenu, která se jim řekne u kasy. A světe div se, profesionální synové to nejsou. Pak tam přijdou běžně lidi, který bych s klidem dal do Tvé kategorie "Na cenu se neptá" (poddruh si doplň sám) a jsou schopný se hádat ještě o tisícikoruny na autu za 3 mega.

 

U hodinek je to úplně to samý. Možná jsem to tady špatně pročetl, ale kategoricky, že něco je špatně to tady nikdo nemyslí. Jen jsou 2 skupiny - někdo si myslím, že nad určitou cenovou hladinu je to nepatřičné/zbytečné/divné a druhé přijde dohadovat/licitovat/cokoliv se o ceně normální u jakékoliv částky.

 

Nicméně už jsme docela všichni hluboko OT. Tahle diskuze už nikomu moc nepomůže v tom, kolik se dá vyjednat :-) Pojďme si radši říct, kde ty hodinky dobře koupit :-)

 

Mac

Upraveno uživatelem McMac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...